Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi gazdik! Lehetne egy pár...

Mudi gazdik! Lehetne egy pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Szeretnék feltenni egy pár kérdést a fajtával kapcsolatban :) illetve várom tapasztalatokat is !

Először is alpjába véve milyen kutya szemilyisége úgy álltalában? hajlamos kóborolni? Mennyire engedelmes póráz nélkül ? nen kezd séta közben nyomot követni? bár erre a fajtára nem jellemző ugye? Mire figyeljek vásárláskor? stb.... előre is köszi :)



2013. jan. 15. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3633348-mudis.. ha ezt a kérdést elolvasod sztem megtudsz sok mindent. Vagy kutya-tár.hu nevű oldalon megkeresed a mudikat. Nem tudok többet hozzászólni mert én is még csak tervezem hogy mudim lesz. :) Azért utána nézek és majd leírom amire még kíváncsi vagy.
2013. jan. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

hali

februárban lesz 15 éves a mudim :)

az én kutylim egy nagyon vidám és játékos személyiségű kutyus, amikor még fiatalabb volt rengeteget játszottunk. ez a természete a mai napig megvan. ugyanolyan játékos kutyus, mint régen.

az enyém sose kóborolt. vagyis de. olyan 2-3 éves korában kénytelenek voltunk megkötni, mert macska módra átmászott a kerítésen a szomszéd kutyájához játszani. ezen kívül nem kóborolt el sose.

pórázt én csak a faluban és a főút mellett alkalmaztam amíg kijártunk. egyébként ez teljesen nevelés kérdése. nálunk egyáltalán nem is kellett volna a póráz, mert max 50-100 méternyire távolodott el tőlünk.

nem követ nyomot séta közben, mivel nem vadász, hanem terelő/pásztorkutya.

vásárláskor azt figyeld, hogy diszplázia szűrt szülőktől legyen, diszplázia szűrt kiskutya. illetve, hogy megbízható, neves tenyésztőtől vedd a kutyust akik garantáltan mudit adnak el. sok hirdetésben látok mudinak hirdetett kiskutyát, ami nekem erősen keverék szagú (mondjuk én a keverék kutyusokat jobban szeretem, mint a fajtatisztákat...de a hirdetésben akkor se fair mást írni, mint ami a valóság)

nekem anno szüleim Matyóka Katalintól vették, a Többsincs kennelből.

[link]

2013. jan. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm ! :) mindketőtöknek ment a zöld pacsi :)
2013. jan. 15. 14:26
 4/7 A kérdező kommentje:
és még annyi kedves második, hogy milyen árban vannak ennél a kennelnél a kölykök ? :)
2013. jan. 15. 14:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom. én 15 éve kaptam...utólag megtudtam, hogy akkor 15 ezer forint volt az enyém. azóta biztosan feljebb ment az ára.
2013. jan. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
az én kutyusom Szutyitól és Komisztól származik.
2013. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

3 mudi gazdája vagyok: amiket te kérdezel annak nagyjából semmi köze ahhoz, hogy milyen fajta a kutya. Csak nevelés kérdése.

Egygazdás terelő kutya, szóval hajlamos a feltétlen engedelmességre de ha nem teszel érte semmit akkor ugyanolyan problémás lesz mint más kutyák.

2013. jan. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!