Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg tudom tanítani a kutyusnak...

Meg tudom tanítani a kutyusnak, hogy csak akkor jöjjön fel az ágyba, amikor én hívom?

Figyelt kérdés

Nem szeretném, hogy a kutyám feljárjon az ágyba, de néha olyan jó lenne bevackolni vele és nézni a tv-t, vagy olvasni. :)

Eddig sosem engedtem fel, nem is próbálkozik. Azt tudom hogy ez elvileg úgy megy, hogy ha nem akarom hogy valahova felmenjen, akkor sosem szabad oda engedni, mert a következetesség fontos, ebben a szellemben is nevelem őt. De nincs mégis valami mód arra, hogy ezt megtanulja? Annyira jó lenne. :)



2013. jan. 1. 14:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát,ahogy te is írtad következetesen kell nevelni a kutyát.Szerintem inkább ne próbáld meg megtanítani neki,mert ha egyszer felengeded,akkor ő akkor is fel fog menni,ha nem hívod.De lehet,hogy nem kizárt megtanítani neki.Habár attól is függ,hogy milyen fajta és milyen a "felfogóképessége".

Szóval,ha megpróbálod akkor lehet,hogy utána mindig fel fog járni.Döntsd el,hogy vállalod-e ezt a kockázatot.:)

2013. jan. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ő uszkár, a második legokosabb kutyafajta. És valóban mindent rettentő gyorsan megtanul. 8 éves.

Egyenlőre nem merem megkockáztatni, mert még két hete sincs itt, és van két cicám, akivel még összeszokóban vannak, és az ágy az ő felségterületük. Nem akarom hogy amikor nem vagyok itthon, ne tudjanak ott nyugodtan lenni. Már békében vannak, de azért még félnek tőle kicsit.


Csak kíváncsi vagyok hogy van e erre lehetőség, sikerült e már valakinek és ha igen, akkor hogyan.

2013. jan. 1. 14:26
 3/15 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem még hagyd,hogy a cicákkal összeszokjanak.:)

Esetleg később,ha már megszokták egymást megpróbálhatod.De ha a cicák fent alszanak az ágyon,akkor már van "szőrös" társad az ágyban.:)

2013. jan. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Van, de úgy megsajnálom amikor leül az ágy mellé és csak néz rám a gyönyörű szemeivel. Szinte hangosan kimondja: "Anya engedj fel, hagy bújjak hozzád." :) De a cicákkal nem szúrhatok ki, majd megpróbálom ha már barátok.
2013. jan. 1. 14:32
 5/15 anonim ***** válasza:
Ilyenkor kell következetesnek lenni.Mikor így néznek ránk.;DD
2013. jan. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az én kutyám csak akkor jön fel az ágyba, ha meg van neki engedve. Az ágy mellett van egy fotel, amiben ha benne van a plédje, akkor tudja, hogy mehet, aztán mindig megpróbál óvatosan átmászni az ágyba, ha szólok neki, hogy maradjon a fotelba, akkor marad, ha nem, meg jön.
2013. jan. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
De,ha nem vagy otthon honnan tudod,hogy nem megy fel?:D
2013. jan. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
28%

Nemrég olvastam, hogy nem szabad hagyni, hogy a kutya az ágyunkban aludjon! Ugyanis a falkavezér soha nem osztja meg az ágyát az alatta lévőkkel.

Inkább nevezz ki egy fotelt erre a célra, ami úgymond a kutyáé, de időnként ketten használjátok!

2013. jan. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8-as vagyok


Közben most olvasom, hogy a cicák meg az ágyon alszanak... nem tudom, jó ötlet-e? Nem fogja-e később bántani őket emiatt, csak hogy övé legyen a gazdi melletti hely?

2013. jan. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nálunk a kutya csak a (régi) kanapéra jöhetett fel, elvileg oda is csak akkor, ha hívtuk. Ehhez képest ha nem voltunk otthon, vagy tudta, hogy most egy darabig nem figyelünk (pl. mikor fürödtem) rendszeresen felugrált a kanapéra, sőt, ha a háló ajtaja nyitva volt, még az ágyunkba is, pedig az szigorúan tilos volt. Most vettünk új kanapét, amire neki nem szabad felugrani, de állandóan könyörög, hogy lééééécci... Nagyon nehéz megállni, de nem szabad engedni. Ha nem vagy otthon szerintem fel fog ugrálni, és megteszi ezt akkor is, ha épp koszos a lába..

Ha nagyon szeretnéd szerintem csak annyit tudsz tenni, hogy próbálod szoktatni, hogy csak akkor menjen fel ha hívod (bár szerintem nem fogja érteni, hogy miért szabad egyszer, és miért nem legközelebb), és ha nem vagytok otthon akkor kicsukod a szobából.

2013. jan. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!