Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ilyenek a dobermannok?

Tényleg ilyenek a dobermannok?

Figyelt kérdés
A dobermann a kedvenc kutyám és évek óta készülök rá, hogy majd megvegyem, de most kicsit elbizonytalanodtam. Tudniillik kb az összes dobermanntulajdonos személyes missziójának tekinti, hogy meggyőzzön, ez a fajta a legártalmatlanabb kutya a világon. Fórumokat írnak tele felháborodással ha látnak egy filmet amiben a fajta gonosznak van feltüntetve, rószaszín nyakörvecske, fotók amiken a kisgyerekek ellepik a kutyát, csak hogy mindenki tudja milyen cuki, és persze véletlenül sincsen különbség a fajták természetében csak ha rosszul nevelik. Én viszont egy "kemény", egygazdás, rettenthetetlen kutyára vágyom. Olyanra amilyet Mr. Dobermann kitenyésztett. Én élvezem, ha nem akarják minden sarkon megsimogatni, ha kikerülik mert ijesztő vagy nem rohan el az első gyerekkel játszani. Valóban ennyire megváltozott mára a fajta, ahogy azt mutatni akarják? Tudom, hogy a tenyésztőkkel kéne erről beszélnem, de félek, félreértenek és nem akarnak nekem kutyát adni, mert hát valljuk be, ma nem pont ez a divatos ízlés. De én NEM akarok senkinek se rosszat! Sportolni akarok vele, nem keménykedni vagy bevadítani és másokat bántani vele...

2013. jan. 23. 17:29
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok. Nem tudom miért pontoztatok le:)

A génbiológiát így tanították az egyetemen.

Ide az örökletes betegségek, idegrendszeri problémák nem tartoznak bele persze, így szerintem is kennelből vegyél.

DE az, hogy mennyire lesz ragaszkodó, mennyire nem fog ugrálni az idegenekre, RAJTAD MÚLIK és nem a kutyán (persze valamilyen szinten tőle is függ, de nagy részben a nevelésén). Azt én is megértem hogy ilyen kutyát akarsz, én se tolerálnám hogyha ugrálna mindenkire. A tenyésztő jó kutyasulit vagy tanfolyamot tud javasolni neked, illetve tanácsot adni. A rettenthetetlénéségét nem fogja tudni kitenyészteni. Ha jól neveled, elfogad falkavezérnek nem lesz gond, olyan lesz amilyet te szeretnél:)

2013. jan. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Rácz Szilárd válasza:
100%
A dobermann különösen alkalmas kísérő, őrző-védő, munka- és családi kutyának.A dobermann alapvetően barátságos és békés, a családhoz ragaszkodó és gyerekszerető. előnyös, ha a kutya közepes temperamentummal bír. Kívánatos a közepes ingerküszöb. A könnyű irányíthatóság és munkakedv mellett az őrző-védő ösztön meglétére, a harci kedvre, bátorságra és keménységre is figyelni kell. Különösen fontos, hogy a kutya magabiztos és megfélemlíthetetlen legyen. Környezete iránt érdeklődést tanúsítson. Itt a standardban leírtakat említettem, tehát az csak is kizárólag rajtad múlik mit hozol ki a kutyádból! Nekem, jelenleg, 3 Dobermannom van, őrző-védőzök is velük, a szukáim, nagyon bújósak/ De csak velem/ másokkal csak simán kijönnek, és közömbösek. A kanom 5 hónapos, ő kizárólag a munkára figyel, imád dolgozni, a kutyasuliban ő a sztár!! Megfélemlíthetetlen, senkitől és semmitől nem fél, és a külseje máris sokatmondó hisz az utcán félnek tőle, hiába mondom én hogy ő még csak kölyök, a világért nem simogatnák meg! Minden ott dől el hogy honnan veszed, egy jó kennelből, és jó tenyésztőtől vett kutyával nem lesz baj, meg persze nevelés kérdése az egész.
2013. jan. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
100%
A dobermannál igen vannak úgymond fajtahibák, az egyik a félelem. (kapcsolódva a fél a nyuszitól is kutya témához). Egy jó idegrendszerű,stabil kutya, egy dobermann nem fél. Persze megijedhet nem azt mondom, mikor a porszívó beszívta az orrát az enyémnek, akkor ő is furcsán nézett, de a kíváncsiság maradt. Ez fontos. Egészséges jó kutya kíváncsi. Amúgy meg elmondom, a dobermann rettentő gazdis kutya. Kint közömbös, ha te odaengedsz magad mellé valakit akkor ő se reagál sehogy. Megsimogathatják, de tulajdonképp észre sem veszi. Otthon viszont tényleg pont az ellenkezője. Engem úgy követ mintha az árnyékom lenne. Jön velem, utánam mindenhova. Viszont ahova neki tilos belépni ott azonnal megáll a küszöbnél, nem kell szólni se hogy "maradsz". Rendkívül intelligens és gyorsan tanítható, de vigyázz, midig tudnia kell hogy ki a főnök! Dobermannt csak felelősséggel lehet választani, nem ijedősöknek, tapasztalt kutyásoknak.
2013. nov. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Vagy vegyél dobermannt vagy ne ezt ne mi dontsuk el h mennyit valtozott a fajta

..

2016. júl. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!