Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ilyenek a dobermannok?

Tényleg ilyenek a dobermannok?

Figyelt kérdés
A dobermann a kedvenc kutyám és évek óta készülök rá, hogy majd megvegyem, de most kicsit elbizonytalanodtam. Tudniillik kb az összes dobermanntulajdonos személyes missziójának tekinti, hogy meggyőzzön, ez a fajta a legártalmatlanabb kutya a világon. Fórumokat írnak tele felháborodással ha látnak egy filmet amiben a fajta gonosznak van feltüntetve, rószaszín nyakörvecske, fotók amiken a kisgyerekek ellepik a kutyát, csak hogy mindenki tudja milyen cuki, és persze véletlenül sincsen különbség a fajták természetében csak ha rosszul nevelik. Én viszont egy "kemény", egygazdás, rettenthetetlen kutyára vágyom. Olyanra amilyet Mr. Dobermann kitenyésztett. Én élvezem, ha nem akarják minden sarkon megsimogatni, ha kikerülik mert ijesztő vagy nem rohan el az első gyerekkel játszani. Valóban ennyire megváltozott mára a fajta, ahogy azt mutatni akarják? Tudom, hogy a tenyésztőkkel kéne erről beszélnem, de félek, félreértenek és nem akarnak nekem kutyát adni, mert hát valljuk be, ma nem pont ez a divatos ízlés. De én NEM akarok senkinek se rosszat! Sportolni akarok vele, nem keménykedni vagy bevadítani és másokat bántani vele...

2013. jan. 23. 17:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
96%
megnyugtatlak, egy igazi, jó idegrendszerű, jó vérvonalból származó és jól szocializált dobermann alapból bizalmatlan, egygazdás és rettenthetetlen.
2013. jan. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen megértem a kérdezőt bennem is felvetődött már ez.

Ő arra gondolt hogy alap járaton a kutyának semleges, tartózkodónak kéne lennie másokkal szemben, és csak a gazdájának vagy szűk családjának lesz játékos.


Gondolok itt arra hogy van pl. egy kaukázusi.

Én elvárom ettől a fajtától pásztor kutya jelleméből adódóan hogy ne menjen oda másokhoz puszit osztani meg egyből eldobni magát, illetve ne akarjon önmagától oda menni más kutyákhoz játszani.

Persze megvan nevelve, eltűr másokat egy darabig, lehet vele sétálni, nem fog senkinek se neki menni, de akkor is önmagából adódóan neki az legyen az alap hogy mindenki mást kerülni kell mert nem tartozik a falkához, potenciális ellenfél lehet farkas bőrben.

És ezt a viselkedés formát a kutyának hozni kell, erre nem kell tanítani.


Csak hogy ön magam igazoljam, ha most visszajönne az a világ hogy birkát kell őrizni, te mit szolnál hozzá a kaud neki állna játszani a kóbor kutyával önfeledt, miközben egy másik meg lopja a birkát.


Azt mondom nem kell minden kutyából parti arcot csinálni, én pl. pont az önállóságukért szeretem a pásztorokat, engem zavar ha azt látom hogy egy idegennel egyből leáll haverkodni, igen is legyen bizalmatlan, ezt várom el ettől a típustól.


Egy biztonsági őr se álljon le haverkodni meg mosolyogjon mindenkire, legyen komoly határozott kisugárzása és fellépése minden idegennel szemben.

