Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek van buta KUTYA?...

Szerintetek van buta KUTYA? És buta FAJTA?

Figyelt kérdés

Szerintem egyértelműen nincs :) Én mindig a gazdi hibájának tudom be, ha egy kutya neveletlen, amolyan "hülye" kutyának néz ki. Olyan meg persze lehet, hogy az egyik kutya könnyebben, gyorsabban tanul, a másik nehezebben, lassabban, de ez nem azt jelenti, hogy az utóbbi "buta"...vagy azt?

Sokszor hallom azt is, hogy vannak buta fajták, vannak átlagos nehézséggel képezhető, intelligens, vagy nagyon intelligens fajták. Úgy gondolom, ezeket a jelzőket nem mondhatjuk fajtajellegnek. Persze biztos vannak különbségek (pl. border collie-mopsz), de leginkább egyedtől függ, és legalább annyira a GAZDITÓL. Nektek mi a véleményetek?

És tudnátok felsorolni 10-20 (különösen) intelligens fajtát, már ha van ilyen? Azt hallottam, a juhászkutyák, pásztorkutyák különösen intelligensek. Ez igaz?



2013. jan. 1. 18:14
1 2
 11/15 Jázi&Csenge ***** válasza:
90%

Egyetértek minden előttem szólóval. :)

És valóban, egy kutya intelligenciája fajtafüggő, egyedfüggő, és gazdifüggő (+ ugye ezért nevelésfüggő is).

Nekem rough colliem lesz, mindenki szerint okos fajta, ahogyan a többi munkakutya is, azt pedig már leíták előttem, hogy egy munkakutya miért könnyebben képezhető :)

2013. jan. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Buta kutya nincs, mi azt szoktuk mondani rájuk, hogy "egyszerű" :) De ezt is azokra akiknek nem nagyon van problémamegoldó képessége, mert minden kutyának lehet trükköket tanítani, kinek gyorsan, kinek lassan.:)
2013. jan. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
76%

Buta fajta nincs, csak olyan ami kevésbé együttműködő, munkamániás. És ez fajtajelleg. Ha én mopszot veszek, akkor nem akarom, hogy úgy viselkedjen mint egy border, nem? Akkor már nem mopsz lenne. VISZONT buta kutya van. Hisz logikus! Ha már egy élőlénynek van "esze" akkor teljességgel lehetetlen, hogy mindegyiknek ugyanannyira legyen. A természetben a butább állatok egyszerűen kiszelektálódnak, de az ember mellett ez nem történik meg tehát fény derül rá. Buta emberek is vannak, nem? Ezt senki nem tagadja. Akkor miért sértés, hogy buta kutya is van? Biztos vagyok benne, hogy vannak olyan kutyák akik kevésbé intelligensek akármilyen tökéltes képzést kapnak tökéletes gazdával.

Magánvéleményem szerint a mudi a legintelligensebb fajta, de ez nem mértvadó mert a kedvencem. Amúgy pedig azt gondolom, hogy azok a kutyák a legokosabbak akik azért alakultak ki, hogy a gazdával szorosan együtt dolgozzanak, éljenek, első szóra engedelmeskedjenek. Ilyenek a terlőkutyák, egyes típusú vadászkutyák.

2013. jan. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
94%
a juhász kutyák,és a pásztorkutyák és a vadászkutyák közül a nem falkában vadászóak intelligensek, az agarak, az északi tipusú kutyák ( pl spicc) ,és a falka kutyák ( beagle,szb) inkább makacsabbak,önállóbbak,egyesek szerint kevésbé intelligensek! ezek tények,és igazak. de minden kutya más. egy golden retriver könnyen képezhető. egy beagli viszont szinte bárhol elvan! egy roti őriz,és véd, de egy nagy japán kutya ,vagy egy akita komoly ellenfél bárkivel szemben ,aki a gazdáját fenyegeti! és bizony 200 pekingi pincsi ,valószínűleg képes bármilyen ellenfelet elpusztítani:) de 1 ,csak arra való,hogy örömet okozzon. és néha ez a lényeg!
2013. jan. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
50%
Olyan nincs,hogy buta kutya...Attól függ hogy milyen fajta vagy hogy mennyit foglalkoznak velük..:))
2013. jan. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!