Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával Magyarországon be...

Kutyával Magyarországon be lehet menni boltba úgy, hogy a kezemben/táskámban van? Vagy úgy sem?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 01:54
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
81%
A hivatalos szabályozás szerint csak a vakvezetőt lehet bevinni az üzletekbe. Vagyis ha vmi kis jószág van a kezedben vagy a kutyatáskában, úgy elvileg nem. (Ehhez képest ismerősöm simán bemegy pl. pubokba is az uszkárjával, pedig az már nem is olyan kicsi. Sok múlik az üzletvezető hozzáállásán.)
2013. jan. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
18%
nem lehet bevinni, van aki mégis megteszi. pl sparban láttam egy hölgyet a kabátjába volt bebujtatva a yorki ugyhogy csak a feje látszott ki....
2013. jan. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
81%
Én is vittem már be Lild-be a pincsimet kézbe. Egyébként szállító dobozba még kevesebb esély van hogy szólnak. De amúgy nem szabad, csak van ahol annyira nem érdekli az embereket :)
2013. jan. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
28%
Sajnos ma Magyarországon nem igazán engedik bevinni a kutyákat az üzletekbe. Persze ha pici, és ilyen kis táskában elfér, akkor talán könnyebben beengednek, de ne számíts sok jóra.
2013. jan. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
81%
pl:van a tescoban meg az auchanban állatkereskedés oda be lehet vinni még örülnek is neki. multkor mikor bevittem a fressnapfba akkor az eladótól kapott jutalomfalatot.
2013. jan. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
68%
Mitől sajnos? Nagyon helyes, hogy nem engedik be, ugyanis egyáltalán nem élmény a kutyának. Ha valaki kutyázni akar, vigye le játszani, vigye sétálni, de az marhára nem kellemes a kutyának, hogy be van tömve egy táskába, miközben ott van körülötte a sok érdekes szag, finom hús, ő meg meg se mozdulhat. Pont, hogy nem kell a hülye divatkutyások alá adni a lovat... Egyébként meg embertársainkra se ártana gondolni, mi van, ha valaki allergiás a kutyára. Fulladjon meg, mert a másiknak derogál rendesen foglalkozni a kutyával a parkban?
2013. jan. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
58%
Kedves utolsó.. Nálunk gyakran van hogy összekötjük a vásárlást a kutyasétáltatással, és nem szívesen hagyjuk ilyenkor kint a kiskutyát.. A nagyokat kint hagyom, de a kicsit el is lophatják akár meg átfagy mire végzünk... Tudom tudom válasszam ketté a kettőt, de így kényelmesebb és amúgy a legtöbb kutyát nem zavarná a bevásárlás táskában sem, ha jól van tanítva.. Örül neki hogy a gazdájával lehet..
2013. jan. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
25%
Igazság szerint nem szabadna, de kis plázacicusoknál már láttam kis csivavát, vagy yorkit kis táskában. Lehet az őrök észre sem vették...
2013. jan. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
55%
16-osnak: Igen, nagyonis sajnos! És nem csak a kiskutyákra gondolok, akiket táskában cipelnek a divatőrült gazdáik. Annak nem csak vásárláskor, hanem szerintem semmilyen esetben sem örül a kutya. Abban egyetértek veled, hogy nem kell mindenhová becipelni őket, pl normális, ha egy henteshez nem visszük be, úgy neki is jobb. Az is jó, hogy nem szaladgálnak a nagy multikban is a kutyusok, DE ha kutyasétáltatás közben be akarunk szaladni gy kisebb üzletbe pl innivalót venni, akkor kint kell hagyni a kutyát, ami nyilvánvalóan nem túl biztonságos. Úgy érzem, itt Magyarországon is jobban kéne alkalmazkodni a kutyás gazdikhoz, külföldön nem ennyire kirekesztőek. Mondom ezt úgy, hogy az én kutyáim olyan helyen vannak, hogy a közelben sincs bolt, nem is szoktunk arra járni velük, de még bármi előfordulhat.
2013. jan. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
75%

Milyen érdekes, hogy pl Németországban mindenhová be lehet vinni a kutyákat - és be is viszik őket. Elég sok ottani kutyát láttam már, a hatalmastól a miniig, mind gyönyörűen követi pórázon a gazdáját, nem hisztizik, nem húz, és nem okoz gondot neki ellenállni a tőle két méterre lévő húsospultnak...

Sok időbe telik mire ide eljutunk, itthon szerintem csak az ölebeket tudod becsempészni az üzletekbe. Érdemes előtte megkérdezni hogy beviheted-e, de ha táskában van nagyobb rá az esély. (Ezt mondjuk baromi igazságtalannak tartom, de mindegy, ez van, itt tartunk.)

2013. jan. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!