2013. jan. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
96%
a jó dobermann idegenekkel szemben közömbös, viszont a családdal kezesbárány. és ez igy van jól. Jó szülőktől, jó idegrendszerű kutyát kell választani, és kiskortól tudatosan , jól, és következetesen kell nevelni. ha az ösztönök rendben vannak, akkor nincs miért aggódnod. Annyit viszont tudnod kell, hogy a dobermann csak akkor lesz jó és kiegyensulyozott kutya, ha a gazdája közelében lehet. Nem kint a kertben egy kennelben. Igy nagyon fontos, hogy bejárhasson a házba.
2013. jan. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
48%
Régen dobit akartam, de olvastam szakkönyveket, hogy egygazdás, nehezen nevelhető stb. aztán lemondtam róla, de amikor az egyik barátom elvitt a dobijaihoz újra fellángolt bennem a dobi iránti vágy, mert nekem nem egy egygazdás, bizalmatlan kutya kell hanem egy családbarát,kedves kutya. A haverom kutyái nagyon jó fejek és alapból kicsit bizalmatlanok, de pár perc után már jól el voltam velük. Beszélgettünk arról, hogy milyen is valójában ez a kutya és arra jutottunk, hogy ezt a kutyát lehet család barát kedvencként és egygazdás testőrként is, mert nagyon simulékonyak olyanok mint a rotik. Amúgy nem fajtától függ a viselkedés, mert az én vizslám elég bizalmatlan emberekkel és nem szereti, ha idegenek tapizzák viszont a fajta leírás szerint barátságos és közvetlennek kellene lennie
2013. jan. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
93%

Minden fajtának van egy standardja, melyben szerepel a vézen is. A jó tenyésztő arra törekszik, hogy olyan párosításokat hozzon össze, melyekből nagy valószínűséggel a standard leírását minél inkább megközelítő kiskutyák születnek. Ha egy ilyen tenyésztőtől választasz kiskutyát, akkor maximális eséllyel indulsz azért, hogy a kiskutyád ilyen legyen: "A dobermann hûséges, bátor, erõs idegzetû és éber kutya. Fejlett értelme, természetes keménysége, kitûnõ szaglása és nagyfokú munkakedve alapján könnyen képezhetõ. Különösen házõrzõ, kisérõ, õrzõ-védõ és szolgálati kutyának alkalmas." forrás: [link]

Sajnos manapság sok olyan fajta van, ahol a kiállítási és a munka (vézen) vonal elvált. Nem tudom, a dobinál is fenn áll-e ez a helyzet, ha igen, akkor még e szerint is meg kell válogatni a tenyésztőket. Az jó kiindulópont, hogy ha megkérdezed a tenyésztőt, ő mit gondol a fajtáról. Ha ez közelít a te elvárásaidhoz, valószínűleg jó helyen vagy: mint ahogy én se olyan tenyésztőtől vettem mudit, aki azt hangoztatta, hogy a mudi egygazdás és bizalmatlan, s lám, lett két igazi családi kutyának való mudim. :)

2013. jan. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Hát valószínűleg nem azért akarok olyan kutyát aki ennyire csak hozzám ragaszkodik, hogy utána kirakjam a kertbe és ne is lássam... :D Amúgy meg egyedül lakom, szóval ha akarnám, se lehetne belőle családi kutya.
2013. jan. 23. 20:34
 17/24 anonim ***** válasza:
68%
akkor vegyél egy jó kant. 7-8 hetesen már eléggé látszik a kiskutya karaktere. Mit szeretnél vele sportolni?
2013. jan. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Mindenképpen szukát veszek, a kanok valahogy nem az eseteim, de nem a karakterük miatt. Én bármire vevő vagyok ami a kutyának tetszik, de persze egy ilyan fajtának vannak korlátai, szóval biztos valahol az engedelmes-őrző-védő-nyomkövetés területén maradunk. Bár már frizbi világversenyen is láttam dobermannt...
2013. jan. 23. 22:39
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp tenyésztőtől vegyél, munkavonalasat! És így utána tudsz járni, hogy milyenek a szülők, stb.
2013. jan. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
hagyjuk már ezt a munkavonalast. Magyarországon dobermann kennelek vannak. Az egyikben több hagsulyt fektetnek a munkára, a másikban kevesebbet. És azért mert a kutyák dolgoznak attól még az a kennel nem lesz munkavonalas. A cél megtartani az egyensulyt, a szépség és a használhatóság között. Látogass meg kenneleket, és ismerkedj a kiskutyákkal. Ha a kiskutya nyitott, labdázik, rongyozik, akkor már az első lépés megvan. Innentől neked kell ezeket az ösztönöket fenntartanod, és fejlesztened.
2013. jan. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!