Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedett így?

Miért viselkedett így?

Figyelt kérdés
A kutyámat simogattam este, aztán abbahagytam ültem a kezem a padlón volt, nem is a kutya közelébe és egyszer csak erőteljesen belém harapott és csak nehezen engedte el a kezem! Ilyen nem fordult még elő, esetleg olyan hogy simogattam és biztos nem tetszett neki és megkapott! Mi üthetett belé? Hogyan éreztessem hogy haragszom rá?? Nem vertem meg, de azóta hozzá sem szólok! Viszont az incidens után ő egyből befutott az ágy alá, és látszott rajta hogy tudta ő hogy rosszat csinált.
2013. jan. 10. 20:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

nem titok, Hajdú Bihar megye és Debrecen a nagyobb városunk ahol lehet!


A nagy fiú elég fázós, rövid szőrű csivi, bár megérdemelné

2013. jan. 10. 21:59
 12/17 anonim ***** válasza:

Miskolcon van egy nagyon jó kutyaiskola.A MEOE üzemelteti,sztem a környéken ott a legjobb az oktatás.Illetve a cerberosnál,de az ha jól tudom,arra felé nincs.

De valóban fordulj szakértőhöz,mert ez komoly probléma.

2013. jan. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Viszont megkérdezhetem hogy helyes volt hogy ezutân a kutya odament anyához, aki pátyolgatta, szerintem nem de anya szerint mert mi összekaptunk neki nem kell haragban lenni?!!?
2013. jan. 10. 22:37
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt helyes!!!

Ha rosszat csinál,akkor a falka egésze kiközösíti,nem csak egy egyed!Bármi ilyen van,nincs pátyolgatás meg babusgatás,mert ezzel csak megerősíti a negatív viselkedést,és csak eldurvul a helyzet.A kutya nem ember!

Nem gondolja,hogy "most biztos utálnak" vagy hogy "most én haragszom rád,mert így viselkedtél"

A kutya ösztönök szerint él,amit azzal,hogy bekerült az ember társadalmába,az embernek kell kordában tartani,illetve megtanítani,hogyan kell viselkedni.

2013. jan. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én a Debreceni Kutyaiskolát javaslom, ott terápia keretein belül foglalkoznak kifejezetten problémákkal. Nektek most nem első sorban oktatásra van szükségetek, hanem arra, hogy a kapcsolatotokat segítsenek helyre rakni. Ezért olyan suli, ami a munkára éleződik ki, nem is megfelelő.
2013. jan. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem írókkal, de lenne egy kérdésem. A kutyának nincs semmi baja ugye? Mármint nem furcsa a mozgása vagy hasonlók? Mondom, hogy miért jutott eszembe. Nekünk volt egy boxerünk, aki egyszer hasonlót csinált. Kirándultunk, mentünk volna haza, de az autónknak kiégett az izzója, apu kicserélte, addig mi ücsörögtünk mellette, kutya feküdt mellettünk. Egyszer apu nyúlt a csavarhúzóért, a kutya meg teljesen váratlanul belekapott a kezébe. Nem agresszívan, nem is maradt nyoma, csak megfogta a kezét, nyüszögött, de baromi hamar el is engedte. Nem is értettük, hogy mi volt az egész, a kutyánk sosem volt agresszív. Hazafelé végig figyeltük és fura volt ahogy ül, fekszik. Elvittük állatorvoshoz, kiderült, hogy diszpláziás és a hosszú séta miatt fájdalmai voltak, az egyik ilyennél kaphatta el valószínűleg apu kezét. Nem állítom, hogy nem valami viselkedési probléma van vele, lehet, hogy csak én látok azóta rémeket, de mindenképpen megnézetném a helyedben állatorvossal is, nincs -e valami baja. Persze én nem ismerem, te vagy a gazdája, ha úgy látod nincs semmi betegségre utaló tünete, akkor felejtsd is el amit írtam. :)

Amúgy kutyasuli. Ha anyukád máskor is ilyen következetlenül jutalmaz/büntet, akkor valószínű azzal lesz a gond.

2013. jan. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem is tudom mire gondoljak, volt a nyakába bolhanyakörv, 3 ujjam befért, de a szőre levolt dörzsölve tegnap előtt, tegnap mikor néztem meg véres volt, lehet hogy neki emiatt voltak kis gondjai.Azóta levágtam egyébként.
2013. jan. 12. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!