Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek ilyen esetben? A...

Mit tehetek ilyen esetben? A fajtamentők sem segítenek.

Figyelt kérdés

Menhelyről magamhoz vettem egy amerikai bulldog kutyát. Eltelt fél év, én mindent beleadtam, de egyre rosszabb a helyzet. Minden, de tényleg minden szabályt betartottam nála, elolvastam 8 könyvet a kutyákról, beszéltem szakemberekkel, vittem kutyaiskolába, de semmit nem változott. Olyan szinten agresszív a kutyákkal, hogy én olyat még nem is láttam, hallottam. Makacs mint egy öszvér, nem ért semmiből. Teljesen elvagyok keseredve, mert minden erőmet, időmet beleöltem ebbe az egészbe, hiába. Azzal telt be végleg a pohár, hogy a csuklómat majdnem eltörve, a pórázzal együtt elrohant, és megtámadott egy másik kutyát, aki volt kb 5 kiló, és szintén pórázon volt. Mikor megruháztam érte, morgott rám. Meghoztunk egy döntést, miszerint mennie kell. Felkerestem a fajtamentőket, nem érdekli őket, nem kaptam segítséget. Hirdetem az interneten, de csak komolytalan/tapasztalatlan jelentkezők vannak.


Mielőtt elítélnétek, kérlek segítsetek, mit tehetek? Milyen lehetőségeim vannak?



2013. jan. 25. 19:14
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Na, válaszolt a Cerberos?
2013. jan. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
0%
Tudom hogy nehéz és hogy rossz... de... figyi én nem várnék addig míg megharap vagy NeagyIsten' Nekedtámad és megsebesít ( akár súlyosan ) én elvinném és elaltatnám... mi van ha megöl egy másik kutyát vagy megharap valakit... akkor nemcsak hogy elaltatják de még meg is bűntetnek és akár börtönbe zárnak. Nagyon nagyon drukkolok hogy valaki tudjon neked segíteni de hát azthiszem hogy nagyon kockázatos és messze nem biztos a siker :/
2013. febr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Igen! Most válaszoltak, 1-2 hét és beveszik! Nagyon örülök neki, de azért sírok is közben. De ez a legjobb dolog, ami történhet vele. Mi nem vagyunk elég erős falka neki, nekünk egy lightos kutya való. Köszönöm mindenkinek a segítséget, és a támogatást. A jó szavaitoktól kevésbé éreztem magam sz@rembernek.
2013. febr. 1. 17:17
 24/32 anonim ***** válasza:

Nézd.. Benned a szándék nemes volt: esélyt akartál adni egy szerencsétlen kutyának a jobb életre. Bár szomorú, de egy olyan kutyát kaptál, amelyik talán élete végéig szakember folyamatos jelenlétét igényelné. Ebben az állapotában az a kutya egy időzített bomba. Egy rossz döntés, egy rossz pillanat, és helyrehozhatatlan következményekkel kellett volna számolnod.


Megpróbáltál, amit tudtál, de nézzük reálisan a helyzetet: felelős döntést kellett hoznod. Senki nem von Téged felelősségre, mert úgy ítélted meg, hogy az előtted álló feladat meghaladja a képességeidet, és inkább a család biztonságát tartod szem előtt.


Hidd el, bárki, aki kicsit is tisztában van a felelősségével, ugyanígy döntött volna!

2013. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jól esik.
2013. febr. 1. 22:09
 26/32 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon jó hír, nagyon örülök, hogy sikerült! Szuper helye lesz a kutyusnak, ebben biztos vagyok!
2013. febr. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Nagyon tisztellek azért amit tettél.Sokan egyszerüen kidobták volna valami elhagyatott helyen, de te megpróbáltál neki jövöt biztositani. Nagyszerű ember vagy, kivánok neked és neki is minden jót.
2013. febr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Elvitték. :(

Azt mondták, nagyon jó, hogy hozzájuk fordultunk, és kemény menet lesz a kutya. Szerintük minimum fél év, amíg rendbe jön, és biztosak benne, hogy harcoltatták. De most velük fog lakni, és még vagy 10 kutyával. Facebookon Ti is nyomon tudjátok követni Paris fejlődését, posztolni fogják.


Köszönöm még egyszer!

2013. febr. 4. 12:47
 29/32 anonim ***** válasza:
Köszi az infót. Ne szomorkoj, neki biztos hogy jobb igy és szerintem neki is. Leglább nyomon tudod követni a sorsát.
2013. febr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Egy jó tanács a továbbiakra és a lightos kutyára nézve. Ha fajtatisztát fogadsz be, akkor az nagy valószínűséggel vagy problémás, vagy beteg, vagy öreg. Különben nem örökbe fogadható lenne, hanem megvehető.

Tehát lightos kutyád akkor lehet, ha vagy vásárolsz, vagy keveréket fogadsz örökbe. A vásárláshoz nem értek. A keverék kutya befogadásakor pedig akkor nem lesz lutri a dolog, ha rendszeresen kijársz a menhelyre, ismerkedsz a kutyával, sétáltatod, a gondozóval beszélsz róla. Majd, ha minden klappol, akkor írod alá a papírt.

2013. febr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!