Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mérgelődnek a kutyatulaj...

Miért mérgelődnek a kutyatulajdonosok a petárdázás végett, amikor a kutya az állandó ugatással zavarja meg a nyugalmat?

Figyelt kérdés
Szeretem a kutyákat meg minden, de akkor is kicsit zavaró, hogy egyfolytában ugatnak. Nekem speciel 10 év sem volt elegendő, hogy hozzászokjak, és nyáron nagyon rossz, amikor éjjel nyitva van az ablak, ami pont a szomszéd fele néz, egyszerűen nem lehet aludni. Egyszer éjjel közepén cigiztem az ablakban, köptem egyet, és egyből torkaszakadtából elkezdtek ugatni, majd szépen sorjában az utca többi kutyája is. Ráadásul ez az év majdnem minden napján fennáll, a pedárdázás meg nem olyan gyakori jelenség.

2012. dec. 28. 23:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát ebbe beletrafáltál mert utálom a gyerekeket, és van elég gyerek a környéken aki visít de nem nagyon tud érdekel pár percnél tovább xD
2012. dec. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Eddig úgy látom nagyon élő példa még nem volt, hogy miért NE petárdázzanak az emberek, akkor én elmesélem a saját történetemet.

Én az öreg kutyámat hónapokig kíméletlenül szoktattam le az éjszakai ugatásról, keltem hozzá akárhányszor meghallottam, hogy "beszélget", elküldtem a helyére. A végén már csak kopognom kellett az ablakon, míg végül tényleg abszolút leszokott róla. Ámde eleinte volt, hogy éppen visszafeküdtem az ágyba, már mehettem is megint rászólni, hetek teltek éjszakázással. Fáradtságot nem kíméltem, mert én ugyan tudok tőle aludni, nem zavar, de nem akartam, hogy a szomszédokat is zavarhassa esetleg. Ezt eddig tart megtenni, sokan erre sem képesek, de ez az ember hibája és nem a kutyáé!


Ennek ellenére a petárdázás... A 9 éves "öregemnek" egy olyan szilvesztere volt, amit gond nélkül elviseltünk. Valószínűleg bedobtak mellé egy petárdát, vagy a kerítés mellett robbant fel, nem tudom, de a második szilvesztere óta konkrétan nyugtatózni kell. Bent van egész éjszaka és úgy remeg, mint a kocsonya, ha hallja a durrogást! Állatorvosi javaslatra azzal tudjuk megkönnyíteni neki ezt, hogy tényleg bent van, számára biztonságos környezetben a gazdikkal és kap egy fél szem nyugtatót, amitől javarészt átalussza a petárdázós napszakot.


Nagy örömünkre a kiskutyánk minden előjel nélkül szintén felvette ezt a viselkedést. Abszolút vagány és belevaló kiskutya de a petárda durrogásától ő is teljesen meg van rémülve.


Mire jó a petárda? Csak durrog, más értelme nincs, közben meg kutyák tucatjai menekülnek ki a világból vonyítva, annyira meg vannak rémülve tőle! Csak körbe kell nézni a menhelyeken szilveszter után.

Én elviselem, mert muszáj és igyekszem megkönnyíteni a kutyáim számára a szilvesztert, de nálam szóba sem jöhet, hogy itthon hagyjam őket és elmenjek bulizni esetleg, ha nincs itthon senki, mert ők megvesznének szerintem! Nem ágálok a petárda ellen, de ha arról van szó, akkor igenis felemelem a hangomat ellene, mert sajnos nagyon is érintettek vagyunk benne!

2012. dec. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
A szomszéd kutyája szívinfartust kapott a petárdázástól(pedig nem volt öreg) egy jó tanács:fülldugó
2012. dec. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Igazatok van, tényleg nem jó a petárdázás, most már belátom. Én mondjuk soha nem petárdáztam, kicsit tartok is tőle, mert egyszer közvetlenül mellettem robbant fel egy. Magam sem értem, hogy mi ebben olyan jó szórakozás.


# 9 Neked mi bajod van ember? Feltettem egy kérdést, és ilyen hangnemben válaszolsz? Egyáltalán miért nevezel antiszociális bűnözőnek, a kommented alapján sokkal inkább te vagy az. Érdekes módon mindenki, tudott rajtad kívül normális választ adni, érvekkel alátámasztva úgy, hogy megértsem mi a gond, rajtad kívül, te csak szitkozódni tudsz. Itt az egyetlen beteg ember az te vagy, és még finoman fogalmaztam. Egyáltalán miért akarod, hogy lelőjenek engem, talán azért mert nem tudok aludni a kutyaugatástól? Vagy miért? Bocsánat, én kérek elnézést, hogy zavar. Mindenesetre gratulálok, hogy ilyen jókat kívánsz egy olyan embernek, akit még csak nem is ismersz, biztos egy nagyon értelmes "ember" vagy.

