Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges hogy problémám...

Snake89 kérdése:

Lehetséges hogy problémám lesz belőle?

Figyelt kérdés
Van egy amstaff kiskutyám(6 hónapos) és a múlt héten nagyon összeverekedett egy másik kutyával ami súlyos sérüléseket szenvedett. Sajna kiszökött az udvarból és az úton támadta meg a másikat. A két kutyus közé nyúlt a másik gazdija és hámsérüléseket szenvedett. Elkérte a kiskutyusom oltási könyvét azzal az indokkal hogy kell a másik kutya egészségügyi ellátásához. Most sem kaptam még vissza és megfenyegetett hogy perre viszi az ügyet ha nem fizetek kártérítést neki. Bocsánatot is kértem tőle, felajánlottam a segítségem neki, de fizetni azt nem tudok.

2013. jan. 9. 17:12
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Az oltási könyvet nem volt joga elvenni. Szerezd vissza! Ha egy kutya embert harap, a gazdája bemegy ahova kell és bemutatja az oltásit. De nem veszik el sehol.Pereljen csak be. Ha nincs orvosi látlelet a sérüléséről, nem ér el semmit. A kutya kezelési költségét is max a számlák alapján fizetheted ki.De ajánlom, írjál róla elismervényt, hogy átvette. A számlákról pedig csinálj fénymásolatot.
2013. jan. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Felelőtlen vagy ,és ha egy gyerek sétáltat egy kiskutyát ,lerántja azt is? Bilincsben visznek el. Szégyen ,nem való neked kutya nem hogy amstaff ami fegyver.

Remélem feljelent és legalább eltiltanak az állattartástól!

2013. jan. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan ilyet, te jó ég mi lesz ha felnő...

A másik kutya milyen fajta és milyen idős?

Milyen sérülések azok ami ennyibe kerülnek?

Illetve kölyök kutya hogy tud ilyen károkat csinálni?

Gondolom valami törpecirkáló volt...

Az a baj hogy simán megértem a csajt (megy az ember az utcán és neki ront egy harci kutya...), az hogy megvédte az meg teljesen helyén való anyai védő ösztön.

Ha 24 éves vagy, akkor azért azt sejthetted volna hogyha valamidet elveszik akkor azzal lehet zsarolni téged, pláne ha te vagy a sáros. Gondolom hogy akkor nem tudhattad hogy a csaj szívózni fog veled és megbíztál benne, de elkellet volna menned vele együtt az orvoshoz, és akkor ez az egész nem lenne.

(Vagy csak megmutatod neki esetleg hagyd lefényképezni,felírni, de ne add oda)

Akármit csinálsz, legyen róla szerződés 2 tanúval.

Remélem elegen megmosták a fejed ahhoz hogy komolyan vedd a nevelését, mert ha 6 hónaposan itt tartsz és nem javítasz a helyzeten, olyan is előfordulhat amiért akár börtönbe is mehetsz, nem vicc.

Jah és valahogy keríts pénzt, mert ez nem kifogás 24 évesen hogy "dehát fizetni azt nem tudok".

2013. jan. 10. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a normálisabb válaszokat. Nem azt mondtam, hogy nem fizetek neki a kutya orvosi ellátásáért( amit utólag kiderült 6000 ft-ról van szó) felajánlottam neki, de neki 100000 "kell"! A kutya azt hiszem valamilyen boxer szerű keverék lehet. Mellesleg nem is volt pórázra kötve, bár ez nem hiszem hogy számít. Azért adtam oda neki a könyvet mert nem gondoltam volna hogy csak azért kéri el hogy fenyegethessen vele mert mint kiderült nem is kellett az állatorvosnak.
2013. jan. 10. 14:31
 35/38 A kérdező kommentje:
És mint írtam a másik kutyának megsérült a combja és sántít.
2013. jan. 10. 14:32
 36/38 anonim ***** válasza:

A csajszi fehér?

Bár mindegy, jelentsd ki hogy természetesen kifizeted az orvosi kezelés árát, illetve ha szükséges akkor a további ebből adódó költségeket, de csak számla ellenében, és beszélj az orvosával (szerencséd hogy nem korrupt a doki).

És erről is papír!

És kérdezd meg tőle hogy milyen alapon mire hivatkozva számolta ki a 100 rugót.

Írd meg a fejleményeket, szerintem sokakat érdekel.

(Amúgy a tied hh nem sérült meg? nagyon fura ez nekem 6 hónaposan, pláne hogy meg is sebezte.)

2013. jan. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
Igen fehér a csajszi(18 éves) csak szerintem igen csak a pénzre hajt. Legalább is az anyja mert az jött ide fenyegetőzni. Az enyém azért nem sérült meg mert nem volt idejük nagyon összeverekedni. Kiszaladtam amint észrevettem. Megmondtam már neki hogy fizetem a költségeket, de az neki nem elég. Azt állítja hogy sokszor kell járni a kutyával kezelésre és alkalmanként 10000-t fizet az állatorvosnak, bár a doki nem ezt mondta nekem. Papírt persze nem tud mutatni, csak egy 2000 és egy 3500 ft.-os számlája van. Amit minden további nélkül kifizetnék.
2013. jan. 10. 15:14
 38/38 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad! Ill. nem mintha mentesülnél a felelősség alól, de ha az ő kutyáján nem volt póráz, ő sem volt szabályos...
2013. jan. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!