Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » (lent) A kutyámat le vittem...

(lent) A kutyámat le vittem sétálni, aggódok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
a kutyámat először vittem le sétálni fél a többi kutyától. majd megszokja?

#kutya #séta #Aggódás kutyiimutyiii
2013. jan. 11. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
igen.
2013. jan. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ő kölyök vagy felnőtt?


tulajdonképpen ebben az esetben nincsen olyan nagy különbség a lényeg ugyanaz.


ha kölyök hamarosan megszokja hogy nem történik vele semmi rossz.


a felnőttnél is lehet ugyanez a helyzet csak ott jóval több idő és türelem szükségeltetik.

2013. jan. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szocializáld, vidd kutyafuttatóba, esetleg kutyás ismerősöd kutyájával hozzátok össze őket, ezek fontosak, hogy esetlegesen felnőtt korában ne alakuljon ki agresszió.
2013. jan. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Mennyi idős? Mondjuk ha lehet, akkor először olyan kutyák felé közelíts vele, akiket Te is szimpatikusnak látsz. Egy kistestűt nem biztos, hogy kezdésnek egy pörgős beagle-vel, vagy németjuhásszal kell szocializálni.
2013. jan. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az enyém 8 éves, 3 hete került hozzám. Eleinte annyira félt más kutyáktól, hogy ha meglátott egyet, ledermedt, és nem volt hajlandó tovább jönni. Ha egy parkban voltunk póráz nélkül, elszaladt, világgá akart menni.

Mostanra már ha meglát egy másik kutyát farkcsóválva, érdeklődve nézi, ha közel van oda is szalad hozzá üdvözölni. A nagyobb kutyáknál még behúzza kicsit a farkát, de néhány másodperc szaglászás után már csóvál. :)

Csak annyit tettünk, hogy sokat sétáltunk, és bementünk párszor a közeli kutyafuttatóba.

2013. jan. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm, a közelbe 3 kutyafuttató van szóval megoldható :D nem mertem eddig oda vinni, mert féltem hogy elszalad, télleg nagyon köszönöm! amúgy igen kicsi kutya még :)
2013. jan. 11. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!