Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg tudom tanítani a kutyusnak...

Meg tudom tanítani a kutyusnak, hogy csak akkor jöjjön fel az ágyba, amikor én hívom?

Figyelt kérdés

Nem szeretném, hogy a kutyám feljárjon az ágyba, de néha olyan jó lenne bevackolni vele és nézni a tv-t, vagy olvasni. :)

Eddig sosem engedtem fel, nem is próbálkozik. Azt tudom hogy ez elvileg úgy megy, hogy ha nem akarom hogy valahova felmenjen, akkor sosem szabad oda engedni, mert a következetesség fontos, ebben a szellemben is nevelem őt. De nincs mégis valami mód arra, hogy ezt megtanulja? Annyira jó lenne. :)



2013. jan. 1. 14:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ha van elegendő tekintélyed, meg lehet csinálni, de most még én is korainak tartom, még azért néhány hónap kell neki, hogy rögzüljenek csak a tuti fix szabályok, annál nagyobb értéke lesz, ha kivételt teszel.

Az én kutyámnál mindig is tabuk voltak a bútorok, de az utóbbi időben elkezdtem felengedni a kanapéra. Arra figyelek, hogyha nekem fel kell állnom onnan, akkor ő is le van tessékelve. A kanapé az én helyem, ahova meghívásra lehet jönni, és nélkülem nem lehet ott tartózkodni. Nálunk egyelőre működik, bár én a távollétemben direkt nem hagyom hibázni, inkább kizárom az előszobába.

2013. jan. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Kizárni nem lehet, mert egy légterű lakás.

Azt sem akarom hogy velem aludjon, csak azt hogy néha oda hívhassam magamhoz.

Bántani biztosan nem fogja a cicákat, nagyon békés jószág. Ezt kizártnak tartom. :)

A válaszok többségéből azt szűrtem le, hogy talán esetleg meg lehet próbálni, kétes esélyjel, de még semmiképpen nem most.


Úgyhogy most ezt a témát hanyagolom, aztán majd néhány hónap múlva átgondolom megint. Addig meg keményítem a lelkem amikor úgy néz. :)

2013. jan. 1. 18:00
 13/15 A kérdező kommentje:
Amúgy a fotelekbe felmehet, ott szoktunk is együtt pihizni. De egy ilyen hideg téli estén mégiscsak az ágyban lenne az igazi. :)
2013. jan. 1. 18:01
 14/15 anonim válasza:
Egy kutyának szinte mindent meg lehet tanítani, csak idő és energia belefektetésével. Ha elég kitartó vagy, akkor fél nap alatt is megtaníthatod erre, nekem mindig sikerült. A lényeg, hogy tudatni kell vele, hogy az ágy a tied és nem az ővé. Ezt tiszteletbe fogja tartani. Ha a falkavezére ként tekint rád, akkor bármit mondasz neki meg fogja csinálni. De ehhez elsősorban az kell, hogy tiszteljen téged és azt ami hozzád tartozik. Ha már falkavezér vagy, akkor egyszerűen hívd fel az ágyra de csak ha Te is az ágyon vagy. Ha nem lennél az ágyon és magától ugrana fel, akkor csak annyit kell tenni, hogy megfogod a nyakát két kézzel,(persze nem erősen) és levezeted az ágyról, majd határozottan (nem kiabálva) jelzed, hogy ez a Te területed. Aztán felmész az ágyra és odahívod, utána leküldöd, majd lemész az ágyról és tudatod, hogy ,,nem szabad neki" Ezt gyakoroljátok fél napig és csodálkozni fogsz, hogy ez ilyen egyszerű! Remélem tudtam segíteni... :)
2013. jan. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Jajj nagyon köszönöm! :)

Ma már egy csomót tanultunk, pont most hagytuk abba, ki is fáradt tőle kicsit, no meg én is. :) De hamarosan ezt is megpróbáljuk!

2013. jan. 2. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!