Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelentettek állatkínzásért....

Feljelentettek állatkínzásért. Lesz folytatása?

Figyelt kérdés

Tegnap délután kaptam egy levet, ami szerint egy jóakaróm feljelentett, hogy kínzom a kutyámat. 2,5 éves kan ónémetjuhászom van, a pontok a következők:

1. Nincs kirakva a kiskapura, hogy kutya van a háznál (?)

2. A kennel, amiben tartom, nincs 20 négyzetméter. Ez igaz (12 nm), kivéve azt a részét, hogy ebben tartom. Két kezemen megtudnám számolni, hogy hányszor volt eddig bezárva. Csak a háza és a tálja van ott, de az ajtaja mindig nyitva áll.

3. Biciklivel sétáltatom a kutyát. Ez is igaz, de hámmal teszem és csak a városon belül, mivel a közeli folyóparton szoktunk futni. Amint kiérünk, lelakatolom a biciklimet és a kutyáról is leveszem a hámot. Tavaly a hám nélkül futott a kerékpár mellett, de akkor a szomszéd rám szólt, hogy azonnal kössem meg valamivel, mert megtámadja őket. (?)


Szerintetek mire számíthatok? Jól nevelt kutya, nem harap, minőségi táppal van etetve, chipezve, oltva, ivartalanítva van. A bicikli mellett nagyon szépen halad, pedig ha akarna simán elránthatna.


A válaszokat előre is köszönöm!

23/N


2013. jan. 12. 10:19
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%
remek. mondjuk én is ezzel érvelnék, hogy ha már így ellehetetlenítették azt, hogy kimozgassam a kutyámat, akkor nehogymár ezért kössön belénk..
2013. jan. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
41%

Semmiért nem fognak megbüntetni, ne aggódj. A biciklivel való futtatást is csak akkor büntetnék ha rajtakap a rendőr, nem azért mert a szomszéd azt mondja. Én biztos vinném továbbra is bicajjal.


A táblát tudtommal akkor kell kirakni ha "harapós" a kutya.

" Aki harapós kutyáját nem zárt helyen tartja, vagy nem helyez el a ház (lakás) bejáratán a harapós kutyára utaló megfelelő figyelmeztető táblát, szabálysértést követ el"

Tehát ezért sem kapnál semmit de azért csak rakd ki.

2013. jan. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem a szomszédodnak ez vagy régi berögződés a feljelentős korszakból, vagy nem szereti a kutyákat, vagy a kutya csinál valamit pl ugat.

Vagy arra gondolok hogy túlzott állatvédő és zavarja a kicsi kennel és azt hiszi kínzod a biciklivel, hogy muszáj futnia.

Bár ha ott lakik akkor csak látnia kéne az ellenkezőjét, szóval ezt nem annyira tartom valószínűnek.

Kérdés hány éves a szomszéd mert feltételezem unatkozó öreg.

Hálát adok hogy körülöttem rendes 30,40-es korosztály van csak.

2013. jan. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Szerencsére a közvetlen szomszédaim nagyon rendesek, ők is kutyások. A szemben lévő középkorú hölgy nem tud megbékélni velük valamiért. Délután beszélgettem a közvetlen szomszédommal, azt mondta, hogy őket is feljelentette 5-7 éve.

Egyébként tényleg nem tudom, mi kifogásolhatót talál rajtuk. Ugatni csak ritkán szoktak, de ha az egyik elkezdi, nem csatlakozik hozzá a többi, úgyhogy még csak nem is koncerteznek.

Most, hogy a szomszédom is megnyugtatott (hozzájuk még csak ki sem jöttek), jobban érzem magam. Reméljük a legjobbakat és köszönöm a hasznos válaszokat! :)

2013. jan. 12. 17:39
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

1. táblát pótold, az tényleg kell

2. a kennelbe nem köthetnek bele. még akkor sem köthetnének, ha mondjuk éjjelre oda lenne bezárva, mert nem tartósan tartod ott.

3. a kerékpár melletti kutyavezetést a KRESZ tiltja, hogy milyen bünti járhat érte nem tudom pontosan, de egészen biztosan nem az állatkínzás bűntettéhez tartozik.

ez az egy, amivel esetleg elkaphatnak, ha van róla felvétele, hogy így futtatod a kutyádat, de ez is maximum a KRESZ megsértéséért egy bírság, a kutyát nem veszik el.


városon belül, vagy ahol járműforgalom van, SOHA, SEHOL ne vezess kerékpár mellett kutyát, az egy dolog, hogy nem szabad, de nagyon veszélyes is! bármikor megtörténhet a baj. keress egy földutat, ahol nem nagyon járnak kocsival, és ha elesel, puhábban érsz földet. ráadásul a kutya lábának is jobb a föld, mint a beton.

2013. jan. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki pontozta le a futtatókaros kérdésemet, sokkal biztonságosabb volt úgy futtatni a kutyát, mintha pórázzal vezetném, és amint kiértünk a dunapartra rögtön elengedtem, csak a lakóövezeten belül volt hozzácsatolva..

Szeretném tudni mi a probléma a dologgal...:)

2013. jan. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
hát így olvasva kérdező az utolsó hozzászólást lehet örülhetsz is hogy csak feljelentget... Sajna az ilyenekből simán kinézem hogy megmérgezi a másik kutyáját, csak mert....
2013. jan. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Az, hogy TILOS. Amúgy én nem pontoztam le, azt se tudom meliykről beszélsz :D
2013. jan. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Azt is leszarnák, ha elevenen felgyújottad és kibelezted volna a kutyádat, majd pedig ciánnal lemérgezed a szomszéd összes macskáját.
2013. aug. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!