Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával Magyarországon be...

Kutyával Magyarországon be lehet menni boltba úgy, hogy a kezemben/táskámban van? Vagy úgy sem?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 01:54
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
15%

Én nagyon is értékelem, h ki vannak tiétva a kutyák a legtöbb helyről. A kutya nem való ilyen helyekr,e neki ez nem élmény, csak a gazdi hiszi azt. Aki a kutyájával akar lenni, az menjen el vele sétálni és játszani. Élelmiszerboltba pedig végképp nem engednék kutyát (az ÁNTSZ se enged), mert nem tudom ti hogy vagytok vele, de nem értékelném h a kenyeremen ott a kutyaszőr, kitudjamilyen kutyától.


Szórakozóhelyek szintén nem élvezetesek a kutyának, hisz ami neked zene, az neki üvöltés a fülébe.

2013. jan. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
42%
Ruhaboltba szintúgy nem, mert nem értékelném ha a ruha már a megvásárlásnál szőrös lenne.
2013. jan. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem is jó lenne, ha be lehetne vinni kutyákat üzletekbe, áruházakba, de nem úgy, hogy a kutya az ül szót se ismerje, meg 5 éve nem látott állatorvost.

Én úgy szabályoznám, hogy pl oltási könyvvel, illetve valamilyen engedelmességi vizsgával, vagy bármilyen vizsgával a kutyát be lehessen vinni. Ez is csak azoknak az embereknek okozna problémát, akik egy egyszerű sétáltatásért beszólogatnak, a normális emberek szerintem örülnének neki.

2013. jan. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

11-est annyival egészíteném ki, hogy nem csak vakvezetőt hanem egyéb segítőkutyákat is be lehet vinni (pl. rohamjelző, mozgássérült segítő, hangjelző) csak elég kevés van, szóval nem annyira ismert a dolog. Amúgy ez a rendelet határozza meg hogy milyen feltétellel lehet segítő kutyát bevinni, tehát nem elég, ha csak rámondod vagy ráadsz egy hámot, szigorú a szabályozás: [link]

Ha hasonló feltételekkel (vizsgabizottság előtt, videón rögzítve stb...) engedelmességi vizsgát letennének a 'sima kutyák' is akkor én megengedném h ők is bemenjenek.

A kérdésre visszakanyarodva hasznos olvasmány még ez:

[link]

2013. jan. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
45%
Alattunk lakik egy kutyus, engedelmességi vizsgája megvolt, mikor örökbe fogadták. Itt bazira nem foglalkoztak vele, a kutyát el se lehet engedni, mert nem hallgat semmire. Azt is beengednétek? Hisz megvan a papírja, mégse képes még egy ül parancsot se végreahjtani....
2013. jan. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Little Red: hol és milyen vizsgát végzett? Azért nem mindegy, hogy egy nevenincs kutyaiskola ad neki egy fecnit vagy törvények alapján, videófelvétellel bizonyítva szakértői bizottság állítja ki a bizonyítványt.
2013. jan. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
37%
Ja, már egyből megy a kukacoskodás. Engedelmességi vizsga megvan, kész, ti beengednétek. És soha, akármilyen papírja is van. Segítő kutya mehet, többi nem.
2013. jan. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Szilvi & Argos ***** válasza:
81%

A helyi kis postára egyszer egy nőci bevitte kezében a fehér szőrmókját, holott kint van a kutyát bevinni tilos embléma...bezzeg ha bevittem volna ARgos-t, lett volna világ vége :D


Nem tudom, hogy külföldön pl hogy van ez...mert pl vedlő kutya egy ruhaboltban azért durva valóban...meg élelmiszerboltba, ahol csomagolás nélküli termékeket is lehet kapni, szintén nem engednék kutyát.

De a plázákba, üzletházakba a "sétaterületre" simán, max az említett üzletekbe nem. Vagy lehetne az élelmiszerboltokon kívül az üzletekre bízni, hogy kutyabarátok-e vagy sem :)


Sztem a magyar kutyatartó közösség még nem érett meg erre. Addig, amíg pl a Fressiben agresszív, mindent megjelölő kutyák sétafikálnak, amíg a tök agresszív kutyák póráz nélkül bóklásznak, amíg a gazdik nem szedik az ürüléket...addig miről is beszélünk?

2013. jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
71%

állatkereskedésbe beszabad vinni a kutyát, de azt is jobb megkérdezni előtte (én mior vettem neki a kabátot kikötöttem a bolt elé, és mondta az eladó hogy nyugodtan bevihetem és ráprobálhatom bent a kabátot)

tény hogy a legtöbb kutya nem tud engedelmeskedni, normálisan viselkedni: és az is tény hogy a gazdik nem néznék vásárlás közben mit csinál a kutyájuk (melyik ruhát szedi szét éppen vagy az ivaros kan melyik állványt jelöli éppen)


vagy ki kell kötni a kutyát, vagy egy embernek kint maradni vele, vagy hazavinni és úgy menni vásárolni...


kutyának nincs helye boltban

2013. jan. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Kíváncsi vagyok, hogy a lepontozóknak mi a véleménye, és azt miért nem osztják meg!

Aki szerint a magyar gazdák érettek erre az engedményre, azok rózsaszín világban élnek!

Elég átmenni egy parkon, tele kutyaürülékkel, agresszív-neveletlen kutyák szabadon, stb-stb.

2013. jan. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!