Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van esély a gyógyulásra?...

Van esély a gyógyulásra? Teljesen ki vagyok készülve! (PARVÓ) Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
3 hónapos közép ázsiai kölykünk elkapta ezt a borzalmas betegséget, az első tüneteket szombaton produkálta, akkor hányt először. Azt hittük csak gyomorrontás, és mivel vasárnap reggelre szinte teljesen jól volt, megnyugodtunk. Viszont délután már teljesen kedvetlen volt, csak feküdt, és jöttek a hányások és hasmenések is lassan. Hétfő óta hordjuk minden nap orvoshoz, hétfőn és kedden szurikat kapott, szerdán és ma már infúziót is az injekciók mellé, az orvos optimista, de én nagyon félek, hogy elveszítjük :( Vasárnap délután óta nem evett semmit, és kedden szerdán már inni sem ivott, fecskendővel tudtam beleerőltetni egy pici folyadékot. Nagyon lefogyott, eza alatt a pár nap alatt, pedig előtte igencsak jó húsban volt...Viszont ma már magától kezdett inni, ez már jó jelnek tekinthető szerintetek? Állítólag már holnap ennie is kellene az orvos szerint, de én még annak is örülök, hogy folyadékot vesz magához, és az nem jön ki belőle azonnal...Milyen tapasztalatotok van ezzel a **** vírussal kapcsolatban, van esély rá, hogy átvészeli, és végre valahára enni is fog? Napok óta bele vagyok betegedve ebbe az egészbe.......

#hasmenés #étvágytalanság #hányás #bélgyulladás #parvo #parvos #parvós #közép ásziai juhász
2013. jan. 24. 19:27
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
88%
én régebben megtanultam, hogy ha egy orvos optimista és nem mond le róla, akkor a kutyának jó esélye van a túlélésre
2013. jan. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
82%
Szia nagyon bíztató hogy magától kezdett inni, szerintem főzz neki húslevest zöldséggel esetleg főzz bele egy kevés rizst tumixold le, viszont hagyd hígra ezt add neki de egyszerre csak kicsi. Nagyon szurkolk, jobbulást. Irj hogy hogy haladtok.
2013. jan. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Ma már próbáltam neki húslevest adni, csak a levét, de szintén csak fecskendővel tudtam beleerőltetni....valamiért most csak a vizet akarja magához venni, de ennek is örülök. Egyébként az természetes ilyenkor,amikor sokáig nem iszik hogy nagyon sok a nyála, szinte habos a szája körül?
2013. jan. 24. 19:45
 4/45 anonim ***** válasza:
82%

egyik ismerősöm kutyája is elkapta, ott már a doki se volt ilyen pozitív, de még reménykedett, meg tett érte mindent, és a kutyus azóta is boldogan él...:) (ennek kb 7 éve)

az, hogy iszik magától, már teljesen jó, okot ad a bizakodásra.

Nagyon szurkolok nektek!! remélem meggyógyul a kutyusod

2013. jan. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm szépen, rám fér a bíztatás és szurkolás!
2013. jan. 24. 19:47
 6/45 anonim ***** válasza:
86%
amikor gyerek voltam a mi kutyánk is elkapta. anyuék azonnal elvitték a kórházba ott ugyanilyen ellátást kapott (infúziók, szurik).emlékszem két gömböcske volt a hasa oldalán az infúzió miatt és szigorúan rám lett szólva hogy ne zaklassam a kutyust! majd elkezdett inni magától, és végül nagyon is rendbe jött! :) hidd el hogy minden rendben lesz ne aggódj, túl fogja élni! szerencsére időben megkapta a fontos kezelést. a húslevest én is jó ötletnek tartom.
2013. jan. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
82%
mégvalami, nekünk annak idején azt mondta a doki hogy ne erőltessük fecskendővel semmit belé mert attól is hányhat. szerintem csak tedd elé és ha kell majd fogyasszon magától, hidd el teljesen rendbe fog jönni. ne erőltesd most belé ha nem esik neki jól.
2013. jan. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
64%

Kamilla Citromfű tea, esetleg még propolisz.

A citromfű téged is megnyugtat :)

2013. jan. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
76%

Pontosan kövesd az orvos utasításait,akkor nem lesz baj.

Ha vizet akar azt adj neki lényeges a vitamin ásványanyag és valamilyen bélflóra regeneráló probiotikum.De ezekről is konzultálj a dokival.

2013. jan. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! Amúgy a netről már annyi mindent kipróbáltam, kamillatea, normaflore (ez sztem továbbra is fogom neki keverni a vízébe), a Calo-Pet pasztáról viszont lebeszélt a doki, pedig sokan jó mondtak róla, nah mindegy, azt nem vettem. Kefírt javasolt még, de attól szinte hányingere lett szegénykémnek, szóval nem erőltettem tovább. De várom még a tanácsokat!
2013. jan. 24. 20:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!