Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » "Állba vágjam vagy ne vágjam?...

"Állba vágjam vagy ne vágjam? " Helyesen cselekedtem? Avagy majdnem verekedés egy boltban.

Figyelt kérdés

Ma reggel egy élelmiszer boltban a bevásárló kocsit leparkoltam egy félreeső helyen és elindultam összeszedegetni amire szükségem volt. Gyűlt is szépen az áru, de egyszer csak észrevettem, hogy hiányzik két elég méretes dolog a kocsiból melyekből az utolsó két darabot hoztam el. Szétnézte a boltban és egy 50 év körüli ember kocsijában ott is volt a két kérdéses árucikk. Udvariasan megkérdeztem tőle, hogy ezt hol találta amire ő abba az irányba mutatott ahol az én bevásárló kocsim állt, pont ellentétes irányba az áru eredeti helyével. Mondtam neki, hogy az az én kocsim amiből ő megkaparintotta a terméket és most einstandolom tőle. Azzal a lendülettel kiemeltem a cuccot és elindultam vissza a kocsihoz. Az öreg elém vágott, kitépte a kezemből az árut, majd üvöltve a feje fölé lendítette fenyegetően.

Most jön a kérdésem...állba kellett volna vágnom?

Ezután nem szóltam hozzá, hátrébb léptem és mivel egy pitiáner árucikkről van szó, nem ragaszkodtam ilyen szinten az ezek szerint kincset érő fogyasztási cikkhez. A kissé dadogó biztonsági őr a ribillióra ott termett és kikérdezte -sűrű dadogások közepette- az agresszív urat, hogy mi a probléma. Közben én a kasszához távoztam. Ti mit tettetek volna a helyemben? (F/32 185cm 82kg közepes harcudás :) )


2012. ápr. 12. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Simán meg kellett volna tenned :D
2012. ápr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, viszont ilyen "apróság" miatt nem folyamodnék ilyesfajta módszerhez, hogy állcsúcson vágjak ezért valakit, nem alacsonyodnék le annyira, viszont azért úriember módjára megemlítettem volna a felmenőit, és ezzel elégtételt vettem volna rajta, szánalmas egy csöppet az ilyen eset.
2012. ápr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tetted meg és jól tetted, mert abból bajod lehet ha verekedés lett vna belőle mint testileg mint büntetőjogilag. Szólnod kellett volna a biztonságiőrnek miután számonkérted és nem adta vissza amit kivett a kosaradból. Ő vissza tudta volna nézni a biztonsági kamera felvételeit.
2012. ápr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell állbavágni, de azért tudja már, hogy hol a helye. Mi ez, hogy csak úgy rárabol a kosaradra .. Fuu, én merő ideg lettem volna.
2012. ápr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Gyönyörű lesz nézni a sok primitív állatot ahogy széttépik egymást amikor becsődöl az egész világ és nem lesz majd semmi. :)


Jól tetted, hogy ráhagytad.

2012. ápr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Muszáj megemlítenem, nagyon tetszett ahogy a történteket leírtad, a megfogalmazás is szórakoztató volt. :)


Szerintem megfelelően reagáltál a kialakult helyzetre.


Nem tudom, mi alapján kellene válaszolni, vagy, hogy én mit tettem volna hasonló szituációban.

Viszont ha téged láttalak volna, egyértelműen az jött volna le számomra, hogy az az ember egy idióta. Lehet intéztem volna hozzád valami vicces megjegyzést, "felvidításképpen".

Velem olyasmi történt, hogy egyszer egy nő az én bevásárlókosaramból vette ki az üdítőt, de nem zavartatta magát, mintha a polcról emelte volna le. Én döbbent fejet vágtam, ezt persze látta egy másik vásárló, akivel összenéztünk és elkezdtünk mosolyogni. Közben a nő már tovább haladt, meg az ilyennel nem tudom, mit lehetett volna kezdeni. Ha szóvá teszem akkor csak annyit látott volna a tömeg, hogy elkezdek ordítozni egy nővel, aki ezt nem tudja mire vélni... na mindegy.


Szerintem helyesen cselekedtél. Ha megütöd az öreget, az szánalmasan is lejöhetett volna, hogy "egy erős, fiatalember megver egy öregurat, ez botrány!"...


Azon túl, hogy eleve gáz helyzet, mert sehogy sem tudsz belőle teljesen jól kijönni, szerintem férfihoz méltóan viselkedtél. Fogalmazhatunk úgy, hogy okosan felmérted a helyzetet és ezután elegánsan továbbléptél.


Egyébként mi volt az az áru, amit elvitt? Hadd nevessünk már egy kicsit. ;)

2012. ápr. 14. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az áru pontos típusa: "strandástor". Ilyen szélfogó vacak ami alá be lehet ültetni a gyereket, hogy nem kapjon napszúrást. Ezek szerint kincset ért :) majdcsak kibírjuk nélküle...veszek szalmakalapot, vagy nem a Bahamákra, hanem a sarkkörre megyünk nyaralni ;)
2012. ápr. 16. 02:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!