Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya futó pad. Vélemény?

Kutya futó pad. Vélemény?

Figyelt kérdés
2013. jan. 27. 20:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nekünk olyan futópadunk van, amit nekem kell hajtani, így együtt futunk. Télen a fagyban baromi jól jön, imádják, maguktól is rá szoktak állni/ülni és néznek rám boci szemekkel, hogy fussunk.

Én először csak ráállítottam, megjutalmaztam, nagyon lassan megmozdítottam, tartottam az orruk előtt a jutalomfalatot, aztán egy idő után megszokták mire való.

Szerintem aki nem kizárólag otthon akarja futtatni a kutyát, hanem annyi a plusz energiája, amit nehéz levezetni, nagyon jó.

Meg állítható a dőlésszög, fárasztóbb rajta futnia, mint egyébként.


úgy gondolom, még mindig jobb, mintha valaki bedobná egy ilyenbe a kutyáját pár órára:

[link]

2013. jan. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
18%

tegnap 22:13

Mitől lelketelen??? Te biztos afféle "ovjuk a széltől is Fifikét" gazdi lehetsz. Hol futtatod le télen a kutyát????? mert itt nálunk a határban a hó alatt jég is lehet. idén CSAK 3-szor vágta el a talpukat a jég. Pedig már elég jól elolvadt. És arról meg nem is beszélve, ha rosszul csúszik, akkor nagyobb baj is lehet. Aki megengedheti magának, miért ne?

2013. jan. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
11es vagyok, én se értem, miért lelketlen, aki inkább megpróbálja kielégíteni a kutya mozgásigényét, mint hagyja, hogy bekattanjon. Egyébként használtan már olcsón hozzá lehet jutni, én 25ért vettem kb két hónapja.
2013. jan. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
A futógép nagyon jól jön ha szar idő van vagy több kutyát kell mozgatni. Önhordó gépen nem mindegyik megy szívesen, elektromoson kénytelen. Azzal is véded a kutyád ha mozgatod (akkor is ha lusta). Nyilván ezt is ésszel kellene alkalmazni.
2013. jan. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem úgy hülyeség a futópad ahogy van. Normál esetben lemozgatásra ott van a frisbee, súlyhúzás, séta, más kutyákkal való találkozás. Egyébként a szellemi fárasztás sokkal sokkal hatásosabb. Fél óra aktív tanítás, gyakorlás, munka, sport többet ér, mint 2-3 óra futtatás.
2013. jan. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
50%

Igazad van, valóban többet ér, de kell neki a mozgás, és télen nem mindenki képes kint sétálni, vagy állni órákig, amíg a kutyák futnak, mert a kistestű kutyák hamar felfáznak, hiába rohangálnak. A család egyik kutyájának két éve egy ilyen téli nagy séta alkalmával hugyhólyaggyulladása lett, de olyan csúnya, hogy azóta se tudja mindig visszatartani a pisijét, és hiperaktív.

Vagy olyannak is jó, aki nem meri elengedni a kutyát, hiába sétál vele 2-3órákat, attól nem fárad el a kutya. Futópadon pedig elég pár perc, nem kell sok.

Én azt mondom, mindenkinek lelke rajta, aki akarja használja, aki nem az ne. Ezen nem fogunk összeveszni:)

2013. jan. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
télen hol frizbizel ???? Igen kell az agyi lefárasztás, de a jó testi kondi elengedhetetlen.
2013. jan. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Mondjuk a hóban frisbee-zek. Van olyan korongunk, amit a mínusz fokokban is tudok használni. Kimegyünk a füves placcra, ahol nincs jégtakaró és akár a 30-40 centi hóban is dobálom. Többen össze szoktunk gyűlni most télen is kis közös gyakorlásokra.

Agility-re pedig fedett pályás lovardát kerestünk.

2013. jan. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
nem tudom, én féltem a lábukat. Emiatt nem vállalok be egy keresztszalag szakadást. nem azt gondoltam, hogy a frizbi nem birja a telet, hanem a kutya nagyon könnyen sérülhet. nekem a kutya egészsége fontosabb.
2013. jan. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Megfelelően be kell melegíteni előtte a kutyát. Anélkül ugyan akkora az esély egy sérülésre télen-nyáron.
2013. jan. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!