Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó dolog ezt csinálnom? Vagy...

Jó dolog ezt csinálnom? Vagy inkább hagyjam megbátorodni?

Figyelt kérdés
A kutyám nagyon fél a petárdától és a tűzijátéktól. Kinti kutya egy tacskó-terrier keverék. Szóval most petárdázás van és nagyon fél, kaparja az ajtót vagy a ház alá bújuk ahová azt se tudom, hogy fér be, mert elvileg túl nagy lenne ahhoz a réshez ami a kutyaház és a föld között van. Szóval ilyenkor ha kimegyek akkor bebújik a lábam közé és ott remeg vagy behívom az előszobába de ott is halálra van rémülve ha hallja a petárdázást. Ilyenkor simogatom meg minden. A másik kutyánk sose volt féltve az ilyenektől és bár ugatja, de nem fél tőle. Jó dolog ennyire félteni ezektől és minél inkább megóvni az ilyen zajoktól vagy hagyni kéne had szokja? Mit gondoltok?
2012. dec. 30. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb ha melletted van (a házban, ami mégis hangszigetelt valamilyen szinten) és te úgy teszel, mintha mi sem történne. Ne simogasd, ne babusgasd, mert ezzel csak a félelmére dicsérsz rá. Egyszerűen legyen melletted, esetleg gyakorolj, tanítsd, csinálj bármit, amit imád a kutya, hogy legalább ne a petárdázásra figyeljen addig se.
2012. dec. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%

Kedves Kérdező!

Nem szokja meg, arra ne számítson. Jó dolog, ha beengedi, mellette létével nyugtatja. Tulajdonképpen azt furcsállom -bár nem kétlem-, hogy van olyan kutyája, amelyik nem fél. Sok annyira fél, hogy akár önveszélyes dolgokat is művel, soha nem szökő kutyák különleges attrakciókkal szöknek el, 8-10 km-re találják meg őket, ha előkerülnek.

2012. dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
képzeld el, ha neked hangos, akkor ő milyen hangosnak hallja. Fél a kiskutya, ezért be kell engedni. nem kell tutujgatni, csak legyen bent, és ugyis szól a tévé, meg miegymás, a háztartási zajok némileg tompitják. A stressz veszélyes dolog, akár meg is ölheti a kutyát. Nem szabad ezzel játszani.
2012. dec. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik kutyám imádja a tüzijátékot, farokcsóválva, lelkesen megy megnézni ( ugyanígy imád lufikat is kipukkasztani) a másik kutyám meg retteg, de nem szökik, hanem a nyomomban van. Azért mindkettőt itt tartom magam mellett a szobában. De nyugtatgatni állítólag nem szabad, mert azzal csak a félelmet erősíted meg, úgy kell csinálni, mintha mi se történt volna. De persze mindezt szökésbiztos helyen.
2012. dec. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha teheted, mindenképp engedd be, de ne simogasd, tutujgasd. Ezt ő dicséretnek veszi, és azt hiszi, jó, ha fél. Szóval ha fél, vinnyog, ne simogasd, nyugtatgasd, mert csak rontasz a helyzeten. Tereld el valamivel a figyelmét. Játssz vele, adj neki rágókát, stb...
2012. dec. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
ha valamitől fél akkor nem szabad jagyni h rettegjen. emgedd be simohasd nyugtatgasd .ha kit hagyod fent áll a lehetősège h az ehyok durtanádnál annyira megijed h elszökik. magyarországon több 100 kutya szökik el szilveszterkor. ha nem akarod h a te kutyád is esetleg elszökjőn engedd be
2012. dec. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Tyler913 ***** válasza:
SOHA NE SIMOGASD,NYUGTATGASD,AMIKOR FÉL! Ezzel csak rádícsérsz a félelmére. Engedd be a házba,hogy ne tudjon megszökni. Ráadásul ha bent van, a jelenléted (már ha Te nyugodt maradsz,és nem csinálsz nagy ügyet a dologból) jó hatással lesz rá is.
2012. dec. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenképpen ezt fogom tenni amit mondtatok. Viszont az, hogy elszökik kizárt dolog! Ha az lenne az utolsó lehetősége se tenné meg. Lehet, hogy vannak olyan kutyák akik az ismeretlenbe való rohanást biztonságosabbnak vélik, de az én kutyám nem ilyen. Ha kint vagyok akkor állandóan a nyomomban van. Augusztusban a tűzijáték idején kimegyünk sétálni póráz nélkül és nem megy el ha a legnagyobb durranások vannak. Még se tartom olyan jónak, hogyha valami baj van akkor arra számít, hogy majd én jövök, és megvédem, vagy intézkedem. Ugyanakkor erről a szívrohamos dologról én is halottam.
2012. dec. 30. 22:31
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha mellette vagy, lehet, hogy nem szökik el, de ha ő kint van egyedül a kertben és megijed, pánikol, akkor viszont gondolkodás nélkül elrohanhat. Szóval hacsak nem tudsz egész éjjel vele lenni kint, inkább engedd be ma estére.
2012. dec. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kint kell lennie. A szüleim nem engedik be, mert büdös kutya szag lesz, szal ez ugrott.
2012. dec. 31. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!