Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának kabát, cipőcske?...

Kutyának kabát, cipőcske? Gyereket csinálnak a kutyákból?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem minek kell kutyának kabátkát meg cipőcskét venni.

Régen nem volt ilyen, nem volt kibírták akkor is, nem?


Tényleg kell, vagy csak üzleti érdek?


2013. jan. 10. 15:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
na, látom megelőztek, bocs 9-es, utólag vettelek észre
2013. jan. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek! Feltétlenül így csináljuk majd. :) Szerencsére nem sebes a talpa.
2013. jan. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:

SZia

Nekem 3 gyerekem van egy kutyusom..Nem hinném hogy hogy gyereket csinálok a kutyábol ha kabát van rajta.Cipőt nem veszek és a lábát kenem vastagon.

De valakinek a kutya tényleg olyan mint a gyermeke.Nekem is -És nem vagyok hajlando hidegben pulcsi,kabát nélkül kivinni.

2013. jan. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Rövid szőrű kutyán megértem. De hosszú szőrű kutyára minek kabát?

Nekünk mondjuk drótszőrű van, sosem visel se kabátot, se cipőcskét, és köszöni, jól van.

2013. jan. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Rövid szőrű panelos, nagytestű kutyám van. Kell rá a kabát, mert fázna. Tavaly is így fázott meg, az állatorvosunk javasolta, hogy vegyünk neki vmi ruhát.

Pár héten keresztül volt cipője is, no nem az, amiben alig tudnak menni, egy gumis cipő volt, ami inkább hasonlított egy lufira. Elég makacs gombás fertőzéssel küzdöttünk, ami a tappancsa között volt és a folyamatos nedvesség nem tett jót neki, visszaesett. Pár hét alatt viszont kigyógyult belőle a cipőnek és az egyéb kenőcsöknek, probiotikumnak köszönhetően.

De most már pl. a cipőt nem adom rá, csak a ruhát.

2013. jan. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nálunk anyáéknál otthon mindig is kinti kutyák voltak. Ott nem probléma a hideg. Ahhoz alkalmazkodnak. Sosem értettem akkor az embereket h egy kutyát miért kell öltöztetni. Elköltöztem otthonról panelba. Lett egy kutyánk. Összel nem volt gond, jó idő volt, de ahogy egyre hűvösebb lett az idő, egyre nagyobb lett a hőmérséklet különbség a lakás és a kinti idő között muszáj volt neki kabát. Felfázott folyamatosan.Pisilt vakvilágban a lakásban is. Hiába vittük le sűrűbben. Én nem kutya ruhát vettem neki, hanem sima kisbaba ruhát. Pólót, pulcsit, azt átvarrtam h a mellkasánál jó legyen rá. Azóta nem fázott fel. Esőkabátot vettem neki egyedül kutyaruhát..mivel esőben alig volt hajlandó kimenni.
2013. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nekem tacsim van rövid szőrű. :) még nincs kiskabátja

Igazából arra voltam kiváncsi, hogy kinek hol a határ. Mármint, hogy mikor csinálnak egy kutyából "hülyét".


Családi házban lakunk, bent van a kutyám, amikor kiakar menni kiengedem, el van kint, most a hóban ugrál kint bejön megtörölgetem. pontosan nem tudom hányszor van kint de kb 15x biztos 5-10 percekre.

Ha elviszem sétálni akkor vegyek neki kabátot? Milyet vegyek?

2013. jan. 18. 14:45
 18/19 anonim ***** válasza:

Én vennék neki, mivel nagyon kicsi, közel van a földhöz, a hasukon amúgy is kevesebb a szőr, könnyen vizes lesz és fel is fázhat.

Nekünk olyan kabátunk van, ami belül bundás, kívül vízlepergetős, ilyet ajánlok :)

2013. jan. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ. A kabát amit télen meg amikor hűvösebb az idő, akkor adnak a fázós kutyákra, és az a cipő, amit télen a sózott utak miatt kapnak a kutyák teljesen normálisnak tartom, én is adok kabátot télen a fázós kutyámra. De az, amikor bent is kis szoknyaszerű, minden féle, fajta kis ruhácskákat adnak a kutyákra, meg divatból cipőket, azt nem szeretem, feleslegesnek tartom.

Attól mert valaki nagyon szereti a kutyáját, nem kell őt bent is ruhában és cipőben tartani szerintem. Hiába tekintjük néhányan családtagnak a kutyáinkat, ők a család kutya tagjai, ők nem emberek, nem ugyan arra van szükségük mint az nekünk.

2013. máj. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!