Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Múltkor olvastam itt, hogy ha...

Múltkor olvastam itt, hogy ha a kutya megnyal egy embert, főleg a száján, akkor ezzel azt fejezi ki, hogy ő a falkavezér. De mi van, ha a vendéget nyalogatja?

Figyelt kérdés
Az én kutyusom a vendéget is simán képen nyalja, ha az leguggol barátkozni vele. Akkor a vendég is falkavezér lenne? Vagy csak azt ismeri el a kutya, hogy a vendég a rangsorban felette áll?
2009. aug. 26. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
A farkas és kutyakölykök a szüleik szájának a szélét szokták nyalogatni, hogy adjanak nekik kaját (nem szép, de ezt úgy kell érteni hogy öklendezzék vissza). Sok anyakutya ma is megteszi ezt. Ez szerintem az alázat jele. De nem mindegy hogy hol nyalogat. A farkaskölyköknek ez volt az üdvözlés a felnőttek felé.
2009. aug. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam azt, amit a kérdésedbe megfogalmaztál. Ha a vendéget is megnyalja, akkor az azt jelenti számomra, hogy egy hihetetlenül barátságos, kedves, közvetlen, felszabadult, nyílt és barátkozós kutyáról van szó, akit nagy eséllyel még sosem ért rossz tapasztalat az emberekkel kapcsolatban (persze lehet éppen pont a fordítottja is- egy nagyon rossz esemény kedvesebbé teszi a kutyát).

Igen, azt jelenti, hogy a rangsorban még a vendég is felette áll, de azért ennyire szigorúan nem kell venni a dolgot. Lehet, hogy ha mondjuk a vendég megdögönyözné, vagy mondjuk megfogná a farkát, azt már nem hagyná. Az ilyen típusú közvetlenségben a pillanatnyi figyelemfelhívás és a kedveskedés, csokipuncsolás is benne van, nem 100%-ig ösztön-falka dolog játszódik le.

2009. aug. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ. Valóban olyan a kutyus mint amilyennek leírtad, "hihetetlenül barátságos, kedves, közvetlen, felszabadult, nyílt és barátkozós kutya". Ha életében először lát valakit akkor is rögtön megy utána, hanyatt vágja magát, és várja a pocaksimogatást:) Akkor ő ezek szerint ezért nyalja meg a vendégeket is, mert imádja az embereket.
2009. aug. 26. 15:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnál is így van. Ez a kortól is függ. Az enyém még kölyök, mindenkiben bízik. Ha nagyobb lesz nem fog mindenkiben bízni, így nem fog mindenkit képen nyalni. :)
2010. jan. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!