Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálok rosszul, amikor...

Mit csinálok rosszul, amikor megszidom a kutyát?

Figyelt kérdés

Amikor csinál valami rosszat, pl feleszik egy kaját, és én mérgesen megindulok felé hogy megszidjam, fogja magát és elszalad előlem.

Az első néhány szidásnál még nem szaladt el. Odamentem hozzá, felé hajoltam és mérgesen mondtam neki a magamét, ő meg csak lapult. Kezet soha nem emeltem rá. Mégis valamiért az alakult ki benne, hogy ilyenkor el kell előlem szaladni. De csak amikor ő is tudja hogy rosszat csinált. Még nem mindig tudja mi rossz, mert csak nem rég került hozzám, és az úttesten átkelést csak most kezdtük el tanulni, tehát ha itt ront, akkor még meg tudom szidni. De ha olyat ront, amiről már jól tudja hogy nem szabad, akkor csak ránézek és elszalad.

Valószínűleg én csinálok valamit rosszul, mert nem hiszem hogy ennek így kellene lennie. Szépen meg kénye hunyászkodnia és bűnbánóan lapítania.

Hozzá teszem, hogy nagyon ritkán van, hogy meg kell szidni, mert alapvetően nagyon engedelmes kutya.

Egy hónapja van nálam, négy éves mentett kutyus, nem lehet tudni a pontos előéletét, de valószínűleg bántották korábban.



2013. jan. 29. 12:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ha eldobja a kaját mielőtt elszalad akkor nem gond, de valószínűleg érzékeny a kutya, lehet hogy csak egy rászólás vagy nézés is elég lenne, nem kell ilyen erősen fellépni ha a kisebb jelre is hallgat.


Ha nem dobja el a kaját akkor én gyakorolnám vele ezt a témát úgy, hogy kaját tennék elé, de nem vehetné el. Egyre messzebbre mehetsz és egyre több időre hagyhatod magára a kajával, ha teljesen átengedi neked akkor megkaphatja.


A mentett kutyák sokszor túlreagálnak dolgokat, meg kell találni velük a közös hangot, hogy se rémület se engedetlenség ne legyen a dologból. Az élelem megtagadása különösen nehéz téma, mert többségük a múltban mindent megevett amit csak tudott, nehezen hiszik el hogy aznap este is kapnak majd vacsorát.

2013. jan. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Érzékeny vagy a múltja miatt, vagy a természete alapból ilyen. Legrosszabb párosítás, az én huskym is ilyen: elindulok megszidni, ha a hang nem használ, elkezd elszaladni előlem. Egyszerűen ő ezt a védekezési mechanizmust fejlesztette ki. Jó megoldás egy kővel töltött flakon, felzabál valamit, odadobod, majd hívod magadhoz. Így negatív élményhez köti, de nem hozzád.
2013. jan. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Megeszi a kaját ilyenkor sajnos.... Most a hagyd parancsot gyakoroljuk, ami otthon már kiválóan megy, de az utcán még egyáltalán nem. De nem csak ez a gond. Pl Ha behívásra nem jön vissza, és már annyira nem, hogy meg akarom szidni miatta, akkor is elszalad. De ez is ritka szerencsére.


Ez az üveges dolog jó ötlet. Távseggberugó. :)


Szerintem egyébként nem fél tőlem ilyenkor, egyáltalán nem ez töükröződik a tekintetéből. Sőt amint lehet elkezd csóválni, meg "mosolyogni". Bár lehet hogy csak én értelmezem rosszul a kommunikációját, hiszen még csak egy hónapja van velem és ő az első kutyám.

2013. jan. 29. 12:41
 4/18 A kérdező kommentje:
Ja, és amikor már látja hogy kiszúrom a rosszaságot, már akkor elszalad. Sokszor előbb utóbb kénytelen vagyok kedvesen visszahívni, hogy le ne menjen az úttestre, ezután meg már nem szidhatom meg. Így konkrétan elkerüli a büntetést...
2013. jan. 29. 12:45
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez nem félelem, hanem pofátlanság. Rákötsz egy tíz méteres zsinórt (pl. szárítókötél), amit húz maga után, a lényeg, hogy ne érezze, hogy van rajta valami. Ha rajtakapod a rosszaságon, megbünteted, mikor elszaladna megfogod a kötelet. Ne tudjon előled meglógni. De (nem sértésből!) valószínűleg nem tudsz normálisan büntetni, amit te annak élsz meg, azt a kutya úgy éli meg, hogy 'áhh ez a lúzer ordítozik itt egy picit, na és?'. Szóval egyúttal a tekintélyen is kéne dolgozni. Ez elég összetett és nehéz dolog, ezért egy kutyasulit javasolnék.
2013. jan. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Madzagot nem akarok a kutyára, mert többnyire póráz nélkül sétálunk. Kutyasuliba sem viszem ezért az egy dologért, mert minden más rendben van. A behívás majdnem tökéletes, egy 2 órás sétánál talán 1x vagy 2x van olyan hogy nem reagál. Ez a bünti dolog nem megy, de amúgy tényleg mindenben maximálisan hallgat rám. Láb mellett sétál, visszajön, tud minden alap parancsot, és nem is habozik megcsinálni ha kérem.

