Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, állandóan...

Mit csináljak, állandóan harap, nem fogad szót a kutyám?

Figyelt kérdés
2,5 hónapos kölyökkutya...tudom, hogy játszanak és ez vele jár, de ez már tényleg sok. Vettem neki 20 féle játékot, kutyaropit, ha egyedül van elvan ezekkel is, de ha itthon vagyok elöbb harap engem mint ezeket. Nagyon erősen harap, sokszor vérzek, tele vagyok harapás és karmolás nyomokkal. Nem tudok a lakásban 1 métert sem menni anélkül, hogy ne ugrana nekem és ne kezdené el harapni a lábam...és nagyon erősen. Állandóan nekem ugrik, minden hogy hol, ahol épp ér. Még az arcomat is megharapja. Nagyon szeretem az állatokat, és a kutyámat is...de már örülök ha nem kell vele lennem...és ez nem túl gyakori. A séta is kész rémálom vele. Bármit próbálok, hogy befejezze nem használ, sőt nekem ugrik még jobban. Mindent próbáltam amiket ilyenkor szokás, de egyik módszerre sem reagál...nem tudom mit tegyek, de nagyon elfáradtam már és szörnyű, hogy mióta itt van ne tudok nyugodtan lenni...
2013. jan. 8. 15:29
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
próbáltam ezt is, az első pár alkalomnál bevált, de már nem érdekli, és elkezd morogni, majd folytatja :(
2013. jan. 8. 16:55
 12/19 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy fojtatja .. otthagyod. Ha kell elzárod kikötöd, összekötöd a lábait akármi de abba kell hagynia.(az utolsók azért túlzások meg ne tedd :D )
2013. jan. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
nem tudom hogy lett pontos j a folytatja :D bocsi érte ^^
2013. jan. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 kira kenzo ***** válasza:
Kedves Diesel. Kettő és fél hónapos. Ilyenkor a "leg butábbak" amiket írsz nagyon hasznosak lesznek olyan négy hónapos korban. Nem megbántani akartalak. Csak szegény kérdező 2.5 hónapos kiskutyájával nem bír. Ők olyanok még mint egy 2 éves gyerek.
2013. jan. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nekem tökéletes működött ez a módszer az összes kutyámnál. 2 hónapos koruktól. Egymással is így kommunikálják le a durva játékot. Ha egy kölyök erősen harapja meg a másikat akkor a másik el kezd visítani és arrébb áll. Többek között ez is segít elsajátítani a puha harapást..
2013. jan. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Hát most egy órát kizártam, kimentem sem foglalkoztam vele, kb átnéztem rajta. Most nem is jött nekem, csak sétált utánam. Bejöttem a szobába, kicsit nyitva hagytam az ajtót, feljött hozzám az ágyra és azóta itt alszik nyugodtan.:) Ezt fogom csinálni mindig, mert úgy néz ki akkor fogja fel, hogy mivan ha nem foglalkozok vele.
2013. jan. 8. 17:31
 17/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

Jól tetted, használt, mint láthatod :)

Ilyenkor azonban jutalmul a nyugalmáért, Te hívd játszani: madzagos labdával, hurkával, ronggyal jókat lehet huzakodni, közben gyakorolni a fogd, ereszd vezényszavakat. Még akkor, Te állítsd le a játékot, amikor nagyon élvezi. Mert ha vársz, hogy megunja vagy elfáradjon, legközelebb kisebb kedvvel kezd majd el játszani. Ellenben ha a csúcsponton hagyod abba, akkor napról napra egyre nagyobb lelkesedéssel és kitartással fog részt venni Veled a buliban :)

2013. jan. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Minek neked kutya ha nem értesz hozzá? A legtöbb kutyásnak fingja sincs hozzá.
2014. jan. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mindenki kezdi valahol ;)

Ennek ellenére igen, a kutya vásárlás ELŐTT kell tájékozódni

2014. jan. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!