Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek van buta KUTYA?...

Szerintetek van buta KUTYA? És buta FAJTA?

Figyelt kérdés

Szerintem egyértelműen nincs :) Én mindig a gazdi hibájának tudom be, ha egy kutya neveletlen, amolyan "hülye" kutyának néz ki. Olyan meg persze lehet, hogy az egyik kutya könnyebben, gyorsabban tanul, a másik nehezebben, lassabban, de ez nem azt jelenti, hogy az utóbbi "buta"...vagy azt?

Sokszor hallom azt is, hogy vannak buta fajták, vannak átlagos nehézséggel képezhető, intelligens, vagy nagyon intelligens fajták. Úgy gondolom, ezeket a jelzőket nem mondhatjuk fajtajellegnek. Persze biztos vannak különbségek (pl. border collie-mopsz), de leginkább egyedtől függ, és legalább annyira a GAZDITÓL. Nektek mi a véleményetek?

És tudnátok felsorolni 10-20 (különösen) intelligens fajtát, már ha van ilyen? Azt hallottam, a juhászkutyák, pásztorkutyák különösen intelligensek. Ez igaz?



2013. jan. 1. 18:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az enyém olyan okos, hogy néha az az érzésem, hogy szinte beszél (shar-pei)
2013. jan. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
:D Szerintem sok gazdi van így ezzel :D :D De sok pont a fordítottját gondolja...pedig az utóbbiaknak csak egy kis türelem kéne ajándékba :)
2013. jan. 1. 18:21
 3/15 anonim ***** válasza:

Általában azok a kutyák "okosabbak" akikkel dolgoznak/tak A munka és juhász kutyák ilyenek. Ez azért van így mert az emberrel közösen kell mindent végre hajtaniuk.


Alapból az a probléma hogy mit nevezünk intelligensnek? az emberrel való együtt működést vagy az egyedüli munkát :)


Igazad van abban hogy gazda függő, éppen ezért kell fajtánénként a legokosabbakról beszélni. Egy palota pincsi pl. sose lesz olyan "okos" mint egy border collie.., tehát beszélhetünk okos és kevésbé okos fajtákról :)

2013. jan. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Jah hozzá tenném hogy van két amerikai bulldogom amik munka kutyák és egy palota pincsim. Ég és föld a két fajta közötti különbség pedig a gazda ugyanaz :D. Nem csak a gyorsan tanulásról beszélek.. A pincsi kb csak 5 dolgot tud megtanulni ha megtanítok egy 6-at akkor törlődik egy a meglévő 5ből kb :D Amíg a másik kettő meg issza a feladatokat :D
2013. jan. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Diesel23 köszi :) Igazad lehet...

Hmm...és akkor ők okosak?:

border collie

rough collie (hosszúszőrű skót juhászkutya)

smooth collie (rövidszőrű skót juhászkutya)

bearded collie

bobtail

briard

német juhászkutya

belga juhászkutya (tervueren, malinois, groenendael, laekenois)

2013. jan. 1. 18:27
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
hidd el van buta kutya... ismerősöméknek azt hiszem shitzuja van (azért aszem mert mindig meg kell kérdeznem milyen fajta mert egyáltalán nem hasonlit... ismim azt mondja hogy ő a kakukk tojás mert a tesói mindhasonlítanak a standardra..) szóval ez a kutya igazi ogre nagy melák.. vagy háromszor akkora mint kellene, és sugárzik róla az értelem. tiszta debil
2013. jan. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 intrepid ***** válasza:
Leírtad a kérdésedben, bár kérdezted, de vannak kutyák, amelyikek sokkal jobban taníthatók, és ez a fajtára általánosan jellemző, és tényleg a juhász, valamint a vadászkutyák amelyek jellemzően okos hírűek. Vannak olyan kutyák, amelyikek ha megfeszül a gazdájuk, akkor sem tudják megtanulni azt, amit egy értelmes átlagos kutya tud.
2013. jan. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

erről a kérdésről most eszembe jutott Jeff Dunham előadása a goldenjéről és a felesége csivavájáról :D


http://www.youtube.com/watch?v=cQ1AJIWjyvI

2013. jan. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Értem és köszi :) érdekes válaszok. Én valahogy nem akarom elhinni, hogy van a szó szoros értelmében buta kutya.
2013. jan. 1. 18:33
 10/15 A kérdező kommentje:
Az a videó vicces, csak kár hogy szaporítottak ezek az emberek :D
2013. jan. 1. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!