Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na most akkor hogy is van ez?...

Na most akkor hogy is van ez? Tüzel a kutyám.

Figyelt kérdés
Nem lehet ivartalanítani, mert egy baleset során kiderült, hogy nem altatható. Állandó felügyelet alatt van, szóval nincs lehetősége vemhesülni. De sétálni szoktunk. Két napja vettem észre a vércseppeket. Mikortól ne vigyem kutyás helyre és meddig, hogy a kan kutyákat ne bolondítsuk el? Olvastam többféle szakirodalmat, az egyik szerint a vérzés kezdetétől vemhesülhet, máshol azt írják, a vérzés elmúltától számított kb. 2 hétig, és a kan kutyák számára is ilyenkor ingerlő a tüzelő szuka. Én is ez utóbbiról tudtam. Most akkor mikor?
2013. jan. 16. 18:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
82%

"Kan kutyásként kérlek végig ne vidd kanok közé. Baromi idegesítő, mikor elvonja a kutya figyelmét és hisztizni kezd."


Ne azért ne vigye kanok közé, mert szegény kan kutyások... szegény kan kutyások oldják meg, h a kutyájuk rájuk figyeljen tüzelő szuka mellett is. Van kan kutyám (is) és amíg ivaros volt addig sem volt gond, de mióta ivartalan pláne nincs. Sz'al ezt sosem tudtam megérteni...

2013. jan. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
64%
én meg azt nem tudom megérteni, hogy valaki miért hagyja úgymond szenvedni a kan kutyáját és miért nem herélteti ki ?
2013. jan. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
85%

Én szuka kutyásként folyton kaptam a magamét, amikor tüzelt a kutyám (első tüzelés után mindkettőt ivartalanítattuk, a harmadik is épp erre vár, most van a tüzelése második hetében), de baromira utáltam, hogy minden esetben nekem kell tekintettel lenni a kan kutyákra, ennek ellenére nem sétálunk direkt olyan helyen, ahol tudom, hogy sokan járnak, de ideje lenne felfognia a kankutyásoknak is, hogy attól még, hogy a kutyájuknak heréje meg farka van, nem felsőbbrendűek és ugyanúgy el lehet menni az orvoshoz megoldani a problémát.

Baromira utálom az önsétáltató kutyákat, akik folyamatosan köröznek a ház körül, mert a gazdáik képtelenek normális kerítést csináltatni, vagy pedig szimplán kiengedik őket, mert majd úgyis hazamennek. Biztos vagyok benne, hogy le leszek emiatt pontozva, de pont leszarom, a kanoknál is egy csomó következményt meg lehet előzni azzal, ha kasztrálva van, nem csak a szukáknál ajánlatos az ivartalanítás, és nektek még olcsóbb is.

Amit meg előttem írtak, hogy ha ennyire féltitek a golyóit, akkor lesztek szívesek megnevelni, ösztönkezelést csinálni, és akkor nem érdekel, ha el tudjátok hívni az én kutyámtól a sajátjaitokat....

2013. jan. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
10-es, olvasd el amit az elején írtam, nem műthető a kutyám, mert nem altatható! Én is szaporítás ellenző vagyok! A kan kutyásokat pedig megértem, nem kell csinálni a problémát, ha nem muszáj, nem halunk bele, ha másfelé sétálunk egy pár hétig. Egyébként is falun lakunk, nem egy felemelő érzés, mikor elsétálunk egy ház előtt, és a kan a kerítésen őrjöng. Nem állhat ki minden gazdi fegyelmezni a kutyáját a mi kedvünkért :)
2013. jan. 16. 19:43
 15/27 anonim ***** válasza:
éreztem én, hogy le fogtok pontozni ezért...:) bár nem tudom miért. Ennyien magatokra veszitek a dolgot?
2013. jan. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Egy ismerős mesélte, hogy a szomszéd faluban van egy család, ahol három kankutya van. Az egyik rokonuk odavitte látogatóba a tüzelő szukát. Irgalmatlan verekedés, sérült kutyák, sérült gazdi, kerti csapról, tömlővel verték szét őket. Az egyik kan elpusztult, a szuka és a másik kettő megsérült. Ennyire be tudnak vadulni a tüzelő szuka szagától.
2013. jan. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
19:41-es! A tüzelő szuka az ivatalan kant is bepörgetheti. És köszi, de én személy szerint le tudom hívni a kutyámat a tüzelő szukáról. Csak baromi gáz, h csak megy a szag után, nem kakál, nem pisil, egy nap csak egyszer. Lakában(5ik emelet) érzi, h lent sétálnak tüzelő szukával és vonyít, meg nyüsszög.
2013. jan. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
66%

Little red, nagyon sok mindenben egyet szoktam veled érteni, de ebben nem.

Mert most azt írtad le, hogy amennyiben nekem tüzel a kutyám és panelben lakom, leszek szíves az olyanok miatt, mint te, nem levinni 3 hétig a kutyát, mert a te kutyád csak a szag után megy.

Hát bocs, de nem..

2013. jan. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Csatlakozom az utolsó válaszolóhoz!

Little Red! Azért, mert tüzel vkinek a szukája, még ugyanolyan joga van sétáltatni a kutyasétáltató helyeken, mint bárki másnak. Annyi, hogy zárt futtatóra nem tanácsos bevinni akkor sem, ha nincs bent senki, mert a szag miatt a a kanok is összeveszhetnek!

A lényeg, hogy a kanokat kell kerülni, amennyire csak lehet.

Az tényleg dühítő és felháborító, mikor több kutya bandázik és megjelennek egy tüzelő szukával :O Csak azt figyeltem meg először, hogy a kanok kakaskodnak egymással, tátognak, és hogy a kutyám többszöri rászólásra is kerülgeti a szukát. Tüzel? kérdésemre igen a válasz a gazdi részéről, aki nem értette, miért mondtuk többen, hogy vigye már el a szukáját!!

2013. jan. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Talán a kan- és szukatulajdonosoknak is toleránsabbnak kéne lenni egymással, nem pedig azonnal egymás nyakának ugrani.

Igen, szar ügy mindkét félnek a tüzelés, ezt senki nem vitatja, de a szukáknak is szükségük van a sétára, mozgásra. Ezt a kanok gazdái kénytelenek 'benyelni'. A szukások meg azt, hogy néha muszáj nekik távol tartani más kanját.

2013. jan. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!