Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá? Lent írom.

Hogyan szoktassam rá? Lent írom.

Figyelt kérdés
A kutyám idáig csak konzervet és házi kosztot evett. Tegnap vettem neki a Fressnapf-ban egy nagy zacskó száraz tápot de nem akar enni belőle :/ nem adtam neki kaját, hogy hátha odamegy és eszik belőle és hozzászokik de nem akar enni belőle :/ Hogyan tudnám rászoktatni?
2013. jan. 23. 09:51
 1/5 zsuzsabazsa ***** válasza:
80%
Szórj rá a hagyományos kosztjára egy kis tápot. Ne sokat. Ha megeszi akkor mindig többet szórj rá és a hagyományost csökkentsd.
2013. jan. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
HA éhes a kutya meg fogja enni. Ha reggel és este eteted, akkor pl. ha reggel nem eszi meg, elveszed tőle, és este odaadod neki, ha éhes meg fogja enni. Nekünk is csinált ilyet, volt hogy reggelire házi kaját kapott, este tápot, de azt már nem volt hajlandó megenni, nézett folyamatosan a hűtőre ( hogy onnan adjak valamit). Ok, elvettem előle, este nem evett. Másnap reggel tápot kapott, akkor már megette szó nélkül. Ezt eljátszotta 2-3x, azóta meg-meg eszi akármit teszünk elé.
2013. jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Én is a fokozatos átszoktatás híve vagyok, minek sokkolni a kutyát ha nem muszáj. Keverj bele kicsit az eddigi kajájába, és mindig egyre több legyen az új táp, egyre kevesebb a régi. Ha hirtelen váltasz, valószínűleg fosni fog.

Még amikor egyik fajta száraz tápról a másik fajta száraz tápra szoktatnak át állatot, azt is így szokták csinálni.

2013. jan. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben majd kísérletezek :) Köszönöm a válaszokat :)
2013. jan. 23. 12:02
 5/5 anonim ***** válasza:
keverd házi koszttal, esetleg tejjel,joghurttal,kefirrel,stb:), ne add ,tisztán, szárazon:)
2013. jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!