Szóval emiatt az egy dolog miatt sajnos nem tudok kifizetni egy 50 000 Ft.-os tanfolyamot. De van egy ismerősöm aki már 3 kutyájával is járt suliba (tükörmódszer), majd akkor kérek tőle tanácsot.

2013. jan. 29. 12:54
 7/18 anonim ***** válasza:
57%

Na most akkor behívható vagy nem hívható be? :)


Amíg hosszú pórázon nem 100%-os én nem engedném el, de te nyilván azt teszel a kutyád életével, illetve az elhaladó autók karosszériájával amit akarsz. A hosszú póráz azért kell, hogy később gond nélkül elengedhesd, nem azért, hogy örökké rajta legyen, egyben segítene megoldani a hagyd parancs megtagadását is és azt is, hogy a kutyád téged hülyére véve rohangásszon kedvére, míg te hol ordibálva, hol könyörögve próbálod jobb belátásra téríteni.


Ha nincs pénzed tanfolyamra előtted az internet tele ingyenes információval.

2013. jan. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Egy hónapja van velem a kutyus és már 90%-ban első hívásra visszajön, 5%-ban erélyesebben és többször kell szólni, de visszajön, annak ellenére hogy csak egy hónapja van nálam. Pont itt írta nekem valaki egyszer, hogy 100%-os sosem lesz, hiszen ő nem egy robot. Így ezt az arányt én elég jónak ítélem meg főleg ennyi idő után. Az életét nem kockáztatom. Késő este szoktunk sétálni a környező kis utcákban, meg a közeli parkokban. Reggel pedig elmegyünk az egy saroknyira lévő parkig és ott engedem el. Forgalmas útnál soha! Még soha nem volt olyan, hogy lement volna az útról. Van hogy arrafelé indul, de olyankor rászólok és azonnal vissza jön. Szóval ne feltételezz rólam ilyeneket, hogy kockáztatom a kutyám épségét!!!


Igen, tele a net ingyenes infóval, többek között ez is egy ilyen hely, ezért merészeltem kérdezni.

2013. jan. 29. 14:14
 9/18 A kérdező kommentje:

Egyébként meg nem kérek ebből az elítélő hangnemből!

Hozzám került egy hónapja 4 évesen egy olyan kutya, aki soha életében nem volt előtte nevelve! Félt mindentől, félt az emberektől, félt a nagy kutyáktól, a lépcsőktől... Soha nem volt korábban sétáltatva és "nem szabad" volt az egyetlen parancs amit ismert.

Ehhez képet, már nem fél semmitől, kutyákkal is emberekkel is barátságos, 95%-ban behívható, póráz nélkül láb mellett sétál, tud minden alapparancsot. Én úgy gondolom ez igen szép eredmény annak ellenére is hogy maradt még néhány hiba, szóval nem kéne baszogatni!!


Egyébként meg nem tudom honnan veszed hogy ordibálva és könyörögve próbálom jobb belátásra kényszeríteni? Ezt honnan találtad ki mégis? Találkoztunk már netán? Csak mert egyáltalán nem így zajlik. Ilyenkor teljesen higgadt leszek, és úgy hívom vissza, mint ha nem lenne semmi gond, csak egy szokásos behívás. Ennyi.

2013. jan. 29. 14:20
 10/18 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy a kutyád nem tisztel, mert te írtad hogy röhögve eltáncol a kajával amit a földről szedett fel és nem tudod visszahívni, nem mi találtuk ki. Erre kiváló megoldás a hosszú póráz, ami megakadályozza abban, hogy elszaladva kitérjen a büntetés elől. Vagy próbáld meg a kavicsos flakont, hátha beválik és utána be tudod hívni, meg tudod fogni, de szerintem egy éppen elrohanó kutyát nem könnyű "eltalálni" és ezt követően elérni nála hogy odajöjjön, de ne legyen igazam. Én is próbálkoztam a flakonnal, de ha több kutya van együtt az is kap belőle amelyik nem érdemelte meg, nehéz pontosan célozni, ráadásul én jobban félek a hangjától mint a kutyák. :)
2013. jan. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!