2012. dec. 29. 18:28
 15/22 anonim válasza:
23%

Kutyák mellé közvetlenül nem dobtam én se petárdát és nem is fogok. Megértem aki sajnálja őket és egyet is értek azzal, hogy féltik a kutyusokat.

Viszont én, piromániásként szeretek bármilyen tűzijátékot használni, jó érzés ahogy robban/füstöl/recseg. Sokan nem értik mi a jó ebben. Én meg azt nem értem, mi a jó a cigizésben, drogfüggőségben, az alkoholizmusban, a játékfüggőségben. Vagy akármiben, ami függőség, szerintem majdnem mindenkinek van ilyenje. Na, a pirománia pontosan ilyen, és örüljetek, hogy évente csak egyszer van lehetőségem kiélni magam.

2012. dec. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
36%

Nagyon sok a pro és kontra. A petárdázást és a tüzijátékozást nem választanám szét, tekintve, hogy a tüzijátékokhoz képest a petárda a fasorba nincs. Pukkan egyet, és kész. Ezzel szemben még a közepes rakéták is irdatlan nagyot tudnak robbanni, több tucat repesszel. Ekkora hangja maximum az Achtung vagy M-80 típusú petárdáknak vannak, azokat viszont lehetetlen beszerezni. Szóval a tüzijáték,rakéta sokkal nagyobb hangú és sokkal veszélyesebb, mint a petárda, főleg a 40-50 lövetes sorozatvető "sztálinorgonák". És hogy miért? Mert ezek teljesen legálisak, annyit lődözhetsz velük amennyit akarsz.

Azonkívül azt se árt tudni, hogy bár a petárda is veszélyes (valami gyépés mindig lerobbantja a tenyerét, vagy idióta haver hullarészegen rá akar gyújtani egy petárdára stb), egy erősebb rakéta messze komolyabb sérülést tud okozni. Az igazán erősek, mint a Nóvabomba, Pusztító bomba, konkrétan mócsingot csinálhat egy emberből, ha telibe találja,azonkívül a rakéták közt is van legalább annyi gyárihibás, mint a petárda között. Igen gyakorta megesik, hogy a földbe leszúrt rakéta nem tud elstartolni, hülyegyerek meg odamegy és bäszogatni kezdi. Egy Nóvabombánál ez egyenlő a halállal, skacok.


Az idegbeteg kutyákkal nemigen lehet mit kezdeni. Ha a gazdájának nincs annyi esze alapjáraton, hogy megnevelje, akkor emlékeztetned kell rá. Ha jól tudom, az állat nem megfelelő tartása is állatkínzásnak minősül.


Sokan vannak akik fújoznak a durrogtatókra szilveszterkor. Kinek a pap, kinek a papné, skacok. Ti robbantgatni nem szerettek, mi meg a saját okádékunkban nem szeretünk feküdni az árokparton az "akácos utat" üvöltve. Ennek ellenére mégse hallani tőlünk hogy fúj alkoholisták, halál mindre, irtsuk ki stb. Kérdező, a 9. válaszolóval ne törődj, csak egy ostoba idióta troll.

2012. dec. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
Társasházban lakom. Hiába zárom be az ablakot. Hiába csukok be mindent. 4 napja minden délután a kutyaugatást hallom. És lehet nem hosszú idő. De vizsgákra készülök, és már képtelen vagyok koncentrálni. Ezek a vizsgák döntik el a jövőmet, az életemet. És nem szeretném, ha egy üvöltő kutya miatt nem tudnék tanulni...
2013. jan. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Akiteki ***** válasza:
52%

Abban teljesen igazad van, hogy a kutyának nem kell ugatnia.

Nekem is mondta már a szomszéd, hogy azért ordít egész éjjel a két pulija, mert házőrzők. Nem jöttem rá, miből tudják hogy jön a betörő, ha a két kutya megállás nélkül ordít.

De a petárdázás nem azonos súlyú vele. Régen a pirománokat bezárták és kényszergyógykezelés alá vetették. Most meg nekünk kell tűrni, hogy még a hülyegyerekeknek is példát mutassanak. Remélem lesz ez még másképp is.

2013. szept. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 vyrob ***** válasza:
akiteki.nemtudom hogy az előző hozzászolásommal mi lett milyen rendszer müködik itt.de egyáltalán tudod mi a pyrománia inkább téged kéne gyógykezelni én pyrotechnikusnak készülök a tüzijátékozók körében a pyrománia .a tüzijáték használatát jelenti .de látom te görcsösen ragaszkodsz az igazadhoz hogy FUUUJJ tüzijáték .robbanna le a keze hogy mért van szilveszterkor tüzijáték kérdezd meg európa többi fővárosát németeknek mondanád szerintem pároslábbal repülnél onnan :D
2013. szept. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Akiteki ***** válasza:
Szerencsétlen. Igazán szánalmas. Még magyarul sem tudsz, nem hogy bárhol máshol tájékozódj.
2013. szept. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!