Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így nem mehet tovább...

Ez így nem mehet tovább szegény kutyával, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk, a húgom ölebéről lenne szó. Már úgy kínozza hogy én érzem rosszul magam miatta. Szerencsétlen egész nap egy dobozba van zárva és nyüszít. Nagyon hangosan. Nem engedi ki, mert csak becsinál és mindenhol bűzlik a szoba míg haza nem ér este. Sétálni éjszaka viszi le, de csak mert mert muszáj és akkor nem ellenőrzik a csipet. Hétvégén is nyüszít akkor ordít vele és veri is szerintem. Anya egész nap dolgozik, nem is foglalkozik ezzel a problémával. Ha szóba kerül a hirdetés, hogy valaki elvigye, annyival lezárják a témát hogy úgyse kell senkinek, viszont az jó lenne ha már nem lenne. Csipelve biztos nem lesz, ha rajtuk múlik, az oltásokról nem tudok. Ha otthon vagyok a gép előtt dolgozok, néha elviselhetetlen hogy a szomszéd szobából csak a nyüszítés jön. A kutya nem az enyém és nem is szeretnék vele foglalkozni. Már szerintem a család se, csak nem akarnak tenni semmit. Elvihetem menhelyre? Ismerősöknek, szomszédoknak nem kell, én meg nem szeretnék a büntetések miatt idegeskedni. Kérem valaki mondja meg mit tegyek!

2013. jan. 7. 19:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Vidd menhelyre. Ha nem akarsz vele foglalkozni (megértem, nem a te kutyád, nem te akartad, nincs időd) akkor nem fogtok változást elérni. A kutyának a menhelyen is jobb mint egy dobozba bezárva. Szerencsétlen. Már nem azért de a húgodat is be kéne zárni.. Magához vesz egy életet aztán mikor megunja bezárja?! Szégyen.
2013. jan. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajta a kutya? Nagyon sok fajtánál már vannak fajtamentők, akik a hozzá hasonló sorsú, szerencsétlen kutyáknak keresnek megfelelő gazdit.


Így nem szabad bánni kutyával. Sajnos nem egyedi az eset, de ez azért van, mert nincs felelős állattartás Magyarországon, és még senkit nem bűntettek meg úgy istenigazán azért, mert nem jól bánt a kutyájával.


Ha maradt bennetek egy kis emberség, és nem süllyedtek le az állatok szintjére (bár így még az állatok sem viselkednek) akkor igen is kerestek nekik megfelelő gazdit, és addig is biztosítjátok számára azt, ami jár neki.


Ő nem tehet róla, hogy hozzátok került!

2013. jan. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Panelban tartott kutyát télen kivinni egy menhelyre...Szétfagyna szegényke. A szőrzete biztos, hogy nem a kinti klímához alkalmazkodott az elmúlt években.



Biztos van fűtött helységekkel rendelkező menhely is, de ott kb. az lenne a sorsa, mint nálatok. Fűtött helyen sztem igencsak szűk helyen élhetnek menhelyen a kutyák. Bár én még olyan menhelyen nem jártam, ahol volt fűtött rész a kutyáknak. Ahol meg nincs...jönni fognak még a mínuszok...Mindegy mekkora kutya, ha még sétálni se vittétek le, gondolod hogy bírná a telet?

2013. jan. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kutyáról van szó? Mi pont egy kistestű kutyát szeretnénk.Esetleg lenne róla kép?
2013. jan. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!