Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van esély a gyógyulásra?...

Van esély a gyógyulásra? Teljesen ki vagyok készülve! (PARVÓ) Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
3 hónapos közép ázsiai kölykünk elkapta ezt a borzalmas betegséget, az első tüneteket szombaton produkálta, akkor hányt először. Azt hittük csak gyomorrontás, és mivel vasárnap reggelre szinte teljesen jól volt, megnyugodtunk. Viszont délután már teljesen kedvetlen volt, csak feküdt, és jöttek a hányások és hasmenések is lassan. Hétfő óta hordjuk minden nap orvoshoz, hétfőn és kedden szurikat kapott, szerdán és ma már infúziót is az injekciók mellé, az orvos optimista, de én nagyon félek, hogy elveszítjük :( Vasárnap délután óta nem evett semmit, és kedden szerdán már inni sem ivott, fecskendővel tudtam beleerőltetni egy pici folyadékot. Nagyon lefogyott, eza alatt a pár nap alatt, pedig előtte igencsak jó húsban volt...Viszont ma már magától kezdett inni, ez már jó jelnek tekinthető szerintetek? Állítólag már holnap ennie is kellene az orvos szerint, de én még annak is örülök, hogy folyadékot vesz magához, és az nem jön ki belőle azonnal...Milyen tapasztalatotok van ezzel a **** vírussal kapcsolatban, van esély rá, hogy átvészeli, és végre valahára enni is fog? Napok óta bele vagyok betegedve ebbe az egészbe.......

#hasmenés #étvágytalanság #hányás #bélgyulladás #parvo #parvos #parvós #közép ásziai juhász
2013. jan. 24. 19:27
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a 80-as években lett parvós egy kutyám. Majdnem 4 hónaposan. Pedig kapott minden oltást. Doki azt mondta, az oltással csak azt segítettük, hogyha megkapja, nagyobb valószínűséggel túl is éli. Amikor már vizet hajlandó volt inni, én is próbálkoztam étellel. Nem nagyon jött be. Mivel volt otthon mindig párizsi, hát megkínáltam. 3 napig párizsin élt :)) De evett. És utána már megjött az étvágya.Próbálkozz mindenfélével. Ha elkezd bármit enni, onnantól már jó.
2013. jan. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:
Új fejlemény: most voltam kint hozzá, és nagyon örültem, mert amikor kinyitottam az ajtót, már felállva várta, hogy kijöhessen, pisilt egy csomót, és még a farkát is csóválta, ami napok óta nem történt meg. Meg is itattam, ivott is. Már nagyon örültem, erre elkezdett szimatolni az udvaron, és ismét ment a hasa.......ez most mit jelent? Tegnap délután már tünetmentes volt úgymond, most pedig mikor már sokkal élénkebb, megint megy a hasa.........Ez most visszaesés? Vagy sokáig elhúzódik még ez a rohadt hasmenés?......áhhh, már teljesen kivagyok, alig alszok :/
2013. jan. 25. 05:19
 13/45 anonim ***** válasza:
82%
Szerintam a hasmenés amiatt van mert az imunrendszere padlón van, próbálj nyákosra fözni rizst és egy pici husit és azt add neki enni, azon kivűl valami probiotikumot. Nyugi szerintem ez nem visszaesés.majd irj.
2013. jan. 25. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
82%

Elindult a jó irányba! :)



A hasmenés amiatt van, h le van gyengülve, szilárd kaját rég nem evett, így nem is lehet szilárd a széklet.

2013. jan. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:
Köszi! Tehát végülis a víz megy át rajta gyorsan, és azért megy a hasa....csak az a baj, hogy még mindig olyan véres vagy milyen, mondjuk sosem színtiszta vér színű volt a hasmenése, hanem ilyen barnás-bordós, de az biztosan az alvadt vértől van, ami a bélrendszerben volt....Remélem, nemsokára elmúlik a hasmenés, addig is szerintetek jó ötlet a széntabletta? (vagyis kapszula, de gondolom ugyanaz mint a tabletta)Bár nem tudom, hogy adnám be neki, mert meginni tuti nem inná meg :/
2013. jan. 25. 09:58
 16/45 anonim ***** válasza:
82%
Dokit kérdezd meg mindenről, ez nem az a helyzet, h megengedhető a kísérletezgetés.
2013. jan. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:
Na most meg már megint nincs jól. Jelenleg még a vizet sem fogadja el, olyan mintha öklendezne, de a gyomra meg olyan korgó hangokat ad, mégsem éhes, sőt.......Most már tényleg nem tudom mit csináljak, az orvos szerint ma már ennie kellene, meg azt mondta, hogy ha eszik, vissza sem kell már vinni, de nagyon nem javult, szóval visszük vissza, de nem tudom, miért nem múlnak a tünetei, mikor napi szinten antibiotikumot meg infúziót kap, és holnap már egy hete lesz hogy először hányt........;(
2013. jan. 25. 12:05
 18/45 anonim ***** válasza:
73%

Hahó, vidd vissza a dokihoz újra, megint kap majd szurit!

Az én kutyám - igaz babésiás volt nem parvos - egy hétig csinálta szó szerint.

Hétfőn orvos, szuri 4 db jó, kedd este megint rossz, vissza, szerda-csütörtök egész jó, péntek tragédia, vasárnap már a régi!

Nyugi ne sírj minden rendben lesz!

2013. jan. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:
Na ismét megjártuk a dokit, kapta a szokásos tejfehér színű cuccot szurinak (sztem az az antibiotikum), meg egy másik injekciót, az nem tudom mi volt+vénás infúzió, amit szokatlan módon nehezen viselt, úgy kellett lefogni, hogy ne ficánkoljon, szóval élénk volt. Eddig szinte mozdulatlanul tűrte. Mióta hazajöttünk,fekszik, 1-szer ivott+nyomtam a szájába egy tubus normaflort. Most várom, hogy késő este és hajnalban mi következik, már szinte félek kimenni, hogy mi vár....
2013. jan. 25. 17:22
 20/45 anonim ***** válasza:
87%
Nyugi higgy benne hogy meggyógyúl, nagyon szorítok. Az hogy ficánkolt az infúzió alatt is azt mutatja hogy jobban van:-)
2013. jan. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!