Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chip ellenzők! Szeretnék erre...

Ratata kérdése:

Chip ellenzők! Szeretnék erre komoly válaszokat kapni?

Figyelt kérdés
Mit szólnátok ha autótok elé ugrana egy chip nélküli kutya és nagy kár keletkezne a kocsiban és hiába a kutya gazdájának kellene kifizetni a kárt mindenki letagadná, hogy az övé? De ha be lenne chippelve akkor kiderülne kié és megtérítnének a károdat. Vagy ha egy chipezetlen kutya megtámadná a gyereked és nem tudnának felelősségre vonni a gazdát, ilyenkor jó lenne a chip nem? Amúgy nagyon sok szegénynek mondott ember cigizik ha egy pár napot kevesebbet szív simán kijön belőle egy chippezés ára erről mi a véleményetek? kötekedő trollok kíméljenek szerintem igenis komolyak ezek a felvetéseim

2013. jan. 3. 21:59
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
78%

Az egész kérdésed úgy rossz ahogy van, ha valaki elüt egy kutyát vagy a gyerekét támadja meg egy ugyan hogy olvasná le a chip a alapján hogy ki a gazda? Ez egy vicc. Most képzeld el, ha egy gyereket megtámad egy kutya akkor te nem a gyerekkel foglalkozol hanem azzal ,hogy jöjjön már valaki és olvassa le a chipet?

Elütött kutya esetében szintén előkapsz egy leolvasod, feljegyezed a gazda adatait vagy mi?

A doboz cigi ára meg hogy jön ide? Aki nem dohányzik és nincs pénze vele mi van? Ja ne vegyen már 1 kg kenyeret inkább.

A legtöbb embernek szerintem nem az árával van baja. Legalábbis nekem személy szerint nem. Egészségügyi okok, mi a garancia arra hogy a chip nem mozdul el? Mert azt mondják és, ez engem nem győz meg. Embereknél is előfordul,hogy a beültetett implantátum elmozdul, ami komplikációhoz vezet, illetve műtéthez.

Lehet azt mondani,hogy ez ritka, kicsi az esélye, de van rá!

Aki eddig nem nevelte, gondozta a kutyáját ezután se fogja!

A chip is arra jó,hogy ellentéteket váltson ki az emberek között, meg jó üzlet valakinek semmi több.

Eddig nem érdekelt senkit,hogy mi van a kutyákkal, most hirtelen miért?!

Azt se tartom hülyeségnek amit többen írtak,hogy később az emberekbe is ültetnek chipet..

2013. jan. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:
a hatóság fogja ellenőrizni a chipet szerintem te is meggondolnád hogy kihívod a hatóságot ha igy megtérülhet a károd vagy felelősségre vonhatják a bűnöst mármint a feleőtlen gazdát -de szerintem sokan pont ettől félnek mert eddig mi volt ha a kóborló kutyát elütötte egy autó letagadja és csókolom ennyi-mostmár elvileg felelősségre vonható és fizethet
2013. jan. 4. 23:17
 33/51 A kérdező kommentje:
egyébkélnt is már 100szor le lett írva hogy nem politikusok ötlete volt hanem állatvédői nyomásra és javaslatra hozták a törvényt
2013. jan. 4. 23:18
 34/51 anonim ***** válasza:
36%

"Egészségügyi okok, mi a garancia arra hogy a chip nem mozdul el? Mert azt mondják és, ez engem nem győz meg."


Ezzel csak a saját butaságod kürtölöd világgá. És mi van, ha elmozdul? Semmi. Ki mondta, hogy nem szokott elmozdulni? Nagyon gyakran elvándorol a beültetés helyéről. És? Tökmindegy hol van a bőr alatt, sehol nem okoz galibát. Ettől még szíved joga, hogy ne hidd el, de sajnos senkit nem érdekel, hogy te mit hiszel és senki nem is akar meggyőzni. Egyéni szoc. probléma... Kötelező és kész. Háborogni szabad.

2013. jan. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
92%

Na, nem jól írtam, vagyis igen csak, az kimaradt miért gondolom így.

Egyelőre nincs autóm, de kutyám van, balesetek is előfordulhatnak, lehet hogy valaki óvatosan vezet, de mondjuk a gazda kezéből kicsúszik a póráz és kész a baj. Engem nem érdekelne az autóban okozott kár, inkább a kutyával foglalkoznék, hogy rendben van- e stb. Persze nem mindenki ilyen, főleg aki nem szereti a kutyákat. Szóval ő biztos örülne ha lenne chip és így behajthatná a kárt és eltudom képzelni,hogy kihív valakit a leolvasásra. Csak ebben az esetben ott a gazda aki meg tételezük fel normálisan tartja a kutyáját szereti, na ő rohan vele az orvoshoz. Szóval most ott tartja erőszakkal az autós?

A megtámadás, sajnos volt már olyan,hogy pórázon vittem a kutyám és megtámadta egy kutya amelyik szabadon volt, ott volt a gazda is. Most nem részletezem, mikor sikerült kiszabadítani a kutyám én megnéztem a sérüléseit, szerencsére nem volt komoly baj, de amíg én ezzel voltam elfoglalva a másik kutyás káromkodott egy picit, jó ideges volt és leléptek. Nem is figyeltem igazából mit csinál, mert a kutyám fontosoabb volt.

Most ugyanez megtörténik egy gyerekkel szerintem nincs idő a chippel foglalkozni, megvárni még jönnek leolvasni.

Az alap elgondolás jó, ezt nem vitatom,de hogy ez a valóságban, hogy működne azt nem tudom. Ilyen helyzetekben nem kivitelezhető. Illetve én nem tudom elkézelni, ez hogy nézne ki.

