Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, szerintetek...

Mit csináljak, szerintetek megfogják engedni a kutyát?

Figyelt kérdés

yorkit szeretnék ,napi 5X letudnám vinni sétálni foglalkoznák vele ,mindent tudok a tartásáról,csak egy kérdésem lenne hogy hörcsögöm van azt bántaná? 10méter magas polcon van


tehát a gond: a szüleim mindig azt mondják hogy a kutya nem lakásba való de azt ollvastam hogy ez a fajtát még lehet lakásba tartani, aszüleim a szőrön meg hogy itt fog rohangálni meghogy bepisil bekakil meg ilyen problémákon aggódnak, ami óta az eszemet tudom kutyát szeretnék, nincsenek barátaim , szabadba se nagyon járok , lelkileg nem vagyok toppon ,ezétr ha lenne kutyám többet lennék a szabadba mozognák,és lenne egy kis barátom, amúgy szülinapomra szeretném, most úgy döntöttem hogy elkezdek takarítani jól viselkedni és tisztázom velük hogy mivel jár egy ilyen kutya tartása hátha megengedik de ők a leg makacsabbak ezen a téren, kérlek segítsetek tanács? nagyon szeretnék egy kutyát akivek egész nap tudnák foglalakozni meg sétálni és ha vásárolni mennék akkor se egyedül kellene mert nincsenek barátaim hanem vele.De amikor evvel kapcs.-ba szeretnék velük beszélni akkor üvöltöznek, kérlek segítsetek nagyon sokat jelentene nekem ez a kutya , szülinapom május 1


2013. jan. 25. 14:33
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
Szerintem mindenképpen ülj le es beszélj velük.Nekem is minden vágyam egy kutya es nekem meg is engedték 14 év után de aztán komolyan elgondolkodtam a dolgokon es végül nem kértem kutyát.Mert hát ha elutazunk ki vigyáza rá?es az ehhez hasonló kérdések meg persze a nagyon nagy kötelességtudat.Szoval ha tényleg szeretnél akkor gondolkozz el rajta komolyan.Mindenesetre en szurkolok neked!És ha yorkit szeretnél mindenképp jol nézz utánna a helynek mert elég sok túl tenyésztett Yorki van csak komoly helyre menj el nézelődni!:)
2013. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
elég magasan van az a hörcsög :D
2013. jan. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
Gyerek vagy még.. Ha ki is könyörgöd max vesznek expresszen egy 20.000ért yorkit.. Az meg nagy valószínűséggel beteg lesz.. Az orvosi költségek meg nagyon drágák.. Etetni is kell a kutyát azt se tudod fizetni gondolom. Egy kutya akármenyire aranyos nem gyereknek való. Nagy felelőség.. 10év mulva is meg lesz akkor már lehet annyira nem fogod akarni.. mikor majd 6kor elkezdtek inni a haverokkal és csak következő nap délre érsz haza ki fogja lenni sétálni?
2013. jan. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%

Mi az isten van a mai gyerekekkel? Egyiknek sincs barátja?????


Vásárolni amúgy se mehetsz a kutyával.


Majd akkor lesz ilyen kutyád, ha kifizeted a NORMÁLIS vételárat 80-100ezer, oltatod, eteted, orvoshoz viszed, és nem terheli meg a kasszádat. Amíg apu-anyu tart el, addig az van, amit ők mondanak. Tetszik-nem tetszik, ez van.

2013. jan. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
46%
Nem kéne azért ilyen bunkó válaszokat írni.Am az első válaszoló vagyok:) Kedves kérdező ha van kérdésed nyugodtan írhatsz privit:)
2013. jan. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Én nem bunkó vagyok.. Így gondolom. Én tudtam várni 24éves koromig, amíg megteremtettem egy olyan egzisztenciát amibe belefér a kutyatartás... Ha a szülők ennyire ódzkodnak a kutyától akkor az első orvosi költségnél kutya megy a kukába..
2013. jan. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én megpróbálom nem bunkón leírni:)

Egyrészt, nem tudjuk hány éves vagy, de egy kutya nem pótolja az ember barátokat. Ugyan nagyobb eséllyel találsz olyan embereket, akiknek kutyájuk van, és járkálsz vele sétálni, de nem valószínű, hogy a te korosztályodban, az meg nem a legmegfelelőbb.

Egy yorkit is ugyanúgy tanítani kell, mindenre, leginkább a szocializáció fontos, és az, hogy ha majd felétek jön egy nagyobb kutya ne csináld magad össze, és ne kapd fel és fuss el vele, mert akkor egy agresszív, őrjöngő vakarcsod lesz, ami miatt nem fogsz találni olyan kutyásokat, akik szívesen sétálnak veled.

