Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na most akkor hogy is van ez?...

Na most akkor hogy is van ez? Tüzel a kutyám.

Figyelt kérdés
Nem lehet ivartalanítani, mert egy baleset során kiderült, hogy nem altatható. Állandó felügyelet alatt van, szóval nincs lehetősége vemhesülni. De sétálni szoktunk. Két napja vettem észre a vércseppeket. Mikortól ne vigyem kutyás helyre és meddig, hogy a kan kutyákat ne bolondítsuk el? Olvastam többféle szakirodalmat, az egyik szerint a vérzés kezdetétől vemhesülhet, máshol azt írják, a vérzés elmúltától számított kb. 2 hétig, és a kan kutyák számára is ilyenkor ingerlő a tüzelő szuka. Én is ez utóbbiról tudtam. Most akkor mikor?
2013. jan. 16. 18:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Egyébként a kanok is megszokják ám. Nekem van egy kan és egy szuka kutyám, ivaros mindkettő, és már ott tartunk, hogy a 21 napból max 6-7 napra kell őket ténylegesen külön zárni. Akkor is egy lakásban vannak, és a kan nem ugat, nem kaparja az ajtót, semmi. Akkor is csak akkor érdeklődne, ha egy szobába csuknám őket. Már tenyésztőtől is halottam olyat, hogy egy szobába engedték a kant és a tüzelő szukát, és a kan nem akart semmit se csinálni a kiszemelt szukával. Szóval szerintem csak az a kan őrjöng, aki ritkán találkozik tüzelő szukával. Persze ez biztos egyedfüggő is.
2013. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Nézz körül más dokinkál ahol van modernebb altatásintechnika.
2013. jan. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, h ne sétáltassa. De menjen olyan helyre, ahol nem járnak mások. Ha van 60 kutyás, akkro az egy kutyás miatt tegyen másképp? Nem épp fordítva kéne?
2013. jan. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Nekem épp most fejezte be a szukám az első tüzelését. A szakirodalom szerint első héten vérzik, középső héten a legnagyobb az esély a vemhesülésre, de utolsó héten is előfordulhat még és ennyi, vége, 21 nap. Na nekem ehhez képest több mint két hétig vérzett a kutyám. Már 5 hét telt el az első vércseppek óta és a kanok még mindig fejjel a fenekében vannak, ha kiviszem a futtatóra, pedig meg is fürdettük azóta. Szerintem már az első vércseppektől kezdve ne vidd kutyák közé, mi is csak a környéken, az utcán köröztünk, nem túl forgalmas helyeken. Én 4. hét végétől vittem futtatóra.
2013. jan. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nagyon sok szukás gazdi ahhoz, hogy le tudja mozgatni a tüzelő szukáját, kénytelen a parkokba, zöldterületekre vinni a kutyáját, hiszen 3 hétig nem tarthatja pórázon :O

Jó, persze, ne vigye oda kutyás bandákhoz, hívja vissza, ha szembe jön vki kutyával...ha szabadon lévő kutyát lát, szóljon oda, hogy fogják meg, mert tüzel az övé.

Az egész csak józan ész, empátia és kommunikáció kérdése...szerintem :)

2013. jan. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, jó kis parázs vita alakult ki, bár nem ez volt a szándékom. Más útvonalon sétálunk, a falun kívül, hogy ne borzoljuk a kedélyeket, és eddig még túléltük :) Azt hiszem, ez a legtisztességesebb megoldás, ebben az esetben inkább kerülöm a konfliktust :) Az az igazság, hogy szerintem mindkét tábornak igaza van, megoldás ilyenkor a toleráns viselkedés minden fél részéről. :)
2013. jan. 18. 16:30
 27/27 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ámen :)
2013. jan. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!