Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek a kutyáktól. Mit tegyek?

Félek a kutyáktól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Félek a kutyáktól, nagyon durván. Hogy tudnék megbarátkozni velük?
2013. jan. 16. 21:39
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem tudom pontosan mitől félek csak nem akarom hogy a közelembe jöjön ezért sétálva nem is tudok menni sehova
2013. jan. 17. 06:31
 12/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem olvastam végig a válaszokat, de az utolsó kommented miatt én azt mondanám, hogy először egy pszichológushoz kéne elmenned, mert szerintem ez nem normális félelem (ne értsd félre), és vele megbeszélni, mi lehet ennek a hátterében, és hogy hogyan kezdj hozzá egy terápiás kutyával a kutyás foglalkozáshoz.
2013. jan. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez valószínűleg fóbia, amin nem biztos, hogy segít egy kiskutya érkezése.

Valóban itt szakemberhez kellene fordulnod.

Én is fóbiás vagyok, a pókoktól félek, de meg nem tudnám mondani, miért, ugyanígy egyszerűen nem tudnám elviselni, hogy hozzám érjen...

Még egy kisebb póktól is hisztériás rohamot kapok. Felnőtt ember vagyok.

Rohadtul zavaró tud lenni, ha például a Tiszánál nyaralunk, imádok csónakázni, de tele van a stég, a csónak és a nádas pókokkal. Ne tudd meg, mit éreztem, amikor nagy nehezen be mertem ülni a csónakba, erre egy bazinagy darázspók mászott elő - ott voltunk már a folyó közepén... A hínártól is félek.:D Most csak nevetek magamon, de akkor pokoli volt... mikor kitették a vízre, nem süllyedt el. Még most is beleborzongok...

Vagy amikor egy WC-ben pók van... és nincs a közelben másik WC... na az nagy királyság.



Én még nem szántam rá magam, hogy kezeltessem ezt, néhány pókot már bizonyos helyeken megtűrök...

De nagyon meg tudlak érteni, sz.r dolog...

Szerintem - könnyű mondani - ne húzd sokáig, pókok is, kutyák is vannak mindenhol. Ezen nem tudunk változtatni, tehát vagy mi változunk, vagy marad minden a régi...

2013. jan. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
megoldás : keress egy barátot-vagy barátnőt, beszélj apuval-vagy anyuval ( attól függően hány éves vagy ), és esetleg menjetek el egy kutyaiskolába ( ne egyedül !! ) valakivel akiben megbízol !mondjuk vasárnap délelőtt!. előtte hívd fel a kutyasulit ,és beszélj egy kiképzővel! a kutyák megérzik a félelmet,számukra ez olyan ,mint az embereknek a gyengeség! azonnal le akarnak dominálni! ha ,felkészülsz,és lélekben megerősödsz a félelem legyőzhető!! még cessare millan is félt a kutyáktól!!!!!!és mi lett belőle! tehát ,elszántsággal,és oldaladon egy megbízható emberrel tedd meg az első lépést. aztán később jöhet egy menhely látogatás,ahol bizony sok olyan kutya él aki retteg az emberektől!!!!!!!!!!
2013. jan. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hogy mi lett Cesarból, abba nem folynék bele, másokról jót vagy semmit.


De ha nem mennél el szakemberhez, egyet fogadj meg - nehéz, de nincs nagyon más választásod, ha változást akarsz - : SOHA ne menekülj el.

Ha meglátsz egy kutyát a parkban, ha feléd is megy, akkor se lépj ki a szituációból.

Ez az agyadban ugyanis egy önjutalmazás lenne, tehát csak megerősítenéd magad a félelemben.

De ha ott maradsz, és megvárod, amíg a kutya megy el, és nem te, máris megerősíted magad abban, hogy "jé, nem történt semmi".


Pár ilyen alkalom, és már nem fog zavarni, hogy a környezetedben kutyák vannak.


Ugyanígy szépen tréningezd magad a simogatásra.


Ne akarj rögtön 180 fokos fordulatot, mindig csak akkora akadályt állíts fel magadnak, amit még épp meg tudsz lépni.


Tehát pl. 1.: egy barátoddal, aki nem fél a kutyáktól elmentek egy parkba, ahol kutyák is szoktak lenni...

2.: elmentek egy kutyafuttató mellett, ahonnan nem tudnak kijönni a kutyák

3.: elmész egy kutyaóvodába, ahonnan szintén nem tudnak kijönni a kölykök.

stb...

2013. jan. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!