Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent az, hogy "beleszere...

Mit jelent az, hogy "beleszerettem egy fajtába"?

Figyelt kérdés
Tehát megtetszett? Ezért aki már beleszeretett egy fajtába, ő nem vesz magához keveréket, csak mert nem tudja milyen lesz? Miért olyan fontos, hogy tudd milyen legyen, a lényeg, hogy egy szerető társ legyen, nem?

#kutya #keverék #fajtába
2013. jan. 6. 19:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti!

Kutyád nem volt még, vagy abból a fajtából nem volt még?

ha abból a fajtából nem volt, az kb. olyan, mintha egy filmsztárért rajonganál, anélkül, hogy tényleg ismernéd, beleszeretsz anélkül, hogy együtt élnél vele.

ha pedig kutyád nem volt még, akkor nem is értem honnan gondolod, hogy te bármit is tudsz róluk.

2013. jan. 7. 13:48
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Két kedvenc fajtám van, az egyikből tartok hármat. Megjegyzem magyar fajta. Ami ritka és nemzeti érték. Tehán én pl a nemzeti értékeket ápolom ezzel. Azt is megsúgom, hogy pl anyámnak, akinek egy tök mindegy milyen kutya kellett aki jó társaságnak, én választottam menhelyről kutyát. Ami azt jelenti, hogy semmit sem tudsz azokról akik fajtatiszta kutyát tartanak csak elitéled őket, sznobnak nevezed (vagy esetemben tudatlannak) minden információ nélkül. A másik kedvenc fajtám meg azért nem tartom még mert vagyok olyan felelős, hogy ne vegyem meg amíg nem tudom neki mindent megadni. És nem, egyáltalán nem olyan mintha egy sztárért rajonganék, különben meg sosem rajongtam sztárokért mert annak semmi értelme. A különbség az, hogy nekem ilyen kutyám LESZ. Imádom őt, tudom a nevét, tudom, hogy melyik kennelből fogom venni és hogyan fogunk élni. Ez olyan mint amikor a szülők a gyermekük születésére készülnek. Nem a vakvilágba kiválasztottam egy divatos kutyát hanem mérlegeltem és azt találtam, hogy ez az a fajta ami tökéletes illik hozzám minden szempontból. De megintcsak hozzáteszem, hogy nincs szükségem mentségre ahhoz hogy fajtatiszta kutyám legyen, akkor sem ha te ezt nem fogadod el.
2013. jan. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"ha abból a fajtából nem volt, az kb. olyan, mintha egy filmsztárért rajonganál, anélkül, hogy tényleg ismernéd, beleszeretsz anélkül, hogy együtt élnél vele."

Ja mégvalami: a kutya egy élőlény nem játékszer amit visszaviszel a boltba. Tehát csak azért nem fogok venni egyet, hogy kipróbáljam illik-e hozzám és nem csak sztárokhoz hasonló fellángolásról van szó...

2013. jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Oké, csak nem volt egyértelmű az első válaszodból.
2013. jan. 7. 14:24
 15/15 anonim válasza:
A beleszerettem egy fajtába számomra azt jelenti, hogy az életem része, sőt családtag,tehát hatalmas kötődés van köztem és a kutyám között. Volt sokféle kutyám, de most jelen pillanatban egy gyönyörű Berni pásztorom van, és imádom mindennél jobban.Ez a legcsodálatosabb fajta a világon. Az biztos hogy nekem csak Bernim lesz :)
2013. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!