Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelentettek állatkínzásért....

Feljelentettek állatkínzásért. Lesz folytatása?

Figyelt kérdés

Tegnap délután kaptam egy levet, ami szerint egy jóakaróm feljelentett, hogy kínzom a kutyámat. 2,5 éves kan ónémetjuhászom van, a pontok a következők:

1. Nincs kirakva a kiskapura, hogy kutya van a háznál (?)

2. A kennel, amiben tartom, nincs 20 négyzetméter. Ez igaz (12 nm), kivéve azt a részét, hogy ebben tartom. Két kezemen megtudnám számolni, hogy hányszor volt eddig bezárva. Csak a háza és a tálja van ott, de az ajtaja mindig nyitva áll.

3. Biciklivel sétáltatom a kutyát. Ez is igaz, de hámmal teszem és csak a városon belül, mivel a közeli folyóparton szoktunk futni. Amint kiérünk, lelakatolom a biciklimet és a kutyáról is leveszem a hámot. Tavaly a hám nélkül futott a kerékpár mellett, de akkor a szomszéd rám szólt, hogy azonnal kössem meg valamivel, mert megtámadja őket. (?)


Szerintetek mire számíthatok? Jól nevelt kutya, nem harap, minőségi táppal van etetve, chipezve, oltva, ivartalanítva van. A bicikli mellett nagyon szépen halad, pedig ha akarna simán elránthatna.


A válaszokat előre is köszönöm!

23/N


2013. jan. 12. 10:19
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
24%
Igen, azt kifelejtettem (de hál' istennek másoknak eszébe jut), h a táblát ki kell tenni.
2013. jan. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor még a héten veszek egy táblát. A biciklis dolgot nem tudom, hogy fogom megoldani, maximum kisétálok vele a partig.

Egy kicsit most megnyugodtam, mert attól féltem, hogy elveszik tőlem.

2013. jan. 12. 11:53
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz ennél sokkal, de sokkal alaposabb indok kell, hogy elvegyék :)
2013. jan. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
86%
elvenni max akkr vennék (vagy talán még akkor se) ha a kutya alul táplált lenne, a környezete és ő maga is mocskos, ápolatlan, vagyis ha egyértelműen jelentkezne az állatkínzás
2013. jan. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
56%
Lenne egy kérdésem a bicóval futással kapcs, mert én is azzal futtattam a beaglemet, amíg ki nem lopták a bicómat a kertből... [link] ilyennel is tilos? ezzel nem tud elrántani, mert rugó van benne, ami tompítja a rántást és nincs lefoglalva egy kezem se. Így is büntethetnek?
2013. jan. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
86%
Bicajozásnál max rendőr büntethetne, ha éppen olyanja van. Tilos a kresz szerint, de nagyon sokan futtatják így a kutyájukat.
2013. jan. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
62%

Amúgy lehetne lobbizni.

Mivel törvényileg alig van lehetőség elengedni egy kutyát ma, a kerékpározást lehetne bizonyos szabályokkal engedélyezni.

2013. jan. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
86%

Igen, mindenhogy büntethet a rendőr.


[link]

2013. jan. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
86%
Bizony, sajnos büntethet a rendőr, de azért szerintem ez viszonylag ritka. Én is szinte mindenhova bicajjal megyek a husky kutyusommal, többször elhaladtunk rendőrautó mellett is, de még nem volt rá példa, hogy szóltak volna. Akkor megpróbálnám őket meggyőzni, hogy mivel elengedni tilos a kutyát, és a városban nincs egy kutyafuttató sem, valahogy le kell mozgatnom őt. (Persze el is szoktam őt engedni:))
2013. jan. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
87%

1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól


(7) Tilos


a) főútvonalon 12. életévét be nem töltött személynek kerékpározni;


b) elengedett kormánnyal kerékpározni;


c) kerékpárhoz oldalkocsit, valamint - kerékpárutánfutót kivéve - egyéb vontatmányt kapcsolni;


d) kerékpárt más járművel, illetőleg állattal vontatni;


e) kerékpáron oldalra kinyúló, előre vagy hátra egy méternél hosszabban kinyúló, a vezetőt a vezetésben akadályozó vagy a személy- és vagyonbiztonságot egyébként veszélyeztető tárgyat szállítani;


f) kerékpárral állatot vezetni.

2013. jan. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!