Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szüleim elutaztak, és a...

Szüleim elutaztak, és a westink nem hajlandó enni. Mit tudok vele csinálni?

Figyelt kérdés
Vasárnap estefelé evett utoljára, eléraktam a kaját tegnap, vártam 1 órát, nem ette meg. Odaadtam a másik kutyusunknak. Éjfélkor csináltam neki megint egy adagot, bezártam a nagyszobába, hogy az erkélyen hátha eszik (és hogy a másik ne egye el előle). reggel 7ig vártam, hozzá sem nyúlt. Tudom hogy éhes, korog a gyomra. Rosszkedvű anyuék miatt, hogy elmentek, de szeptember 13.-án jönnek haza. :S
2009. aug. 25. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Foglalkozz vele sokat, vidd stálni játssz vele az udvaron!

és ne tápot adj neki először, hanem húst felvágottat, szalámit. amúgy fizikaila egészséges?

2009. aug. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ennyi nap éhezéstől még nem lesz semmi baja. enni fog az, meglátod, van annyi esze, hogy nem éhezteti magát halálra. most csak sztrájkol. unokahúgomék macskája is ugyanezt csinálta pár napig, mikor elmentünk nyaralni, de aztán rájött, hogy jobban jár, ha eszik.
2009. aug. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, egészséges. Kivittem a kertbe mind2 kutyát, ott játszanak. Amúgy ha társaságban van nem rosszkedvű, de ha itthon van, körbejárja a lakást, anyuékat nem érzi, akkor depis lesz.

Inni iszik rendesen. Remélem ma este tényleg enni fog. :S

2009. aug. 25. 11:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne aggódj, semmi baja nem lesz.

Egy kis koplalás még nem ártott meg kutyának, sőt!

Meglásd, ha éhes lesz, enni fog.

Az én fiú kutyusom "kölcsön" volt adva pár napra, mert tüzelt a szukám, és egyedül voltam itthon, nem tudtam volna rájuk felügyelni megfelelően.

4 napíg volt ismerősöknél, akik napi szinten jártak át hozzánkazelőtt, őt is sokszor vitték sétálni már előtte is.

Na, náluk nem is volt gond a kajálással.

Hanem, mikor hazajött!

Első, második nap egyáltalán nem evett, harmadnapra kb. a 1/3-át a szokásosnak, végül 4. nap az egész adagot megette.

Szóval nyugodj meg!

SEMMI esetre se kényeztesd el másfajta kajával, mint amit enni szokott, mert később aztán tényleg válogatós lesz, és rossz evő!

Csak a megszokott kaját add, és ha azt megette, UTÁNA esetleg jutifalit, vagy amit nagyon szeret, de csak nasinak.

Üdv.

Ja!

Még annyit, ha nagyon szomorú lenne anyudék miatt, anyukád valamilyen régebbi ruhadarabját add oda neki, amin érzi a szagát./otthoni póló, hálóing, kéztörlő, akármi./

2009. aug. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Anyuék ágyán alszik, megengedtem neik, hogy ott legyen pár napig, hátha vidámabb lesz. :S
2009. aug. 25. 12:06
 6/9 anonim ***** válasza:
ne aggódj kiscsillag,nem történik semmi a kutyussal,enni fog ő meglátod,nem hal éhen.foglalkozz vele sokat,csak a megszokott kajáját add neki,semmi egyéb,más finomságot.
2009. aug. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Próbálj neki egy pár falat virslit vagy konzervkaját adni (ne rendes adagot, mert hasmenése lehet), annak általában nem tudnak ellenállni, és azt is úgy add oda, hogy előtte "megdolgoztatod" - elég egy ültetés is, de rögtön finomabb a kaja, ha egyben jutalom is. Vagy séta közben lehet neki dobálni a jutalomfalatokat, ha odakint vidámabb; ha a másik is beleeszik, nem gond, ő annyival kevesebbet kaphat vacsira mondjuk.

Persze ha nem eszik pár napig, attól sem lesz semmi baja, de azért próbálkozhatsz :)

2009. aug. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
2 éve mikor apukám kórházba került, 4 napig nem evett a westi, 5. nap állatorvost hívtunk hozzá, hogy valamit tegyen. Adott neki vitaminokat, és másnap bevittük apuhoz a kórház elé..apu pedig kisétált a kórház előtt levő parkba.. és utána nyugodott meg és evett rendesen.
2009. aug. 25. 14:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazából valószínűleg az a gond, hogy ő érzi magát falkavezérnek, ezért aggódik az eltűnt szülők miatt. Egy rangsorátrendezéssel minden további ilyen probléma megelőzhető lenne.

Javaslom a témában Jan Fennel bármelyik nálunk kapható művét, vagy inkább mindkettőt, nem drága, és átadja szépen a kutyás életérzést és segít bepillantani a kutyák gondolkodásmódjába, na meg a módszere kifejezetten rangsorgondokra van kihegyezve.

2009. aug. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!