Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám majdnem kiment az...

A kutyám majdnem kiment az útra! Helyesen cselekedtem?

Figyelt kérdés
A sportpályán voltunk, meglátott egy kutyát, letiltottam őt, de ennek ellenére elkezdett szaladni a kutyához, majd nekiállt játszani vele. Elindultam, hogy megbüntessem, de látta, hogy gáz van, a marhája elkezdett az úttest felé szaladni. Ekkor megálltam, odahívtam, odajött, de ekkor már nem büntethettem meg, hiszen magamhoz hívtam. Pórázra vettem, elindultunk haza, de beugrattam őt, a kapun nem szabad átmennie, csak ha azt mondom neki hogy jöjjön, de nagyon finoman kicsit meghúztam a pórázt, tényleg csak egy leheletnyit, elindult. Pedig nem hívtam. Ekkor nagyon megbüntettem őt, minden szitkot ráordítottam, úgy néz ki hatásos volt, mert utána levettem pórázról, és végig mögöttem kullogott. Nem rég fejeztük be a kötődési tréninget, kicsit azt hiszi most, hogy övé a világ, és 3 napig sajnos nem tudtam őt sétálni vinni, mert éjjel-nappal dolgoztam. Ez volt az első ilyen eset. Tehettem volna valamit jobban
2013. jan. 28. 16:23
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Igazából vizsgán azért nem jár pontlevonás, ha kevesebb vezényszót használsz. Erre tökéletes példa az apport, ha az eresztés vezényszót nem adod ki, anélkül is helyesen végig tudjátok csinálni a feladatot (nálunk arra ereszt, ha hozzá érek az apport fához) amiatt nem vonnak le pontot. Vagy ha menet közben ültetés után visszalépsz a kutyához, majd vele együtt indulsz el, de nincs lábhoz vezényszó, attól még lehet maximális a feladat. Csak az számít hibának, ha az engedélyezettnél több vezényszót használsz.


A helyben maradást illetően annyit hozzáfűznék, hogy érdemes ezt is, mint a többi feladatot is szabályként is beállítani. Sokkal stabilabb lesz a feladat, ha a kutya tudja, hogy ha nem csinálja meg, azért bünti lesz. És a hétköznapokon is sokat segíthet. Persze ez már azután, hogy kész a feladat!

2013. jan. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 Szilvi & Argos ***** válasza:

Én is úgy kezdtem, hogy úttestnél és kapun, ajtón a póráz húzása ellenére SEM jöhet engedély nélkül...aztán valahogy ezt én lazítottam odáig, hogy pórázon az úttestnél nem hívom, hanem közlekedünk...akkor alakult ez ki, mikor sokat sétáltunk ismerősökkel és nem beszéltem a kutyához :D

Azóta többször kezd magától szabadon is lelépni úttestre, de eddig nem volt érzésem igazán megbüntetni, csak rászólogatni...ma reggel viszont rossz passzban voltam, Argos kilépett az útra, ahol naponta többször kelünk át...kapott egy hátsón billentést, azonnal visszament a füves részre, ott lefeküdt...arcába bámulás, kemény szidás, póráz...köv. utca előtt elengedtem, átmentem az úton, ami nem forgalmas! Jó 2-3 percig várakoztattam, és utána hívtam

2013. jan. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!