Viszont az ára és a cigi ára, ez szerintem nem tartozik ide. Ennél jobb érv az, hogy a chipet már kb. egy éve mondják,hogy kötelező lesz, ha valaki nem is tavaly év elején hallotta,de azért lehetett ezt tudni, félretenni rá. Az hozzá tartozik szerintem,hogy nem 3500 ft ról van szó, igaz ugyan,hogy ez le van elvileg szabályozva,de legtöbb helyen többe kerül. Mindenesetre egy fél éve alatt azért félre lehet rá tenni 5000 ft körüli összeget. Nincs bajom az árával, pedig én se vagyok gazdag. Akinek több kutyája van neki nyilván nehezebb,de az oltásokat is megoldja valahogy és ez egyszeri költség csak. Ha meg valaki nem is oltatja az a chippel se fog bajlodni az biztos.

Egészségi okok, több helyen olvastam, hogy nem vándorol el, erre te is írod (nem a kérdező) ,hogy simán odébb csúzhat,de ez nem okoz gondot. Én viszont félek,hogy mégis. Kutyás ismerős mondta,hogy pont ilyen miatt már kellett kutyát műteni. Na én ezt nem szeretném.

Ennek ellenére jövő héten kap chipet a kutyám, azért hogy kaphasson oltást. Eddig azért nem vittem, mert most aktuálisak csak az oltások, ha előbb kellett volna előbb kapta volna a chipet is.

Különösebben én szoktam ezen háborodni, nem is beszélgetek erről kutyások közt se, valaki szerint jó, valaki szerint nem. Mondom nekem ezzel van bajom,hogy elmozdulhat stb. Viszont aki azt mondja jó dolog, nem beszélem le, nem is mondom neki,hogy de hát ez meg az..

Ez meg csak a gyakori kérdések itt aztán lehet mindenfélét olvasni, az én véleményem is elfér ;D

2013. jan. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
13%
* én nem szoktam ezen háborodni. Bocs
2013. jan. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
35%

Még annyi, hogy ugye írtam,hogy ilyen miatt kellett műteni egy kutyát. Ez az információ mennyire hiteles azt nem tudom. Aki nekem mesélte, ő nem tudta,hogy mit gondolok a chipről,hogy pont ettől félek,szóval nem azért mondta.

Viszont ezen aggódok és egy ilyen sztorit mond valaki, az pont nem jön jól...

/Plusz az ő kutyájának is van chipje ennek ellenére,mert mit lehet csinálni./

2013. jan. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
82%
Az elvándorlás miatt műteni biztosan nem kellett. Ha mázlid van akkor a szövet körbe veszi és fixálja nagyjából ott, ahova beültették. Ezek szövetbarát üvegből készülnek. Előfordulhat, hogy különböző gyártók termékei kicsit más anyagból vannak és egyik jobban beépül másik könyebben vándorol, ezt nem tudodm. De tény, hogy láttam már több kutyát akikben elvándorolt és alig találták meg a kiállításon a chipleolvasóval. De végülis megtalálták és nekik sincs semmi bajuk. Azért van egyezményes beültetési hely, hogy ne kelljen 10 percig keresgélni, amúgy nagyjából mindegy, hogy a bőr alatt hol van.
2013. jan. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim válasza:
78%

Ha van egy nagy termetű, vagy veszélyesnek mondott kutyád, azoknak adnék chipet. Viszont egy kis termetűnek pl.: csivava Minek? Milyen kárt tud okozni egy kocsiban? Gyerekben még talán, ha piszkálja, hergeli megharaphatja. Ha látok egy kis termetű kutyát, odamegyek rászólok, vagy felrúgom, és elmegy nagy puffogva. Viszont egy német juhász, doberman, boxer stb. azért az más téma. Másképp kell kezelni azokat, többet kell velük foglalkozni, etetni. Ha vkinek ilyen kutyája van, akkor biztosan kitudja fizetni a chip árát is. Személy szerint ez a chip dolog egy nagy pénzkidobás, ugyanis mi van, ha 1 hét múlva kimúlik a kutya? Ki téríti meg nekem az árát? Senki. Ha van egy 12 éves tacskóm és egész életében az udvaron szaladgált, az utcára is csak akkor fut ki pár másodpercre, ha jövök vagy megyek ki az ajtón. Azért nem sétáltatom, mert meg van neki adva a szabadsága, nagy udvar. Van, hogy kocsiba tesszük, kivisszük egy bányatóhoz, ott el van, el szaladgál, nincs ott egy lélek se, akit megtámadna. Kidobok feleslegesen 3500 vagy 5000 Ft-ot az ablakon. Ha panelban élnék, és tartanék kutyát, akkor adatnék neki, de így nem.

A sci-fis történet, pedig egyáltalán nem sci-fi. Már szinte mindenbe mikrochip van ültetve, akkor miért ne tennék kötelezővé, hogy emberekbe ültessék? Egyébként azzal pedig nem értek egyet, hogy az aktivisták ötlete volt, mert jön a kérdés, hogy ők kinek a segítségével valósíthatták meg? Az állambácsi beleegyezése kellett hozzá. Szóval nem csak úgy van, hogy akkor kitalálom ültessünk be chipet az állatokba, mert mi ezt állatbarátok kitaláltuk.

Ha az állam ilyet jóváhagy, akkor miért ne egyezne bele abba, hogy az emberek bőre alá tetessen kötelezően ilyen kütyüt?

2013. jan. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
21%
# 39, a hozzád hasonló, középkori gondolkodású embereket senki se akarja meggyőzni, értelmetlen és esélytelen is lenne. Ezért vannak a törvények, mert arról nem kell meggyőzni a népet, hanem csak be kell tartani és kész.
2013. jan. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!