Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a kötődési tréning, hol...

Mi az a kötődési tréning, hol tudok róla olvasni?

Figyelt kérdés

2013. jan. 22. 10:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Mielőtt valaki ráugrana az utolsó mondatomra és azt állítaná, hogy az ember az nem így működik:

[link]

2013. jan. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én ételem a főnökömtől függ, mégsem kötődöm hozzá. :D
2013. jan. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a főnököd kér valamit megteszed.. mert ha nem akkor lőttek a kajának. Persze ebben az esetben nem kötődés hanem a kiszolgáltatottság a lényeg de ezért vagyunk mi emberek a kutyák meg kutyák ^^
2013. jan. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A te helyzeted a főnököddel nem ennyire kiélezett, ráadásul te tudatosan gondolkodó lény vagy. Ha kellően kiélezett helyzet lenne lehet, hogy elkezdenél kötődni. A kutyánál ez sokkal egyszerűbben működik.
2013. jan. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

szóval most ezt így hívják:)

érdekes, nekem ez a mindennapi séták során használt ,minden nap alkalmazott technika. én egyszerűen így sétáltatok,és sétáltattam mindíg. és szinte minden kutyás könyvben újságban le is van írva! még a 60 éve megírt kutyás könyvekben is:). egyszerűen ,mindíg legyen nálad jutifalat, séta közben a kutya rendszertelenül odafut ,te megdicséred, megeteted egy két falattal,és persze a legváratlanabb pillanatokban hívod be .és teszed ezt gyakorlatilag mindíg:) már amikor eszedbe jut. de egy idő után a kutya már automatikusan a közeledben marad, sőt figyel hogy ne távolodj el tőle. mint a kiskacsák akik a gondozót követik. téged a kutyád követ ,egyszerűen mert olyan sokszor,és olyan mélyen bevésődött ,gazdi közelében a gazdi közelében....a...a.. . plusz ott van még a vezérség is , a vezért nem hagyunk ott:) tehát ez nem egy 5 hetes tréning,sokkal inkább egy örökös technika amit a séták alkalmával megerősítesz!

2013. jan. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul értelmezed. Itt a kutya nem csak jutalomfalatot kap, hanem minden falatért meg kell dolgoznia, mert csak akkor kap enni. Nincs máskor etetés egyáltalán. Azért ez nagyon nagy különbség.
2013. jan. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 zsuzsabazsa ***** válasza:
22%

Amióta kutyázom nekem mindig a muterom etette a kutyákat mikor hazamentem. Mindig sport kutyáztam sosem adtam jutalom falatot egyiknek sem. Akkor most érdekes, hogy miért nem az anyámnak fogadtak szót mert hiszen az életük függött tőle.

Ezek szerint engem sz@rba sem kellett volna hogy vegyenek?

2013. jan. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

zsuzsabazsa

Nem azt mondta senki hogy csak így működhet, viszont így is működhet. Csak egy módszer a sok közül.

2013. jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 zsuzsabazsa ***** válasza:
Jól irod.
2013. jan. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Szilvi & Argos ***** válasza:

Diesel, ezt írtad: "ha a kutya megcsinálja amit mondasz neki akkor kap enni, ha nem akkor az az adag amit adtál volna neki a másik helyre kerül és azt már nem kapja meg aznap"


Miért nem kaphatja meg aznap? Ha később szót fogad, akkor megkaphatja, amit korábban elszalasztott...tehát megkapja a napi adagját, de csak ha engedelmeskedik.

2013. jan. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!