Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálok rosszul, amikor...

Mit csinálok rosszul, amikor megszidom a kutyát?

Figyelt kérdés

Amikor csinál valami rosszat, pl feleszik egy kaját, és én mérgesen megindulok felé hogy megszidjam, fogja magát és elszalad előlem.

Az első néhány szidásnál még nem szaladt el. Odamentem hozzá, felé hajoltam és mérgesen mondtam neki a magamét, ő meg csak lapult. Kezet soha nem emeltem rá. Mégis valamiért az alakult ki benne, hogy ilyenkor el kell előlem szaladni. De csak amikor ő is tudja hogy rosszat csinált. Még nem mindig tudja mi rossz, mert csak nem rég került hozzám, és az úttesten átkelést csak most kezdtük el tanulni, tehát ha itt ront, akkor még meg tudom szidni. De ha olyat ront, amiről már jól tudja hogy nem szabad, akkor csak ránézek és elszalad.

Valószínűleg én csinálok valamit rosszul, mert nem hiszem hogy ennek így kellene lennie. Szépen meg kénye hunyászkodnia és bűnbánóan lapítania.

Hozzá teszem, hogy nagyon ritkán van, hogy meg kell szidni, mert alapvetően nagyon engedelmes kutya.

Egy hónapja van nálam, négy éves mentett kutyus, nem lehet tudni a pontos előéletét, de valószínűleg bántották korábban.



2013. jan. 29. 12:09
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Ezt a flakonos dolgot kipróbálom majd. Amúgy nem fut ilyenkor, csak elindul az ellenkező irányba. Más kutyák közül mindig el tudom hívni, csak ez a kaja dolog a gond. Én kezdem azt gyanítani, hogy ilyenkor azért megy el, hogy még legyen ideje megenni, mielőtt kiveszem a szájából... Mert utána általában már megvár. És ezen kívül tényleg minden másban hallgat rám, így nem gondolom hogy gyökeres problémáim lennének a tekintéllyel.


Viszont amit az előbb írtál, azzal tényleg igazán megbántottál. Nagyon nagyon rosszul esett. Mindent megteszek ezért a kiskutyáért, és eredménye is van. A környékbeli kutyások nem győznek csodálkozni, hogy milyen szépen fejlődik, meg hogy mennyire ügyes. Már jobban meg van nevelve mint a legtöbbjük kutyája, pedig nekik már évek óta meg vannak. Erre te meg a tények ismerete nélkül írsz egy ilyet. :( Ráadásul soha de soha nem kockáztatnám az életét!

Tényleg igazán szarul esett a kommented. :( Tudom, hogy nem kéne hogy érdekeljen, mert hát nem is ismerjük egymást, de akkor is...

2013. jan. 29. 14:39
 12/18 anonim ***** válasza:

Innen veszem:

"Odamentem hozzá, felé hajoltam és mérgesen mondtam neki a magamét"

"amikor már látja hogy kiszúrom a rosszaságot, már akkor elszalad. Sokszor előbb utóbb kénytelen vagyok kedvesen visszahívni, hogy le ne menjen az úttestre"


Ha kérdést teszel fel számíthatsz rá hogy fogsz válaszokat is kapni. Ha nem tetszik nem fogadod meg, ez nem egy lelkisegélyszolgálat ahol azért válaszolunk hogy jobb legyen a kedved. :)

Vitatkozni szabad és sokszor sokat tanul belőle az ember, de még mindig nem hallottam tőled jobb megoldási javaslatot, mint amiket itt válaszként kaptál.


Én évek óta mentett kutyákkal foglalkozom, tudom hogy mit jelent. Szép eredményt elértél a kutyáddal, de mégiscsak feltettél egy kérdést, amire több választ is kaptál. Ha ez gond, akkor én kérek elnézést, azt hittem ezért volt a kérdés! :)

2013. jan. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Akkor elnézést kérek, ne vedd a szívedre. Én abból indultam ki amit leírtál, szerintem nem bántás az ha tudomásul veszem hogy valakit kiröhög a kutyája. Az enyém is sokszor kiröhög engem, aztán vagy vele röhögök vagy elkapom. :)
2013. jan. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Engem konkrétan ez a két mondat idegesített fel, mert ez nem így van.


"de te nyilván azt teszel a kutyád életével, illetve az elhaladó autók karosszériájával amit akarsz.", "míg te hol ordibálva, hol könyörögve próbálod jobb belátásra téríteni."


És kaptam hasznos tanácsot, amit ki is fogok próbálni, a flakonosat.

Csak az ítélkezést nem szeretem.... Nem tudom hol írtam hogy ordibálok, meg könyörgök. A kedves alatt a normális behívást értettem. Csak te gondoltál valamire, elképzelted ahogy egy gazda hisztériázik a neveletlen kutyájával és ebből indultál ki.

Nem lelki segély szolgálat kell, hanem konkrét válaszok, az adott tények ismeretében, nem pedig feltételezések alapján.

2013. jan. 29. 14:55
 15/18 Andizsuzsi ***** válasza:
Kedves kérdező! Nem ítélkezett feletted senki, tanácsokat kaptál. Ha a kutya nem 101%-osan behívható, akkor nem viszük póráz nélkül az utcára. Az, hogy este sötétben, amikor senki sem zavarja, tökéletesen közlekedik, szép dolog, de ez még nem a megbízhatóság jele. Ha elszalad tőled azért, hogy megye, amit megtiltottál, az parancsmegtagadás. SZépen haladtok, de még bőven van mit tanulni. Nem akarlak elkeseríteni, de ha ebből neked egyedül a flakon volt hasznos, akkor bizony meg fogsz még lepődni, ha már igazán megmelegszik nálad és nem fog attól tartani, hogy valahol ottfelejted.
2013. jan. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem rosszból írtam a kztyasulit, csak tapasztalatból. Nekem is volt olyan, mikor az első kutyám egy hónapja nálam volt, és póráz nélkül sétáltunk illetve 95 %-ban behívható volt, örültem, mint majom a farkának, hogy mekkora ász vagyok. Nekünk is a kajával volt probléma, igaz nálam el sem szaladt a büntetés elől, csak tűrte. De azért minden nap odament a kitett macskakajához, és megette. Visszatekintve nem is csodálom, mert amit én akkor büntetésnek gondoltam tényleg csak egy vicc volt. (Nem mintha most nagyon menne, talán a megfelelő büntetés a leggyengébb pontom.) De ezek a jelek, amiket leírtál igenis nagy tiszteletlenségre utalnak, és az hogy behívható, mert épp úgy van kedve, meg nem megy el mellőled este, mert nincs érdekesebb nem jelenti, hogy tisztel. Mindegy, nem akarlak megbántani, csak gondoltam leírom ezt, hátha kicsit jobban átlátod.
2013. jan. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Elgondolkodtam, igazatok lehet...

Viszont azt hogy veszélyeztetem a kutyám épségét és hogy hisztériázom vele az utcán, továbbra is kikérem magamnak!


Suliba sajnos nem tudunk elmenni, de mindent meg fogok tenni, hogy több tekintélyem legyen előtte. Már le is töltöttem egy Jan Fennel könyvet. :)

2013. jan. 30. 09:58
 18/18 A kérdező kommentje:

Képzeljétek! Végre sikerült! :D

A szídás után csak kullogott mellettem, még szaglászni sem mert. Aztán feloldottam a dolgot, megpaskoltam labdáztunk. Utána megint jó kedve lett, de sokkal rendesebben viselkedett. Hát erre valóban nem volt könnyű ráérezni. :)

2013. febr. 16. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!