Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges hogy problémám...

Snake89 kérdése:

Lehetséges hogy problémám lesz belőle?

Figyelt kérdés
Van egy amstaff kiskutyám(6 hónapos) és a múlt héten nagyon összeverekedett egy másik kutyával ami súlyos sérüléseket szenvedett. Sajna kiszökött az udvarból és az úton támadta meg a másikat. A két kutyus közé nyúlt a másik gazdija és hámsérüléseket szenvedett. Elkérte a kiskutyusom oltási könyvét azzal az indokkal hogy kell a másik kutya egészségügyi ellátásához. Most sem kaptam még vissza és megfenyegetett hogy perre viszi az ügyet ha nem fizetek kártérítést neki. Bocsánatot is kértem tőle, felajánlottam a segítségem neki, de fizetni azt nem tudok.

2013. jan. 9. 17:12
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
Akkor egyezzetek meg részletfizetésben, havonta törleszted neki. Azt meg remélem, hogy azóta már nem tud a kutyád kiszökni...
2013. jan. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

Természetesen nem tud, akkor sem tudom hol tudott kiszökni.

Most szóltak hogy le akarták fizetni az állatorvost hogy számlákat gyártson de nem fogadta el. Most azért a hámsérülésért akarnak beperelni ami a kiscsaj kezén volt. Ezzel mit kezdjek?

2013. jan. 9. 18:09
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem azért mondom, nem jó dolog ami történt de én inkább azon aggódnék, hogy valami nagyon nincs rendben a kutyámmal ha 6 hónaposan már ilyet tesz amikor még kiskölyök...
2013. jan. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

Nem vad kutyus emberekkel barátságos és nem szokott vadulni sem. Van egy másik dándog keverékünk és azzal együtt van kint az udvaron és soha semmi gond nem volt velük még. Persze kölyökkutya lévén ugrándozik meg rágcsál mindent de ennyi a max. Nem tudom mi ingerelte fel abban a kutyában és most nem akarom hogy azt gondoljátok rossz ember vagyok de aki benyúl két verekedő kutya közé mégis mit gondolt?!

Ezért nem értem az egészet hogy mégis mire számítsak ha beperel minket!?

2013. jan. 9. 18:32
 15/38 anonim ***** válasza:
86%
Mit gondolt!?? Mondjuk, hogy mentse a kutyáját? Az én kutyámra egy rottweiler támadt és gondolkodás nélkül odanyúltam! Gondolom te csak néznéd ahogy ölik a kutyád, fordított esetben...
2013. jan. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ha kifizeted az orvosi költségét a kutyának, amit persze számlával igazol, még akkor is beperelhet az illető, aminek következménye, hogy pénzbírságot kapsz, és lehet hogy még a kutyát is elveszik tőled, amit így hirtelen felindulásból helyeselnék is.


Nem ítélkezni akarod feletted (nyilván nincs is rá jogom), és szerintem érted is ennek a felelőtlenségnek a súlyát is. De ha 6 hónaposan a kutyád agresszív, akkor el kéne gondolkoznod azon, hogy egyáltalán hogyan nevelted eddig, és tényleg te vagy-e számára a megfelelő gazda.

Ha nálad marad a kutya, fontos hogy neveld meg, mert az a kutya, ami egyszer már kiszökött, egy a gazda szerint kutyabiztos kertből, ugyanúgy megtalálja majd a lehetőséget egy újabb szökésre.


Egyébként én a helyedben mentem volna vele az állatorvoshoz és semmilyen körülmények között nem adtam volna oda az oltási könyvét a kutyámnak, hiszen az olyan mint a "személyi igazolványa". Követeld vissza az oltási könyvet!

2013. jan. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem akartok rosszat. NEM AGRESSZÍV. Más kutyákkal sem csak ezzel az egyel volt az. Értem én hogy meg akarta védeni a kutyáját. Erről ennyit.
2013. jan. 9. 18:52
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha majdnem kinyírt egy másik kutyát akkor van egy rossz hírem: agresszív.
2013. jan. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
És nem azt mondtam hogy végignézném ahogy a kutyám agyonharapják. Nyilvánvalóan nem nézném hanem közbeavatkoznék, de nem rögtön azon gondolkoznék hogy lehetne pénz kicsikarni a másik kutya gazdáiból.
2013. jan. 9. 18:54
 20/38 A kérdező kommentje:
Beleharapott a combjába és sántít a kutya.
2013. jan. 9. 18:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!