Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Bandogokró...

Mi a véleményetek a Bandogokról és azokról akik tenyésztik őket?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem,mert biztosan itt is két tábor van.

Nekem nagyon tetszenek az ilyen kutyák,és szeretnék is a jövőben egyet.

Szerintem nem olyan rossz dolog ez. Jó mondjuk azon kívűl,hogy mindenki létrehozhatja azt a kutyát amilyenre vágyik,azon kívűl sok jót nem tudok mondani mellette.

Végülis törzsköny nincs,keverékek és nem lehet tudni mi lesz belőlük.

De láttam egy-két külföldi Bandog kennelt,és valami horror áron adják a kutyáikat.

Itthon is láttam hirdetgetni de azok nem igazi Bandogok.


Ja,aki nem tudná mi a Bandog: egy pit és egy molosszus kutya keresztezése,és ezeknek mindenféle variációja. Egy jó bandogba mindenképp kell pit.


Ezen az oldalon szerintem nagyon szép bandogok is vannak,igaz itt Rocky Mountain Bulldognak hívja őket a tenyésztő: www.buffdogs.com


2009. aug. 26. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Fujj, ezek már nem is kutyák, hanem valami felfújt torz izék:S
2009. aug. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ízlések és pofonok,szerintem nagyon jól néznek ki :)
2009. aug. 26. 18:56
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon nem szépek ezek a lábak. Mint egy kopasz, alacsony, izomagy ember... :S Hogy tud így menni? Nekem a szép arányos, hosszú orrú és kecses kutyák tetszenek. Azt nem tudom a természetük milyen... De ha annyira népszerű akkor miért nem jegyeztetik be? Így eléggé ellenőrizhetetlen a dolog, nem? Mintha szaporítók lennének.
2009. aug. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

"Mint egy kopasz, alacsony, izomagy ember"

A számból vetted ki a szót.

2009. aug. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tudnak ezek. Láttam róluk videókat is,nagyon tutik.

De persze az is fontos,hogy a nyomott orr mellé,tökéletesen tudjon lélegezni.

Hát azért nem jegyzik le,mert nincs konkrét standardja.

Akármiből összelehet tenni.



pár vidi:


http://www.youtube.com/watch?v=nuC6gxX2O9Q&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=mU7X8IsgAZ8


http://www.youtube.com/watch?v=tw13y84Iwzc&feature=related

2009. aug. 26. 19:31
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

A bandog tartása és szaporítása tilos Magyarországon.

Én elítélem az egész bandog-osdit.

1) mivel keverékek, alapból nem beszélhetünk tenyésztésről, csak szaporításról.

2) másfél millió gazdátlan kutya él Magyarországon, mi a fenének kell növelni ezt a számot egy tenyésztésnek álcázott szaporítással?

3) nagyon sok fajta van, ami erős, szívós, jó őrző-védő, erős csontozatú, stb. Mi a fenének összekeverni, oszt majd kisül valami???

4) Arról nem is beszélve, hogy a bandogokkal ált. nehéz bánni, és az emberek nem tudnak velük (értem úgy, ahogy a yorkie-kkal és a staffikkal sem tudnak pl.).

5) előszeretettel használják őket viadalokon, aminek már a hallatán is elkezd forogni a gyomrom...


Könyörgöm!!! Egy menőn, jól hangzó szó leple alatt keverékeket magasztalunk az égbe? Ez nevetséges...

Aki ilyen típusú kutyát akar, az menjen el menhelyre, vagy válasszon staffit, amstaffot.

Értelmetlen butaságnak tartom az egészet. Amerikában szinte csak viadalra használják, amikor egy ilyenre fény derül, az állatvédők kimentik, majd megállapítják hogy lehetetlen szocializálni, rehabilitálni, és elaltatják (a legtöbb esetben jogosan). Ezért nagyon érdemes ám megszületniük! ....

2009. aug. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%

Undorítóak :=(((

Én személyszerint nem szeretem a keverékeket.Ha kezelhetetlen akkor még kevésbé :((

2009. aug. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Magyarországon tilos?

Ezt még nem is halottam. Na mindegy.

Egyébként nem hinném hogy kint harcoltatnák őket,mert ezek biztos hogy "harcképtelen" kutyák.

Ringben összetennék egy pittel,már el is van döntve melyik nyert. Meg nem hiném hogy akkor 2000-3000 $ lenne egy.

Bár ki tudja.

Mindenesetre köszi a válaszokat,azért remélem akad akinek tetszenek :))

2009. aug. 27. 14:30
 9/12 anonim ***** válasza:
Komoly hogy fél millió forintnyi összeget elkérnek egy közönséges keverékért... Mert ezek azok, ugyanolyanok mint egy tacskó-pincsi keverék pl.
2009. aug. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát igen kicsit sok értük,és semmi biztosíték arra,hogy hogy fog kinézni,milyen lesz a természete stb...

De egyébként épp a minap olvastam ezen az oldalon, egy válaszoló belinkelt egy cikket.

És a cikk végén írták,hogy az USA-ban nagyon felkapottak lettek a szobakutya keverékek (mopsz x uszkár; mopsz x yorkie; stb...) Állítólag sok híresség is ilyeket tart,és értük is bizony egy vagyont kérnek.

2009. aug. 27. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!