Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gond lenne a kutyusnak, ha...

Gond lenne a kutyusnak, ha egy hetet nálunk, egy hetet a másik gazdijánál töltene?

Figyelt kérdés
Szóval, két gazdija lenne, anyukám és én, illetve anyukám barátja, aki tőlünk kb. 60 km-re lakik. Kutyának nem lenne gond az ingázás, ha kiskorától kezdve hozzá lenne szoktatva? Mi nem lakunk valami nagy lakásban, 1,5 szobásban a 3.-on, de persze napi legalább 3x le levinnénk sétálni(ez elég? Vagy többször kell ez esetben?) Még nem volt sohasem kutyám. Golden retriever lesz a fajtáját tekintve amúgy :)

2013. jan. 1. 14:31
1 2
 11/16 MrHard ***** válasza:
A havonta pár alkalmat valószínűleg kibírná, azonban valóban nagyon sokat számít, hogy kiegyensúlyozott és stabil családban éljen, amiben nem nagyon fér bele a folyamatos gazdacsere... Ez így nem lenne neki elég kiegyensúlyozott és valószínűleg viselkedési problémák lépnének fel nála, hiszen nem tudná, hogy most valóban kihez tartozik! Ha pár alkalmat lenne nálad, akkor pedig folyamatosan keresné a gazdáját, akivel a több időt tölti:( Sztem csináld azt, hogy Te látogatod meg néha és akkor semmilyen probléma nem lenne + csomót játszhatnátok:D:D:D
2013. jan. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Lehet, az lesz, vagy ha majd idősebb lesz, akkor mondjuk itt marad egy ideig, és ha anya látja, hogy tudok róla gondoskodni, akkor megenyhül, és vesz ide állandóra egy kutyust :)) +ez nekem is hasznos lenne, mert fogalmam sincs, hogy mennyire bírnék egy kutyáról gondoskodni, és ez is kiderülne. Mert ha nem megy, akkor ez esetben megcsinálhatom azt, hogy visszaviszem a Gazdihoz, de ha mindjárt vennénk egy kutyust, akiről kiderülne, hogy nem tudom a gondját viselni... Ezt el akarom kerülni mindenképpen!
2013. jan. 4. 14:01
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha anyukád nem engedi, hogy állandóan nálatok legyen akkor nem sok értelme van kutyát tartani. Gondolom vele laksz tehát az, hogy alapvetően a barátjánál lakik a kutya és csak néha viszed haza magatokhoz nem olyan, mintha saját kutyád lenne, ráadásul a kutyának is stressz, hogy időnként kiszakítják az otthonából.


Ha kutyázni szeretnél ám nem lehet saját kutyád jó megoldás lehet kilátogatni a helyi menhelyre és megkérdezni, hogy segíthetsz-e időnként pl. sétáltatással, szőrápolással, játékkal, természetesen anyukáddal együtt. Hátha lesz ott olyan kutya amit ő is megszeret és végül megengedi hogy hazavigyétek.

2013. jan. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Az olyan jó lenne :) Nem messze van tőlünk a menhely, és nagyon szívesen elmennék besegíteni, imádom az állatokat :)
2013. jan. 5. 12:21
 15/16 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom javasolni, amit az előttem szólóak megtettek. A kutyának kell egy fix hely. Egy hét itt egy hét ott nem működik. Folyamatosan stresszelné. Ha meg mondjuk hosszabb időt lenne az anyukád barátjánál, mondjuk 3 hetet, 1 hónapot, és utána meg nálad egy rövidebb időszakot, pár napot, vagy egy hetet, akkor amikor nálad lenne csak egy szomorú kutyát látnál aki azt az embert keresi, és azt az embert hiányolja akivel több időt tölt.

Saját tapasztalat:

Van egy fekete labrador retrieverem, majdnem ugyanolyan mint amilyenről te írtál, csak az enyém rövid szőrű és fekete.

Szóval tavaly még kollégista voltam és úgy alakult, hogy 3-5 hetet nem voltam otthon és utána hazamentem egy hétvégére. Szüleim mondták, hogy mindig amikor visszamentem a kollégiumba 1-2-3 napig nyüszített sirdogált napközben.


Amúgy tetszik, hogy végiggondolod a dolgokat, és nem csinálsz hülyeséget. Hány éves vagy?

2013. jan. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok :) Köszönöm a tanácsokat, sokat segítettetek! :)
2013. jan. 9. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!