A szüleidnek valószínűleg más problémája is van azzal, hogy kutyát szeretnél, mert az írásod alapján nem lehetsz több 12-13 évesnél, talán még sokat is mondok. Pár év, és átkerülsz középsuliba, többet kell tanulnod, tovább leszel az isiben, kevesebb időd lesz a kutyára, ott valószínűleg találsz barátokat (a legjobb barátságok általában középsuliban és/vagy egyetemen/fősulin kötődnek) és többet fogsz eljárkálni otthonról, olyan helyekre, ahova bizony nem viheted magaddal, addig meg a szüleidnek kell róla gondoskodni és valószínűleg ezzel tisztában vannak. (Én mondjuk kivétel vagyok, 12 évesen kaptam a kutyámat 6 év könyörgés után, és nagyon ritkán volt olyan, hogy bárhova mentem, hétvégén is otthon voltam, vagy legkésőbb az esti sétára hazaértem.)

Ha beteg vagy, akkor is neked kell levinni, mert a tied, nem a szüleidé, és jogosan fogják azt mondani, hogy nem viszik le.

Az állatorvos mostanság nagyon sokba kerül, az alapoltások olyan 20ezer környékén jönnek ki, és akkor még nem beszéltünk a felszerelésről, az ételről, és egyéb dolgokról.

Ha hirtelen bármi baja lesz, akkor is a szüleidnek kell a zsebükbe nyúlni, ingyen egy állatorvos se dolgozik, én olyanhoz járok, aki a menhelyi kutyáknak és befogadott kutyáknak olcsóbban ad mindent, és látja el őket, de a fajtatiszta kutyák ellátásáért teljes árat kér el, mert feltételezi, hogy ha arra volt pénzed, hogy fajtatiszta kutyát vegyél (a fajtamentők más kérdés, de ők adnak szerződést, amivel igazolod, hogy onnan van) akkor van pénzed minden másra is.

Arról nem is beszélve, hogy most iskolaidő van, nem zárhatod be reggel 7-délután 2-ig, mert te iskolában vagy, mert akkor nagyon nagyon soká lesz szobatiszta, és a szüleid joggal lesznek mérgesek, ha minden nap valamilyen "ajándék" fogadja őket, amikor hazaérnek.

Ilyen ajándék lehet a pisi, a kaki, vagy Anyukád ünnepi cipője, az ágy sarka, a tapéta és még sorolhatnám.


Ezek után én teljesen megértem a szüleidet, hogy most nem akarják megengedni a kutyát, mert ha felelősségteljes gazdi vagy, törzskönyves kutyát veszel, ami nem 20ezer forint, hanem minimum 80. Ahhoz ugye hozzávesszük az alapoltásokat, az már egy 100as körülbelül 2-3hónapon belül. Kétlem, hogy a mai anyagi helyzeteket tekintve van ennyi pénzük egy kutyára a szüleidnek, ha meg igen, nagyon szerencsések vagytok.

Gondold át kérlek amiket mások és én leírunk, és utána könyörögj kutyáért, mert a kutya nem plüssjáték, és a yorki attól függetlenül, hogy pici ugyanúgy terrier vér csordogál benne, és nekik is kell a mozgás, a megfelelő lefárasztás, ellenben a tévhittel, hogy elfér ölben, akkor biztos nem kell neki semmi, csak a szeretgetés.


Vásárolni meg valóban nem viheted, nagyon megbüntetnék azt az üzletet, ahova beengedik.

2013. jan. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
e barátdologgal vitatkoznák énnekem a legjobbhaveromat ovodás koromtól ismerem és amianapig igen jó barátságban vagyunk majdnem mintha tesók lennénk
2013. jan. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy általában..
2013. jan. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
15 éves lány vagyok,nem vagyok gyerekes, az osztálytársaim meg mind sznobok nem lehet velük semmiről beszélni mert csak ivás bulizás meg a drága holmik a téma ,ezért szeretnék egy kis kutyát tudom hogy hogy kell tartani nem is egyszer olvastam utánna csak annyira szeretnék egy kiskutyát mivel imádom amúgy is az állatokat , meg lenne legalább elfoglaltságom ,sokat tudnék vele foglalkozni, lehet hogy gyerekesnek hatok de én ilyen vagyok, engem nem az olyan dolgok érdekelnek mint az osztálytársaimat,rengeteg ember tart kutyát panelban,tudom hogy boltba nem lehet bevinni de nem plázára meg ilyen nagy bevásárlóközpontokra gondoltam hanem például egy abc-re ameddig bent vagyok kint lenne oda kötném valamihez
2013. jan. 25. 16:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!