Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges hogy problémám...

Snake89 kérdése:

Lehetséges hogy problémám lesz belőle?

Figyelt kérdés
Van egy amstaff kiskutyám(6 hónapos) és a múlt héten nagyon összeverekedett egy másik kutyával ami súlyos sérüléseket szenvedett. Sajna kiszökött az udvarból és az úton támadta meg a másikat. A két kutyus közé nyúlt a másik gazdija és hámsérüléseket szenvedett. Elkérte a kiskutyusom oltási könyvét azzal az indokkal hogy kell a másik kutya egészségügyi ellátásához. Most sem kaptam még vissza és megfenyegetett hogy perre viszi az ügyet ha nem fizetek kártérítést neki. Bocsánatot is kértem tőle, felajánlottam a segítségem neki, de fizetni azt nem tudok.

2013. jan. 9. 17:12
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam súlyosnak mert csúnya volt a seb.
2013. jan. 9. 18:56
 22/38 A kérdező kommentje:
Egyébként megfogadom a tanácsotok és több időt fogok vele tölteni.
2013. jan. 9. 19:00
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, nem akarok kötekedni: csak azért szökött ki, hogy más kutyát támadjon meg. Ez cseppet sem mondható agresszió mentes viselkedésnek. Most kezd el kamaszodni, és valószínűleg domináns a kutyus. Most kell majd a legjobban megnevelned. Ha gondolod, linkelek neked könyvet is.


Próbálj meg hatni a gazdára, hogy amint felmutatta a számlát, és visszaadta a kutyád oltási könyvét, részletben fizetsz neki, és ha kell erről papíron nyilatkozol is neki tanu jelenlétében.

2013. jan. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Fogadd meg az utolsó válaszoló tanácsait!

Imádkozz, hogy ne nyilvánítsák veszélyes ebnek a kutyádat!

Egyébként baromi nagy gáz lehet, ha félévesen így nekiront egy másik kutyának...nem szocializáltad, nem nevelted...ezt sürgősen pótold, vidd kutyaiskolába!

2013. jan. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg amstaff keverékeket gyártanak ma Magyarországon, ha még is "gyogyós" a kutyád, pláne ha te is szaporítótól vetted, ne csodálkozz rajta. Vidd kutyasuliba, mentsd ami még menthető.
2013. jan. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tanácsokat és igyekszem meg is fogadni őket. Fontos nekem a pici kutyus úgyhogy igyekszem. :)
2013. jan. 9. 19:35
 27/38 A kérdező kommentje:
És linkeld a könyvet légyszi. :)
2013. jan. 9. 19:36
 28/38 anonim ***** válasza:

visszatérve az eredeti kérdéásre. csak az igazolt költségeket követelheti rajtad azaz azokat amiket számlával tud igazolni. Még szerencséd, hogy a doki jó fej volt és nem gyártott le nekik kamu számlákat.

Ezt követelheti a kutya miatt.

A lány keze miatt szerintem olyasmit követelhet, hogy 8 napon túl gyógyuló sebe volt, és ezért nem tudodd dolgozni menni akkor követelheti a munkabért vagy az elmaradt hasznot ha lemaradt pl egy fontos munkáról. De ezt is csak orvosi igazolással a kezében teheti.


Amúgy ilyen esetekre lehet felelősségbiztosítást kötni. nekem pl az ab aegonnál van a ház biztosításának a része.

2013. jan. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Iskolás a lány és láttam a sebet kb. olyan volt mint egy nagyobb karmolás. Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 9. 19:44
 30/38 ratata ***** válasza:
pfff az ilyene miatt sétáltatok acélbetétesben utálom az eröszakot de azt még jobban ha az én jámbor, mafla labimixemet kóbor kutyák bántani akarják.szerencséd van hogy nem egy kisgyerekket támadott meg mert akkor még börtönbe is kerülhetsz miatta
2013. jan. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!