Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam egy alszkai malamutot...

Kaptam egy alszkai malamutot ajándékba a fiaméktól, hogyan kell foglalkozni vele másképp mint a német juhásszal?

Figyelt kérdés
Rendes helyről tenyésztőtől,törzskönyves.De tapasztalat az nem igazán van,hiszen nekünk csak német juhászunk volt!Képet mellékelek!Szerintetek azon kívül,hogy kutyasuliba viszem mit tehetnék még érte,hogy jó gazdija legyek? [link] [link]
2013. jan. 11. 14:19
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Majd ha már nagyobb lesz (egy éves) nyugodtan futtahatod bicaj mellett. Tapasztalatból mondom, imádják a szánhúzó kutyák:) Az hogy suliba viszed, szuper, ott sok mindent tanulhatsz a kutyáról és a neveléséről. A tenyésztővel is vedd fel a kapcsolatot, ő is válaszol majd a kérdéseidre. Biztos szuper gazdija leszel a kis szépségnek!
2013. jan. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, fél éves koráig tartsd is a lakásban, így sokkal jobban fog kötődni hozzád, és jobban fogod tudni nevelni, mintha kihajítanád az udvarra 'szocializálódni'.
2013. jan. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és Vácott ahogy néztem, tükörsuli van, megnyugodhatsz, ott biztos jó kezekben lesztek. Oviba már hamarosan mehettek is. Én is tükörsuliba jártam, csak egy másikba. Ott majd megmutatják a sétáltatást, hogy ne járt úgy, mint Károly bácsi:)
2013. jan. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Helyes kutyus :)

Nagyon helyesen tetted a szomszéd megdorgálást.

Arra esetleg készülhetsz hogyha unatkozik akkor átválthat lakátrendezőbe, ezt elkerülve adj neki valami rágó játékot amivel lefoglalhatja magát :)

És mivel makacsak nemárt ha már az elején következetes vagy vele.

2013. jan. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Igen a lakberendezéshez nagyon ért! :) Már a bőr fotelt megszerkesztette mire hazaértem!Hiába adtam neki játékot,ááááááá az nem volt érdekes!Na erre még kitalálok valamit! :)
2013. jan. 13. 03:03
 26/30 anonim ***** válasza:

Ha furán néz a fotelra vagy bármi másra tiltsd le, éreztesd azt hogy ez a tied nem az övé és nem nyúlhat hozzá.

A játékot add oda neki, vagy ha nem csinál vele semmit akkor kicsit incselkedj vele, majd ha már játszik vele akkor jutalom falat.

Majd vedd el tőle, találj ki rá egy szót mondjuk "kérem", ha esetleg utána kapna vagy jönne utána akkor tiltás.

Ha megnyugodott akkor add vissza neki és mond "tied" majd ha játszik vele akkor juti falat.

Ugyan ezt csinálva mindennel amit neki adsz pl a kajával is.

Ha ezt gyakorlod vele, akkor elérheted azt hogy csak akkor nyúljon hozzá dolgokhoz ha te megengeded neki mivel Te vagy a vezére, és ha olyan van akkor elvehesd tőle.

2013. jan. 13. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Igen értem ezt gyakoroljuk is!(Több kevesebb sikerrel)De hogyan tanítsam rá,hogy ne szedjen szét semmit ha nem vagyok itthon ez kb.3-4 óra!Hiába a játék!
2013. jan. 13. 04:04
 28/30 anonim ***** válasza:
Gondolom még kölyök és a foga miatt rág, az megoldható hogy berakd egy olyan szobába ahol nem tehet kárt?
2013. jan. 13. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Hát olyan szoba nincs,viszont a kertbe sem rakhatom mivel olyan a kerítés,hogy még átfér rajta!
2013. jan. 13. 08:36
 30/30 anonim ***** válasza:
Szobakennelt szokták javasolni, fokozatosan szoktasd hozzá, ott kapja a kajáját stb. Így a szobatisztaságot is nagyon könnyű elérni.
2013. jan. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!