Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kivihetem a kutyámat sétáltatni?

Kivihetem a kutyámat sétáltatni?

Figyelt kérdés
Szeretek vele sétálni, és igényli is. Viszont mostanában nem merem, mert nincs benne chip. Februárban tetetem bele, de addig is szeretném sétáltatni. Ki lehet vinni? Ellenőrzik a sétáltatott kutyákat? Nem akarom, hogy megbüntessenek ezért.

2013. jan. 18. 17:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Drága séta lenne :D

És azért nem tetettem bele, mert még nem volt rá pénzem. Most lett munkám, és az első fizumból bele is teszem... Nem lehet mindenki gazdag...

2013. jan. 19. 17:00
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
3500 Ft gazdagság kérdése? Ha elütné egy autó (tudom ,a tiédet sose fogja semmi baj érni), akkor megmondanád neki h bocsi kutya, bíd ki a fizuig???
2013. jan. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nem is értem miért kell ellenségeskedni. Csupán egy egyszerű kérdést tettem fel. És ha valami probléma volt, akkor elvittem az állatorvoshoz, de ez eddig még nem élet-halál kérdés.
2013. jan. 19. 19:49
 14/16 anonim ***** válasza:
Naygon sokan vannak, akiknek 5000 forint is nagyon nagy pénz, különösen fizetés vagy nyugdij előtt egy héttel. Azért, mert valakinek van egy ősöreg számítógépe valamilyen olcsóbb nettel, még nem milliomos! Hagyjuk már ezt a tíz éve is nagyon ostoba álláspontot: akinke gépe van, az gazdag(?!). Legalább 3 millió szegény, napról napra élő ember van ebben az országban és nemcsak romák! 22 500, 47 ezer, vagy a csekkek, a banki rabszolgaság áldozatai, saját hibájukon kívűl nyomorgók! Majd ha lesz rá pénze a kérdezőnek,chipet kap a kutyája.
2013. jan. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Gödöllőiek! Szerencsések vagytok :)))

"Vannak olyan települések, ahol az állatorvosokon kívül más hatóság is ellenőrzi a kutyákat. Az ilyen helyeken általában a közterület felügyelőkre hárul ez a feladat. Megtudtuk, hogy Gödöllőn a közterület felügyelők nem kaptak utasításba ilyen szerepvállalást, és nem is valószínű, hogy kapnak."

2013. jan. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
50%

Na, még egy cikk. Ha valakit elsőre büntetnek, tessék fellebbezni !

"

Az állatorvos mellett a közterület-felügyelet munkatársai is ellenőrzik a kutyákat, de ehhez az kell, hogy rendelkezzenek chipleolvasóval. A Budapest Főváros Közterület-Felügyeletének tájékoztatása szerint náluk jelenleg még csak az Állategészségügyi szolgálatnál (ez az Illatos út hivatalos neve) ellenőrzik a bekerült kutyákat. Úgy tűnik, hogy bár a törvény már fél éve ismert, a közterületesek nem készültek fel. Az Állatvédelmi Hatóság által chip hiánya miatt kiszabható büntetés egyébként 15.000 forintnál indul, de akár 40.000 forint is lehet. Első körben a jelöletlen állat gazdája kap egy felszólítást, majd ha nem végezteti el a chipelést, akkor jön a büntetés."

2013. jan. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!