Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám majdnem kiment az...

A kutyám majdnem kiment az útra! Helyesen cselekedtem?

Figyelt kérdés
A sportpályán voltunk, meglátott egy kutyát, letiltottam őt, de ennek ellenére elkezdett szaladni a kutyához, majd nekiállt játszani vele. Elindultam, hogy megbüntessem, de látta, hogy gáz van, a marhája elkezdett az úttest felé szaladni. Ekkor megálltam, odahívtam, odajött, de ekkor már nem büntethettem meg, hiszen magamhoz hívtam. Pórázra vettem, elindultunk haza, de beugrattam őt, a kapun nem szabad átmennie, csak ha azt mondom neki hogy jöjjön, de nagyon finoman kicsit meghúztam a pórázt, tényleg csak egy leheletnyit, elindult. Pedig nem hívtam. Ekkor nagyon megbüntettem őt, minden szitkot ráordítottam, úgy néz ki hatásos volt, mert utána levettem pórázról, és végig mögöttem kullogott. Nem rég fejeztük be a kötődési tréninget, kicsit azt hiszi most, hogy övé a világ, és 3 napig sajnos nem tudtam őt sétálni vinni, mert éjjel-nappal dolgoztam. Ez volt az első ilyen eset. Tehettem volna valamit jobban
2013. jan. 28. 16:23
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Nem sok idő. Elég gyorsan rájönnek. Nekem már volt olyan hogy barátnőmel beszélgettünk és valahogy pont nem figyeltem ő meg leült majdnem szóltam is neki hogy mit csinál megint amikor láttam hogy leült a patkánál és ellentart :D


Bár nekünk az elején volt egy olyan problémánk a három kutya miatt hogy néha nem volt abba se biztos hogy hangra jöhet.. Érdekes időszak volt de szerencsére elmúlt ^^

2013. jan. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Nem mondok semmit. A szabály lényege, hogy nem kell szólni, anélkül is tudja. Pl. ha kijelölöd, hogy a konyha tiltott terület számára nem mondogatod neki, hogy marad vagy állj vagy ilyesmi. Ugyanígy van ez az útpadkáknál is. Én következetesen rászóltam egyik napról a másikra, mikor lelépett az úttestről vagy kiment egy ajtón. Nem túl durván, de nem is túl finoman, úgy hogy azért ne törjön össze lelkileg, de vegyem figyelembe. (Hogy miért írok mindig eszes számban a kutyáimról, mikor 2 van..:D)
2013. jan. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
*vegyem helyett vegye
2013. jan. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Fenébe, akkor viszont muszáj lesz az úttestnél is szóval feloldani az állj-t, különben összezavarom. Nyertél! :P
2013. jan. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Egy pár nap után már tudni fogja ezt a szabályt (az más kérdés, hogy mindig betartja-e), akkor viszont mindig mondani kell neki úttestnél, hogy 'gyere', különben következetlenségnek éli meg, hogy csak úgy leléphetett. Kemény dolog a kutyázás:D
2013. jan. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Na várj, akkor ezt úgy tanítod, hogy nincs semmi parancs eleinte sem, csupán minden úttestnél visszaküldöd és csak akkor jöhet ha szólsz neki, vagy eleinte parancsra állítod meg, majd elvárod, hogy ezt a későbbiekben minden padkánál magától megtegye?


Szerintem én ha kutya lennék, eltartana egy darabig míg felfognám. Még így is... :)

2013. jan. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Pedig egyszerűbb, mint hinnéd. Egyszerűen mikor le akart lépni az útra, szóltam neki, hogy 'nem', ha nem értette, pórázzal visszatereltem. 2. nap már kapizsgálta, nézett rám kérdően, hogy nem jöhet, ugye? Visszamentem, megdícsértem (hogy lássa, hogy ezt várom el tőle), és mondtam, hogy 'gyere'. Lehet, hogy leírva bonyolultnak hangzik, de egyébként pofonegyszerű.
2013. jan. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Ezt holnap elkezdjük. Várhatóan keresni foglak. :)
2013. jan. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Írj nyugodtan privit, bár már így is rommá offoltuk a kérdést...:D
2013. jan. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Oké, köszi! Hadd tanuljon a nép, rájuk fér! :P
2013. jan. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!