Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek ilyen esetben? A...

Mit tehetek ilyen esetben? A fajtamentők sem segítenek.

Figyelt kérdés

Menhelyről magamhoz vettem egy amerikai bulldog kutyát. Eltelt fél év, én mindent beleadtam, de egyre rosszabb a helyzet. Minden, de tényleg minden szabályt betartottam nála, elolvastam 8 könyvet a kutyákról, beszéltem szakemberekkel, vittem kutyaiskolába, de semmit nem változott. Olyan szinten agresszív a kutyákkal, hogy én olyat még nem is láttam, hallottam. Makacs mint egy öszvér, nem ért semmiből. Teljesen elvagyok keseredve, mert minden erőmet, időmet beleöltem ebbe az egészbe, hiába. Azzal telt be végleg a pohár, hogy a csuklómat majdnem eltörve, a pórázzal együtt elrohant, és megtámadott egy másik kutyát, aki volt kb 5 kiló, és szintén pórázon volt. Mikor megruháztam érte, morgott rám. Meghoztunk egy döntést, miszerint mennie kell. Felkerestem a fajtamentőket, nem érdekli őket, nem kaptam segítséget. Hirdetem az interneten, de csak komolytalan/tapasztalatlan jelentkezők vannak.


Mielőtt elítélnétek, kérlek segítsetek, mit tehetek? Milyen lehetőségeim vannak?



2013. jan. 25. 19:14
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

A Kóborkát kerested meg a fajtamentéssel kapcsolatban, ugye?

[link]

2013. jan. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Úgy nézem, téged alaposan átvertek..... Megkérdezhetem, hogy honnan hoztad el?
2013. jan. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Melyik suliban voltál? Próbáltad a Cerberost?
2013. jan. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Nem fogom most ide kiírni, annyit segítek, hogy Vácon vannak. Aki tudja, tudja, aki nem, nem.


Igen, átvertek. Volt már több kérdésem is, az aktívan kommentelők nyilván tudják. Pl. az ivartalanítással is voltak kavarások.

2013. jan. 25. 21:44
 15/32 anonim ***** válasza:

Ha leadod ezt a kutyát valószínűleg a menhelyen fog elpusztulni.


Ha nem tudod a kiképzést finanszírozni szerintem keresd meg a Cerberost, nem csak kutyaiskolájuk van hanem állatmentő egyesületük is. Ez a lehető legjobb párosítás a kutyád számra. Írd le nekik hogy mi a gond, nagyon remélem hogy tudnak segíteni valamilyen módon, akár befogadással, akár képzéssel, a tőlük befogadott kutyáknak pl. ingyen van a képzés.

[link]

2013. jan. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, írtam nekik. Most várunk. Amint van valami fejlemény írom ide is.

Ha valaki tud még valami jó ötletet, szívesen fogadom.

2013. jan. 25. 22:52
 17/32 anonim ***** válasza:

Szia!


Figyu, nem hiszem, hogy bárki elítélne azért amit írtál, hiszen olyan őszinte volt. Elhiszem, hogy szeretted ezt a kutyust, azt is elhiszem, hogy úgy gondolod, hogy mindent megpróbáltál. Írtak előttem már elég sokan, a legtöbben okosakat javasoltak, de a legutolsónak van totálisan igaza.

Ha valaki segíteni tud ebben az esetben az tuti, hogy a Cerberos. Nagyon sok ilyen és hasonló kutyát segítettek már a boldog gazdis-léthez, a nyakamat rá, hogy a tiéddel is megbirkóznának. :)

De nagyon kérlek ne mondj le a kutyádról! Hidd el, hogy Te meg a blöki sokat fogtok tanulni a Cerbitől, bízz bennük, higgy nekik, és adj egy utolsó esélyt nekik.

Nem olyan vészes az áruk, de ha nem fér bele a keretbe egyszerre, akkor lehet velük beszélni részletfizetésről.


Elmondásod alapján szinte biztos, hogy verekedtetve volt a kutyád, de ezt ki lehet nevelni belőle.

Hidd el nem a kutya hibája, hogy olyan amilyen, és szinte biztos, hogy Te vagy számára az egyetlen esélye, kettőtöknek pedig a Cerbi. Kitartást kívánok!

Itt az oldaluk: [link]

és egy kis olvasnivaló az új életetekhez: [link]


Ha van kérdésed írj bátran, megpróbálok segíteni.

2013. jan. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

A Kóborkát kerested meg a fajtamentéssel kapcsolatban, ugye?

[link]

2013. jan. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Igen, őket is, és facebookon is az amerikai bulldog fajtamentést. Mindketten leráztak, mondván, hogy nem tudnak foglalkozni vele.

Csak akkor nem tudom minek van a fajtamentés. Ráadásul ez egy ritkább fajta, nem látni mindennap az utcákon.

2013. jan. 27. 15:45
 20/32 anonim ***** válasza:
Honnan hoztad, melyik menhelyről? Nagyon érdekelne, ki játszik ilyen piszkos lapokkal..... Jöhet privátban is, ha gondolod.
2013. jan. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!