Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek ilyen esetben? A...

Mit tehetek ilyen esetben? A fajtamentők sem segítenek.

Figyelt kérdés

Menhelyről magamhoz vettem egy amerikai bulldog kutyát. Eltelt fél év, én mindent beleadtam, de egyre rosszabb a helyzet. Minden, de tényleg minden szabályt betartottam nála, elolvastam 8 könyvet a kutyákról, beszéltem szakemberekkel, vittem kutyaiskolába, de semmit nem változott. Olyan szinten agresszív a kutyákkal, hogy én olyat még nem is láttam, hallottam. Makacs mint egy öszvér, nem ért semmiből. Teljesen elvagyok keseredve, mert minden erőmet, időmet beleöltem ebbe az egészbe, hiába. Azzal telt be végleg a pohár, hogy a csuklómat majdnem eltörve, a pórázzal együtt elrohant, és megtámadott egy másik kutyát, aki volt kb 5 kiló, és szintén pórázon volt. Mikor megruháztam érte, morgott rám. Meghoztunk egy döntést, miszerint mennie kell. Felkerestem a fajtamentőket, nem érdekli őket, nem kaptam segítséget. Hirdetem az interneten, de csak komolytalan/tapasztalatlan jelentkezők vannak.


Mielőtt elítélnétek, kérlek segítsetek, mit tehetek? Milyen lehetőségeim vannak?



2013. jan. 25. 19:14
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

Mivel tavaly pusztult el a kutya, akivel felnőttem, és most kudarcot vallottam Parissal, egy darabig most nem lesz kutyám. :)

De régi vágyam egy vizsla, majd ha lesz, vizsla lesz, és tenyésztőtől fogom venni, vagy ha lesz menhelyi, aki még kicsi, akkor őt elhozom. Itt is az volt a baj, hogy ő már felnőttként került hozzám, és harcias múltja volt.


Legközelebb szeretném végignézni, ahogy felnő a kutyám, akkor érezném magam igazán a gazdájának. :) De mondom, ez még idő, Paris nagyon jó kutya volt, a hülyeségei ellenére is, magasra tette a lécet. :) És nehéz lesz kiheverni, hogy már nincs velem, és nem élvezhetem a "gyógyult" társaságát.

2013. febr. 5. 20:12
 32/32 anonim ***** válasza:
60%

Cáfolnám, hogy a menhelyi fajtatiszta (jellegű) kutyák mind problémásak, vagy öregek. Elképzelni sem tudod, mennyi fajtatiszta (szaporítós) kutya kerül menhelyre kobzás, leadás miatt, vagy egyszerűen az utcáról. Mind teljesen normális, kezelhető kutyák, akikért egykoron pénzt adott a gazdájuk, de már nem kell, vagy volt akkora szerencséje a kutyának, hogy valaki jelentette a tartási körülményeket (vizsla a kert közepére kikötve méteres láncon, yorki láncon, vagy gyepire leadva, szaporítótól mentett bullterrier, stb, stb).


Ha vizslát szeretnél nagyon nagy esélyed van menhelyről hozni problémamentes kutyát, nálunk is szinte állandó jelleggel vannak vizslák (jellemzően olyan fajta, amit megvesznek, de nem bírnak vele).


A bulldog nem a te kudarcod, ne éld meg annak. Nagyon örülök, hogy jó tippet sikerült adnom nektek és remélem a Cerberos helyre tudja még hozni a kutyát.

2013. febr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!