Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie ilyen feltételek...

Border collie ilyen feltételek mellé?

Figyelt kérdés

Lakásba lenne, iskolába járok, de reggelenként lenne neki egy óra séta, némi agyi lefárasztással és labdázással/frizbivel. Olyan du. 3-4 körül vinném le kb. 2-3 órára, amiben egy nagy rohangálás más kutyákkal, különféle feladatok, és játék lenne, és este szintén olyan 1-1,5 óra.

Hétvégén gyakran szóba jöhetnek a kirándulások, mert van a közelben nem egy tó, és pár percnyi autókázással el lehet jutnia Kő-hegyre is.


2013. jan. 15. 15:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nekem is border colliem van és lakásba én nem nagyon ajánlom.

Ez amit most leírtál, nagyon jó, hogy ennyiszer kitudod vinni, de mivan ha tobbet kell tanulnod, barátokkal akarsz elmenni valahova? Hidd el nekem én is úgy kezdtem el mint te de van hogy annyit kell tanulnom, hogy nem fér bele. Szerintem kertben tobb dologgal kell foglalkoznia, mint egy lakásban ulve. Az utca zaja, a szomszédok mozgása...

De persze te tudod!

2013. jan. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Erről beszélek... a border életmód és nem csak egy kutya. Ennyivel kell tisztában lenni és nem azzal foglalkozni h hol fog lakni.
2013. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Az egész egyszerűen attól függ,mennyire gondolod ezeket komolyan kérdező.

Ha nem csak fellángolás,és akár 15 éven keresztül csinálod,akár suli van,akár buli,akármi,akkor ok.

A bordert lakásba nem hozzáálláshoz. Ez csak a gazdától függ.

Nekem lakásban van,és köszöni,remekül érzi magát.Soha,semmi kárt nem csinált,nem ugrál a fejem tetején,nem idegbeteg,stb. Egyszerűen kell elegendő,megfelelő minőségű mozgatás és foglalkozás.Ami nem feltétlen jelenti azt,hogy minden nap 5-6 órát lent kell vele lenni.

Egyetemista vagyok,és érdekes módon a suli,tanulás és minden más mellett remekül belefér az időmbe a lakásba a border.És nem egy lusta kutyáról van szó.

Nem kell túlmisztifikálni a fajtát,megfelelően kell tartani,de ez kutyafüggő,amit a gazdának kell látnia,mik az igényei.

Ja,és ha esetleg beteg vagyok, vagy több a dolgom,és pár napig nincs annyit vele foglalkozva akkor se szedi szét a lakást.Nevelni kell,és kész.

2013. jan. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, oltárira megnyugtattatok.

Nem, már évek óta a fajta szerelmese vagyok, egyszerűen mostanában lesz pénzem egyre.

A barátokról annyit, hogy nincs valami sok, úgy van 2. Nem vagyok az a bulizós típus, stb. :D

2013. jan. 17. 14:59
 15/18 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Ha bulizós típus lennél,se nagy gond. Nem kibír heti 1-2 este pár órát egyedül a kutya?

Egyébként otthon is lehet rendezni bulikat...

Az én kutyám fél a durrogástól,így pl szilveszterkor se mi mentünk valahová,hanem a barátok jöttek.Szóval minden megoldható.Neveld jól, foglalkozz vele eleget,és egy csodás társad lesz.

2013. jan. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

:D

Köszönöm, úgy gondoltam, bevállalom.


Persze PÜ-ben aki szeretne, az még adhat tanácsokat.

2013. jan. 17. 15:50
 17/18 anonim ***** válasza:

Nekem 3 borderem van, igaz nem lakásban tartom őket, de szinte csak pisilni járnak ki, mert jobban érzik magukat idebent. A legkisebb még csak 5 hónapos, mégis nyugodtan elfekszik és nem pörög meg rombol egész nap. Sokan írják, hogy napi 4-5 órát viszik sétálni a kutyát. Hát én még soha nem sétáltam velük ennyit... jó persze a túrákat leszámítva, mert akkor napi 8-10 órán keresztül rohannak, szóval nem lusta kutyák, csak tudják mi a rend itthon.

Én képtelen vagyok korán kelni, szóval reggel nincs séta, csak délután/este, labdával, frizbivel, rohanhatnak amennyit akarnak. Agyi lefárasztásra nálunk a klikkerezés/trükközés az első. Kettő félig munkavonalú. Volt hogy 4 napig nem vittem ki őket sétálni, csak pisilni, de minden nap 2-3-szor klikkereztünk és jól elvoltak.

Szóval nem kell ezt túlparázni, időben fel kell állítani a szabáylokat, és nem lesz gond. Egy bordernek az a lényeg, hogy a gazdája közelében legyen, az enyémek ugyanolyan szívesen hemperegnek mellettem az ágyon, mint ahogy rohangálnak kint:) Boldogok és ez a lényeg:)

2013. jan. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Hmmmm... utolsó, jól bírod. Hajrá!
2013. jan. 20. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!