Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát hogy lehet rászoktatni...

Kutyát hogy lehet rászoktatni hogy jelezzen ha ki szeretne menni pisilni?

Figyelt kérdés

2013. jan. 1. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Szinte sehogy. Ha magától nem jelez, tanítgathatod ugyan, de mire megtanulja, magától is szobatiszta lesz. De amúgy a technika az, hogy mielőtt kiviszed, kérsz tőle valami feladatot (praktikusan ez az ugatás szokott lenni, amit ha nem magyarázós típus, akkor macerás neki megtanítani), és aztán jutalomból viszed ki, így előbb-utóbb elkezdheti azt produkálni akkor is, amikor ő maga akar kimenni, de ez ugye ha nem valami hangos vagy feltűnő cselekedet, akkor igazából cseszheted :)
2013. jan. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
jelzi ő azt: ha feltünően szaglászik a lakásba akkor már futhatsz is vele... utána már lehet megtanulja hogy nyüsszögjön hogy a figyelmedet felkeltse (legalábbis az én kutyám így megtanulta magától)
2013. jan. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Nekem ugyan nem szobakutyám van de mikor mütötték utánna bent volt a szobámba majd 1 hétig. Első nap estefelé nagyon szükölt de nem tudtam hogy a sebe fáj vagy mi baja van...


másnap már tudtam hogy akkor gyorsan nyitni kell az ajtot :) tehát ő ugymond szobatiszta lenne saját magátol is( imádnivalo kis pit :) )

2013. jan. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha rendszeres időközönként kiviszed, akkor nincs erre szükséged ;)
2013. jan. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az én kutyám is kinti volt csak nálunk 2 hete benti. Nem szokott gond lenni mert sokszor viszem ki de ma a nagy séta után sokat ivott és nem bírta a következő sétáig :( sokan voltunk és nem tudtam rá figyelni, ezért jó lenne ha jelezne.
2013. jan. 1. 22:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Pedig jeleznek.

Minden kintre szokott állat jelez, de sajnos mindegyik a maga módján :)

A kutyám ugrálni szokott az ajtóra, a macska pedig éles nyervákolással jelzi hogy ki óhajt menni.


Én még sehogy nem jöttem rá hogy hogyan lehetne az ebnek megmutatni hogy hogyan jelezzen.

Legfeljebb ha előre betanítod neki a trükköt, kéred az ajtónál és kinyitod az ajtót mikor végrehajtja.

Szerintem megtanulja egy idő után hogy mit szeretnél tőle, csak az ugat parancsot nehéz megtanítani :D

2013. jan. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
akumi gartulálok ezzel csak azt tanítod meg a kutyának ha ki akar menni zendítsen rá. a kutya pedig nem csak azért akar kimenni mert wcéznije kell.
2013. jan. 2. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem mostanában oda ül az ágy mellé és rám szuszog..


Eddig sétálgatott le föl a parkettán amire fel keltem, csak tettünk le szőnyeget és rájött hogy arra nem ébredek már fel ha azon sétál:D

2013. jan. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!