Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megdőlt: Az ember nem falkavez...

Ratata kérdése:

Megdőlt: Az ember nem falkavezére a kutyának Mi a véleményetek az alábbi videóról?

Figyelt kérdés
[link]

2013. jan. 3. 23:09
 171/177 anonim ***** válasza:
*167.
2013. jan. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/177 anonim ***** válasza:
64%
Hozzánk, a suliba most is jár egy szuka komondor, ovitól kezdve hozták és képzeljétek el, játszik! Van jó ismerősöm, kan kauja van, ha lehet ilyet mondani munka vonalú kutya, nem is akármilyen védőösztöne van, és ő is játszik más kutyákkal is, nem csak pásztorokkal! Ismerek lovardát, ahol két KÁJ-t tartanak, egy kis foxi keveréket, egy kis mentett westi mixet illetve egy labit, mind a kettő KÁJ játszik normálisan ezekkel a kutyákkal is, közömbös területen idegen kutyákkal is. De biztos ők a kivételek, azok, amik nem hordozzák a fajtájuk tulajdonságait, az életre nem méltóak. És a ti kutyáitok, amik képtelenek a játékra, más kutyákkal való normális kommunikációra a normális.
2013. jan. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/177 anonim ***** válasza:
Nekem komondorom van és szintén játszik. Egy baj van, a legtöbb kutya fél tőle a mérete miatt, úgyhogy nagyon kevés kutya van, amelyik mer vele játszani.
2013. jan. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/177 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom az itt vitatkozók között hányan olvasták a bukfenc és jeromost, vagy az újra kiadott változatát (A kutyák szőrös gyerekek), de nagyon ajánlom mindenkinek, hogy olvassa el, és térjünk vissza a kérdésre. Most kezdtem el, és már csomó olyan mondatot olvastam, amit legszívesebben kiemeltem volna, hogy ide másoljam, de most egy miatt tényleg kinyitottam a laptopot: "A kötődésnek számtalan jól felismerhető viselkedési jegye van. Első sorban a testi kontaktus különféle formái, a rangsorban alacsonyabb rangúak játékos alárendelt viselkedése, de talán a legfontosabb az, hogy a felnőtt farkasok is mindig készek valamilyen játékra."

Hozzáteszem lehet, hogy ez a Bukfenc és Jeromosban még nem így van, mert csak nem olyan régen sikerült szabadon élő farkasfalkákat megfigyelni, a korábbi megfigyelések mindegyike fogságban élő falkán alapul, ahol az utódoknak nincs lehetőségük 2 éves kor után elhagyni a falkát és sajátot alapítani. Ilyen körülmények között valóban "farkastörvények" uralkodnak, de a szabadon élő farkasoknál egész más a helyzet.

2013. jan. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/177 anonim ***** válasza:
100%
De senki nem beszél farkasokról. Kutyákról van szó. Nem kételkedem a Csányi tanárúr szakmai nagyságában, de amit leír egyszer-kétszer hogy hogy viselkednek néha a kutyái.. Én már rég falnak mentem volna. Meg tegyük hozzá hogy nem éppen két temperamentumos kutyáról beszélünk.. Két kan cane corsoval csinálja meg ugyanezt baráti alapon... Egyébként nagyon tetszik a könyv nagyon jókat ír csak van 1-2 dolog amin azért kiakadtam de még ő is megjegyzi hogy nehogy azt higgyük hogy neveletlenek a kutyái ^^
2013. jan. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/177 anonim ***** válasza:
100%

Ha még a farkasnak is felnőttkorában is, alapvető kommunikációs eszköze a játék, akkor nem értem milyen alapon kérdőjelezzük meg azt, hogy egy pásztorkutya játszana... Csak ezért másoltam be ezt a mondatot.

Az meg, hogy kinek mi fér bele a kutyáitól, az szerintem teljesen egyéni. Én nagyon nem hiszek abban, hogy minden kutyát tökéletesre kell nevelni. Amíg olyan életmódot tudsz biztosítani, amivel nem zavarod a környezetében élőket, a kutyának tudod biztosítani a szabadon rohangálás lehetőségét és a közös akciókat, addig szerintem azt engedsz meg neki, amit akarsz. Szerintem sokan átestek szigorban a ló túloldalára, és már semmit sem néznek el a kutyának. PErsze, tudom, hogy neked amerikai bulldogjaid vannak, jól ismerem a fajtát, és tisztában vagyok vele, hogyha túl sokat engedsz nekik, akkor könnyen kicsúsznak, meg kijátsszák a kiskapukat... Hozzájuk kell is a vasszigor... Csak az nem tetszik nekem, hogy sokunk és ebbe néha magamat beleértem, másokkal foglalkozunk, mások nevelését becsméreljük, ahelyett, hogy a saját dolgunkkal foglalkoznánk.

2013. jan. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/177 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek azzal amit írsz egyébként. Csak gondoltam hozzá fűzök valamit amit furcsálltam a könyvben.


A kutya farkas összehasonlítani egyébként azért felesleges mert kutya és kutya között is hatalmas különbség van. És csak nagyon nagy vonalakban lehet összehasonlítani őket(kb mint az embert 1-2 emberszabásúval) de tény hogy minden kutyának játszania kéne. És csak mi csinálunk 1-2 kutyából antiszociális vadállatot.. Csak 1-2 ember ezt nem ismeri el hiszen a kutyája ilyen ő nem tehet ről.. És beszélhetünk itt csivaváról vagy káj-ról is..

2013. jan. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!