Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám daganatos. Műtét...

A kutyám daganatos. Műtét vagy sem?

Figyelt kérdés

11 éves keverék kutyáról van szó. Az orvos azt mondta, hogy meg kellene műteni, mert idővel még jobban elterjed és gusztustalan is lesz, elfertőződik és mindenképp belehalna, csak idő kérdése. Fájni nem fáj neki, csak viszket, ahogy a szövetek húzódnak.

Viszont ilyen idős korban már maga az altatás is kockázatos, pláne még a vérveszteség, mivel azon a helyen sok ér fut. Tehát elvérezhet.

És még így sem biztos, hogy egyáltalán lehet a műtéttel kezdeni valamit, mert először fel kell nyitni, megnézni hol a gyökere, milyen mélyen. Valamint lehet, hogy áttétes, mert a heréi is meg vannak duzzadva. Tehát nagyon sok esély nincs műtéttel sem. Hogyan döntenétek? Előre is köszönöm a válaszokat.


2009. aug. 26. 14:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ezt az ivartalanítás dolgot én sem értem. Egyszer régen, valaki azt mondta ajánlatos, holott egyedül volt a kutya, sehol a környéken sem volt másik, tehát egyértelműen nem lett volna kiskutya, és ez biztos. Valaki azt mondta, jobb neki ha ivartalanítva van, erre én mondtam, hogy jó, ha jobb neki, nekem bármit megér az egészsége. A műtétbe belehalt, nem kelt fel a műtőasztalról, műhiba miatt :(:( Szóval én nem írom ezt alá, talán én vagyok bizalmatlan, de szerintem ha kiskutyára esély sincs akkor ez a műtét megterhelő, hiszen minden állat és ember számára megterhelő egy műtét, legyen az bármi...a mai napig iszonyú érzés, ho
2009. aug. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az én kutyámat 16 évesen (!) műtötték, szintén daganattal. Utána még kicsit több mint egy évet élt. Nekünk megérte. Az állatorvosi egyetem klinikáján műtötték, külön altatóorvos foglalkozott az altatással.


Szóval én a műtét mellett vagyok, persze nem ismerem a részleteket. De a 11 év (kiindulva a saját esetemből) még nem olyan sok.

2015. márc. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!